Top Baneris

Energiškai efektyvūs pastatai: Lietuvos ir Vokietijos patirtis

2018 spalio 30 d.
Energiškai efektyvūs pastatai

Lapkričio 20-ąją Vilniuje organizuojama Vokietijos-Baltijos šalių konferencija, šiuo metu itin aktualia tema „Energinis efektyvumas pastatuose: aktualios problemos ir sprendimai“. Kokybiškas vėdinimas, sveikas mikroklimatas, BIM – specialistais renginyje dalysis savo žiniomis ir gerąja praktika.

Konferencijos išvakarėse – lapkričio 19-ąją – ir 21 d. AHK verslininkus kviečia į individualius susitikimus su potencialiais verslo partneriais Lietuvoje ir Estijoje.

Taigi, visi besižvalgantieji į Vokietijos rinką ir norintieji susipažinti su inovatyviomis vokiškomis technologijomis kviečiami atvykti į konferenciją Vilniuje lapkričio 20 dieną.

Konferencija vyks anglų ir lietuvių kalbomis. Dalyvavimas renginyje nemokamas, registruotis galima iki lapkričio 13 dienos.

Vokietijos verslininkų vizitą remia Vokietijos Federalinės ūkio ir energetikos ministerijos eksporto skatinimo programa.

PROGRAMA
(dar gali būti koreguojama)

2018 m. lapkričio 20 d., „Radisson Blu Royal Astorija“ viešbutyje (Didžioji g. 35/2, Vilnius)

9:30 Registracija

10:00 Sveikinimo žodis
Florian Schröder, CEO, Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai
Marius Narmontas, Lietuvos respublikos Aplinkos ministerija
Michael Morgenstern, nuolatinis ambasadorės pavaduotojas, Vokietijos ambasada Lietuvoje
Moderatorius: Eivina Žižiūnaitė, Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai

10:15Energinis efektyvumas – Vokietijos produktas: trumpa apžvalga
Ferdinand Elsäßer, Vokietijos Federalinės ūkio ir energetikos ministerijos eksportoskatinimo programos įgaliotaskonsultantas, energiewaechter GmbH

10:35 – Energinis efektyvumas pastatuose ir visuomenės sveikata
Aidas Vaičiulis, direktorius, Nacionalinė pasyvaus namo asociacija

10:55 – Lehmorange – ekologinės ir tvarios medžiagospastatų vėdinimui
Peter Gmeiner, CEO, Lehmorange

11:05 – Kampman produktai energiškai efektyviemsir tvariems pastatams
Friedheim Koch, eksporto pardavimų vadovas, Kampmann GmbH

11:15Kavos pertrauka

11:45 – LUNOS – decentralizuotos vėdinimo sistemos
Rokas Petrašiūnas, partneris, LunosGmbH

11:55 – Decentralizuotos vėdinimo sistemos paprastas principas bei jos naudos
Ronny Kiendl-Wenig, verslo plėtros vadovė, getAir GmbH und Co KG

12:05 – Diskusija

12:35 – Pietūs

13:35 – Energinisefektyvumas ir sveikas vidinis klimatas – Vokietijos patirtis ir tendencijos
Josef Spritzendorfer, CEO; Europos sveikų pastatų ir vidaus higienos draugija (EGGBI)

13:55 – Energiškai efektyvūs pastatai – pasiekiama naudojantkokybės kontrolę
Dr. Daniel Scherz, partneris, Scherz und Scherz Architekten

14:15 – BIM – sprendimas, padėsiantis užtikrinti energinį efektyvumą
Lietuvos statybininkų asociacija

14:15-15:15Baigiamasis žodis / laikas individualiems pokalbiams

Daugiau informacijos www.ahk-balt.org

ahk logo

mitelstand logo

fmeae logo

Individualiuose susitikimuose su verslininkais dalyvausiančios įmonės:

„Lehmorange“ (www.lehmorange.de) kuria modernias molio gipskartonio sistemas ir parduoda jas prekės ženklu „lehmorange®“ ne vienoje Europos šalyje.  „Lehmorange“ molio statybinės medžiagos yra ypač naudojamos tvariuose ir energetiškai efektyviuose pastatuose, kur labai svarbus vaidmuo tenka dideliems šilumos saugojimo pajėgumams, drėgmės reguliavimui ir maloniam gyvenamos aplinkos klimatui. Bendrovė ieško pardavimo partnerių, taip pat norėtų užmegzti naujus ryšius su projektuotais / architektais, medinių namų statytojais bei statybos bendrovėmis, kurios veiklą vykdo remdamosi ekologiniu požiūriu.

