Top Baneris

Energiškai efektyvių pastatų sąraše – studentų bendrabutis

2016 gegužės 19 d.
Ritos Gorodeckienės nuotr.
Ritos Gorodeckienės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Klaipėdos universiteto studentai nuo šiol varžysis ne tik dėl studijų rezultatų, bet ir galimybės apsigyventi šiuolaikiškame A energinio efektyvumo klasės bendrabutyje. Pirmasis KU bendrabučio korpusas iškilo per pusantrų metų.

170 vietų, trijų aukštų, 2500 kv. m studentų bendrabutyje įrengti 89 kambariai (81 – dvivietis, 8 vienviečiai, iš jų 4 – skirti žmonėms su negalia). Pastato antrajame ir trečiajame aukšte įrengta po dvi virtuves valgomuosius. Pirmajame aukšte – viena didelė virtuvė–valgomasis ir fojė. Šios patalpos suprojektuotos taip, kad pašalinus išmontuojamas pertvaras ir atskyrus virtuvę, jos būtų nesunkiai transformuojamos į bendrą susirinkimų erdvę studentų renginiams. Bendrabučiui vėdinti įrengta aktyvi vėdinimo sistema.

A energetinio efektyvumo klasės pastato projektą parengė bendrovė Panevėžio statybos trestas (projekto vadovas – Vytautas Ščevinskas). Projekto rengimo metu buvo atsižvelgta į projekto „LongLife Invest“ pagrindinio partnerio prof. dr. Klauso Rueckerto ir Marios Ilonos Kiefel pastabas. Bendrabučio techninio projekto ekspertizę atliko projekto „LongLife Invest“ partneriai – viešoji įstaiga „Statybos ir projektavimo sisteminimo (SPS) centras“. Bendrabučio statybos kainavo apie 2,8 mln. eurų.

Klaipėdos universiteto rektorius Eimutis Juzeliūnas džiaugiasi, kad universitetas pamažu gerina studentų gyvenimo sąlygas: „Energiją tausojantis A energetinio efektyvumo klasės bendrabutis – kol kas vienintelis toks Lietuvoje. Džiaugiamės, jog nuo rugsėjo mėnesio čia galėsime apgyvendinti studentus ir vizituojančius dėstytojus. Ateityje planuojame statyti dar du universiteto bendrabučio korpusus ir perkelti visus mūsų studentus į KU miestelį.“

Atsinaujinant Klaipėdos universiteto miesteliui, ši teritorija tampa miesto traukos centru. Čia ir toliau kils nauji pastatai – visai neseniai pradėtos vykdyti mokslinių laboratorijų pastato statybos.

ku_bendrabutis_2


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video