Top Baneris

Apdovanotos energiškai efektyviausios įmonės

2014 vasario 17 d.
Pasidalykite straipsniu

Bendrovės LESTO ir dienraščio „Verslo žinios“ organizuotoje energinio efektyvumo konferencijoje „Energetinio efektyvumo sprendimai – kelias verslo konkurencingumui“ buvo ne tik pristatyti pažangiausi energinio efektyvumo sprendimai, bet ir apdovanotos racionaliausiai 2013 m. elektros energiją vartojusios „Žaliojo protokolo“ įmonės.

„Žaliasis protokolas“ – tai laisva valia pasirašytas susitarimas, kuriuo įmonės patvirtina, kad yra susipažinusios su racionalaus elektros energijos naudojimo idėjomis („Tiek, kiek reikia įmonei“), šioms idėjoms pritaria ir pasižada jas taikyti praktikoje. Protokolą pasirašiusios įmonės energijos vartojimo efektyvumo priemones įgyvendina praktikoje ir skatina tai daryti savo darbuotojus bei kolegas. Šiuo metu šį protokolą yra pasirašiusios 130 įmonių.

Šiemet racionaliausiai elektrą vartojusios organizacijos konkurse laimėtoja pripažinta bendrovė „Dzūkijos vandenys“, kuri per 2013 metus baigė rekonstruoti dumblo perdirbimo cechą – jame įrengtas kogeneratorius elektrą gamina iš biodujų.

„Žaliojo protokolo“ įmonių konkurse dalyvavome pirmą kartą, tad labai džiaugiamės pelnytu apdovanojimu. Ši nominacija mūsų įmonei yra gera paskata toliau ieškoti taupymo galimybių ir diegti energetinio efektyvumo sprendimus“, – teigė apdovanojimą atsiėmęs įmonės „Dzūkijos vandenys“ vyriausiasis energetikas Ričardas Matulevičius.

Pirmą kartą konkurse buvo pristatyta „Žaliojo ambasadoriaus“ nominacija, kurią pelnyti gali  „Žaliojo protokolo“ įmonės darbuotojas. Pirmąja „Žaliąja ambasadore“ tapo bendrovės „AQ Wiring Systems“ Aplinkos apsaugos specialistė Jurgita Šukienė, kuri vadovams ir darbuotojams mokymų metu teikė informaciją apie energijos taupymą.

Už efektyvių energijos taupymo sprendimų diegimą specialus apdovanojimas buvo skirtas įmonei „Energus“, kuri, teikdama elektros energijos taupymo paslaugas per 2013 metus savo klientams, sutaupė beveik 4 mln. litų.

„Žaliojo protokolo” konkurso nugalėtojus išrinko bendrovių „Lietuvos energija“, LESTO bei dienraščio „Verslo žinios“ ekspertų komisija.

„Racionalaus elektros naudojimo sprendimai verslui teikia tiesioginę naudą ir gerina veiklos rezultatus“, – teigia Paulius Stonis, LESTO socialinės atsakomybės projektų vadovas.

Konferencija „Energetinio efektyvumo sprendimai – kelias verslo konkurencingumui“ yra racionalaus energijos vartojimo iniciatyvos „Tiek, kiek reikia VERSLUI“ dalis. Su konferencijos pranešimais bus galima susipažinti internetinėje svetainėje www.tiekkiekreikia.lt.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video