Top Baneris

Energiškai efektyvios statybos pavyzdžių daugėja

2016 balandžio 18 d.
Pasidalykite straipsniu

Lietuvoje daugėja energiškai efektyvių pastatų, pranešė Aplinkos ministerija. Statybos produkcijos sertifikavimo centro (SPSC) duomenimis, šiemet per pirmuosius tris mėnesius užregistruoti 6 A+ klasės – pastatų energinio naudingumo sertifikatai, kai pernai per tą patį laiką – nė vieno.

Beveik aštuonis kartus padaugėjo A klasės sertifikatų. Šiemet per pirmąjį ketvirtį jų įregistruota 15, o pernai tuo pat metu – tik du. B klasės namų šiemet iki balandžio 1 dienos įregistruota net 76 daugiau (914) nei pernai per tą patį laiką (838).

Iš viso šiemet per pirmąjį ketvirtį buvo užregistruoti ir paskelbti 7399 pastatų energinio naudingumo sertifikatai, pernai – 7230. Pastatų energinio naudingumo sertifikavimo procesas Lietuvoje prasidėjo 2007 metais. Nuo jo pradžios iki šios dienos jau yra užregistruota daugiau kaip 132 tūkst. energinio naudingumo sertifikatų.

Pagal energinį naudingumą pastatai skirstomi į devynias klases: A++, A+, A, B, C, D, E, F ir G. Aukščiausia A++ klasė rodo, kad pastatas beveik nenaudoja energijos, o A+, A ir B klasės, kad jos sunaudojama mažai.

Sertifikuotus pastatus registruoja ir skelbia pastatų energinio naudingumo sertifikavimo ekspertus atestuojantis SPSC (www.spsc.lt). Ar namas yra sertifikuotas, galima pasitikrinti šio centro registre. Surasti namą sertifikavusį ekspertą galima kitame SPSC registre.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video