Top Baneris

„Enerstenos“ įmonių grupės sukurta krosnis palengvins statybinių medžiagų gamybą

2017 sausio 10 d.
„Enerstenos“ įmonių grupės nuotr.
„Enerstenos“ įmonių grupės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

„Enerstenos“ įmonių grupė, bendradarbiaudama su bendrove „Tersmoskalė“, užsakovui – „Eternit Baltic“ – suprojektavo ir pagamino unikalius gaminius – tunelines, konvejerines produkcijos kaitinimo ir džiovinimo krosnis. Šiose krosnyse bus kaitinamos ir džiovinamos statybinės medžiagos – cemento plaušo masės plokštės. Užsakymo vertė siekia 0,5 mln. eurų.

Sukurta sistema yra tinkama naudoti pramonės, gamybos srityje. „Sutikome imtis šio iššūkio, nes žinojome, jog mūsų inžinierių komanda ras tinkamiausią sprendimą kliento poreikiams įgyvendinti. Imdamiesi tokių projektų stengiamės prisidėti prie Lietuvos pramonės įmonių augimo, jų veiklos efektyvumo didinimo ir visos šalies ekonomikos stiprinimo“, – teigė „Enerstenos“ įmonių grupės generalinis direktorius Virginijus Ramanauskas.

22 metrų ilgio tunelinės-konvejerinės kaitinimo krosnies bendroji masė siekia 60 tonų. Šioje krosnyje sumontuotas karšto oro generatorius AIRONERG 1840, kurio bendra instaliuota dujinių degiklių šiluminė galia yra 1‘840 kW. Tai išskirtinis gaminys įmonės „Eternit Baltic“ gamybinėje linijoje. Dažų džiovinimo krosnies bendras ilgis siekia apie 15 metrų, o bendroji masė – 22 tonų. Krosnyje yra įmontuotas karšto oro generatorius AIRONERG 610, kurio instaliuota dujinių degiklių šiluminė galia siekia 610 kW.

Projekto užsakovas Lietuvoje ketina pradėti fasado apdailos plokščių iš cemento plaušo gamybą. Tai – ilgaamžė, patikima ir ganėtinai nebrangi statybinė medžiaga. Plokščių gamybos procese iš cemento plaušo masės išliejamos plokštės, vėliau jos termiškai paruošiamos – įkaitinamos iki tam tikros temperatūros, nudažomos, o dažai išdžiovinami.

eternit baltic termoskale enerstena 3

„Enerstenos“ įmonių grupės ir įmonės „Termoskalė“ tikslas buvo sukurti dvi unikalias dailylenčių įkaitinimo ir dažų džiovinimo krosnis per ypač trumpą laiką – 8 mėnesius.

Komanda buvo atsakinga už klientui tinkamiausio sprendimo suradimą, krosnių projektavimą ir pagaminimą. Kuriant dvi kaitinimo krosnis, projekto partneriai – įmonė „Termoskalė“ – buvo atsakinga už krosnių mechanines dalis – konvejerį, kaitinimo kamerą, aptarnavimo aikšteles, ir kita.

„Enerstenos“ įmonių grupė sukūrė gamtinėmis dujomis kūrenamą karšto oro generatorių, įrengė visos krosnies automatinio valdymo sistemą. Sutartis su užsakovu buvo pasirašyta praėjusių metų pavasarį, įranga jau eksploatuojama, vyksta personalo apmokymai.

Pagrindinė „Enerstenos“ įmonių grupės veikla yra pramoninės technologinės biokuro ir dujinio-skysto kuro katilinių įrangos projektavimas ir gamyba. „Enerstenos“ įmonių grupę sudaro septynios bendrovės Lietuvoje, taip pat įmonės Suomijoje, Latvijoje, Estijoje ir Ukrainoje. „Enerstenos grupė“ yra viena didžiausių energetikos įmonių Baltijos šalyse. Įmonė teikia efektyviausius energijos gamybos sprendimus: projektuoja ir gamina katilus, kondensacinius ekonomaizerius, pakuras ir kitą katilinių įrangą. Metinė „Enerstenos“ įmonių grupės apyvarta 2015 m. siekė 28 mln. eurų, įmonių grupėje dirba beveik 340 darbuotojų. Be veiklos Lietuvoje „Enerstenos grupė“ vykdo projektus Baltarusijoje, Ukrainoje, Latvijoje, Lenkijoje, Prancūzijoje, Danijoje.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video