Top Baneris

Erdvė nevaržomam judėjimui ir kūrybai

2017 rugpjūčio 7 d.
„Žaidimų namas“
Pasidalykite straipsniu

„Žaidimų namas“ – individualiajame dviaukščiame name įrengta žaidimų ir edukacinė erdvė Kauno rajone, Ringauduose. Įgyvendindami projektą jo plėtotojai orientavosi į potencialius klientus – rajone gyvenančių šeimų atžalas. Tad prieš priimdami sprendimus pirmiausia klausė ir mažųjų, ir jų tėvų nuomonės.

„Žaidimų namo“ interjerą suprojektavusi architektė Erika Rimšaitė plėtojo idėją sukurti jaukią, šviesią erdvę vaikams, kurioje jie galėtų nevaržomai judėti ir žaisti. Ji kartu su užsakovais rėmėsi ne tik būsimų lankytojų, bet ir gerąja panašios tipologijos erdvių praktika. Interjero architektė svarbiausia užduotimi laikė realizuoti pavadinime užkoduotą žaidimų namo koncepciją – erdvę nevaržomam judėjimui, kūrybai ir pažinimui.

Techninio mazgo vietą architektė suprojektavo dar prieš pradėdama kurti interjerą, todėl buvo galima atsisakyti papildomų pertvarų. „Vaikams skirta aplinka neturėjo būti apribota griežtų taisyklių. Beje, toks sprendimas leidžia patalpas nesunkiai transformuoti, organizuoti vaikams skirtingas veiklas su jų scenarijais panaudojant laikinas dekoracijas“, – komentavo E. Rimšaitė.

Dviejų aukštų namas buvo suskirstytas funkcinėmis zonomis. Pirmame aukšte suprojektuotos erdvės mažiesiems lankytojams ir tėvams skirta zona. Antras aukštas skirtas vyresniems vaikams. Patalpose netrūksta natūralios šviesos, nemažai langų, jaukumą dar labiau sustiprina abiejų aukštų luboms ir ažūriniams laiptų turėklams panaudotas balintas medis. Ažūriniai turėklai sukuria lengvą šešėlių žaismą, sykiu išlaiko erdvės atvirumą.

zaidimu namas 1

Ažūriniai elementai interjere derinami su geometrinių formų plokštumomis. Jomis interjero autorė kūrė konstruktoriaus efektą, sykiu – scenarijus pažinti ir vaizduotei lavinti.

Interjere dominuoja ne tik natūralus medis, bet ir pilkų, baltų spalvų koloritas su nedideliais sodrios žalios ir rausvos spalvų akcentais balduose ar grindų dangoje.

Antrame pastato aukšte paklota ritininė dviejų spalvų kiliminė danga. Ji neslidi, jauki, minkšta, gerai sugeria garsą. Nedidelis žalias takelis, nutiestas palei vieną sienų, skirtas ateityje sukurti papildomų scenarijų įvairiai veiklai. Pirmam aukštui parinkta lengvai prižiūrima PVC danga.

Žaidimų erdvėje apstu įvairių dydžių ir spalvų namelių: juos imituoja virtuvės spintelės, žaidimų nameliai, skirti landžioti ar čiuožti, namelių formos lentynėlės. Antrame aukšte iš geometrinių figūrų ir ažūrinių elementų pastatytas žaidimams skirtas namelis.

Pagrindinėse abiejų aukštų žaidimų erdvėse suprojektuotas tolygus, vientisai išsklaidytas apšvietimas, kuriam parinkti liuminescenciniai švarių geometrinių formų šviestuvai. Keliose zonose panaudoti akcentiniai šviestuvai.

Žaidimų ir dekoro elementai bei dalis baldų individualiai suprojektuoti šiam objektui. Minkštieji baldai įsigyti Lietuvoje. Žaidimams skirti nameliai pagaminti iš medžio masyvo, panaudojant ažūrinius tašus.

zaidimu namas 2


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video