Šeimos kompanija „getAir GmbH & Co. KG“ (www.getair.eu) plėtoja techniškai sudėtingus ir novatoriškus produktus decentralizuoto vėdinimo su šilumos rekuperacija srityje. Įmonei priklausantys tyrimų ir plėtros centrai užtikrina, kad visi gaminiai remtųsi naujausiais technologiniais standartais, dėl ko „getAir“ laikomas technologijų lyderiu vėdinimo pramonėje.

Glaudus bendradarbiavimas su aukštosiomis mokyklomis, universitetais, mokslinių tyrimų institucijomis Vokietijoje ir užsienyje tik patvirtina šią poziciją. Įmonės vizija – plėtoti technologiškai pažangius produktus, siekiant pagerinti patalpų oro kokybę. Tai taip pat apima oro valymą, drėkinimą ir kvapą. „SmartFan“ yra daugelio metų mokslinių tyrimų ir plėtros rezultatas. Ši technologija remiasi novatoriškomis sudedamosiomis dalimis, kurios slopina garsą, optimizuoja oro srautus ir, ne mažiau svarbu, grąžina šilumą. Dėl atskirų komponentų optimizavimo „SmartFan“ pasiekia geriausias standartinio garso lygio skirtumo reikšmes, šilumos atkūrimą ir tūrio srautus. „SmartFan“ yra mažiausias, tyliausias ir efektyviausias savo klasės ventiliatorius.

„AirPurifier“, kuris kitais metais pasirodys rinkoje, yra vienintelis oro valytuvas pasaulyje, kuris filtruoja dulkes be ozono šalutinio produkto bei kuriam nereikalingas filtro keitimas. Įmonė yra suinteresuota užmegzti kontaktus su didelėmis statybos, namų įrengimo įmonėmis. Taip pat domintų galimybė susitikti su vėdinimo, šildymo įrangos tiekimo įmonių atstovais bei prekybos įmonėmis, architektais.

„Kampmann GmbH“ (www.kampmann.eu) kuria, gamina ir parduoda techniškai pirmaujančias šildymo, aušinimo ir vėdinimo sistemas. Ši šeimos įmonė yra patyręs partneris tiek atskiriems produktams, tiek visam pastato projektui ar „GreenBuilding“ koncepcijų kūrimui ir įgyvendinimui. Trys prekės ženklai NOVA, „emco Klima“ ir „Kampmann“ papildo vienas kitą perspektyviais sprendimais ventiliacijos technologijų srityje, taip užtikrinant visapusišką patirtį. Dėl daugiafunkcio tyrimų ir plėtros centro, kuris 2008 m. buvo pastatytas kaip vienas moderniausių Europoje, „Kampmann“ sprendimus gali pritaikyti pagal individualaus projekto reikalavimus. „Kampmann“ oro kondicionavimo technologijos skirtos gyvenamiesiems, komercinės paskirties bei pramoniniams pastatams.

Be plačios įgyvendintų sprendimų įvairovės įmonė aktyviausiai veikia biuro pastatų, pramoninių salių, viešbučių ir didžiųjų prekybos centrų srityse. Bendrovė norėtų užmegzti ryšius su namų techninės įrangos kūrėjais, investuotojais bei prekybos bendrovėmis, ieškančiomis naujoviškų šildymo, oro kondicionavimo, vėdinimo sprendimų.

Pagrindinė LUNOS kompetencija (www.lunos.lt) yra kontroliuojamos ventiliacijos sistemos. Tam reikalingi į klientą orientuoti sprendimai. LUNOS ventiliacijos sistemos sukuria į poreikį orientuotą, švarią ir higienišką visų gyvenamųjų patalpų ventiliaciją ir garantuoja sausas sienas be pelėsių. Be to, LUNOS siūlo galimybę žymiai sutaupyti šildymo sąnaudas dėl mažų įsigijimo ir eksploatacijos išlaidų bei, žinoma, kokybės ir saugumo, ką užtikrina įmonės vardas. Ši filosofija suteikia LUNOS nuolatinį augimą tiek Vokietijoje, tiek užsienio rinkose. Bendrovė norėtų užmegzti naujų kontaktų su statybos paslaugų projektuotojais ir architektais (gyvenamojo būsto, mokyklų, dienos centrų, biurų pastatų).

Įmones, kurias domintų galimybė susitikti su viena ar keliomis minėtomis vokiečių įmonėmis, kviečiame kreiptis el. paštu matas.brilius@ahk-balt.org arba telefonu +370 5 212 79 30.

Komentarai