Top Baneris

Emocinis kartografavimas – miestų ateitis?

2021 gegužės 13 d.
Christian Nold Emotional Cartography
Justės Pečiulytės vizual.
Pasidalykite straipsniu

Architektūros kokybės vystymo asociacija tęsia Nuotolinių paskaitų ciklą „Kaip žmogus suvokia architektūrinę aplinką?“, kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba, partneris – žurnalas „Statyba ir architektūra“.

Antroje ciklo dalyje paskaitą „Emotional Cartography“ (paskaita anglų k.) skaitys menininkas, dizaineris ir tyrėjas, dr. Christian’as Nold’as. Ch. Nold’as kelia klausimus: kaip miestas verčia mus jaustis ir kaip mes galime panaudoti savo jausmus kurdami miestus? Paskaitoje „Emocinis kartografavimas“  jis pristatys ir projektą Bio Mapping, kurį galima apibūdinti kaip šiuolaikinį Kevino Lyncho „Miesto įvaizdžio“ ir situacionistų bandymų vizualizuoti patyriminį miestą perdirbimą.

Pasak Nold’o, Bio Mapping projektas sukurtas kaip kritinis atsakas į technokratišką aplinkos vertinimą, technologijoms besisikverbiant į visas mūsų gyvenimo sritis. Priešingai, emocinė kartografija (Emotional Cartography) sukurta kaip tarpininkas mūsų tarpusavio bendravime ir emocijų atpažinime. Ji naudoja kūno jutimo technologijas kaip įtraukaus dalyvavimo metodą, siekiant reflektyviai artikuliuoti miesto politiką. Paskaitoje šio emancipacinio požiūrio potencialas palyginamas su gyventojų nuotaikų analizėmis, kurias vis dažniau bandoma paversti išmanaus miesto valdymo dalimi.

Data: 2021 m. gegužės 27 d. 11.00 val. (registracija nuo 10.30 val.).

Vieta: ZOOM konferencinė platforma (pakvietimą gausite el. paštu).

Renginys nemokamas. Registracija būtina.

Vėliau paskaitą bus galima peržiūrėti Youtube kanale.

Programa:

10.30-11.00 Registracija ZOOM platformoje;

11.00-12.30 „Emotional Cartography“ (paskaita anglų k.) (lekt. menininkas, dizaineris ir tyrėjas, dr. Christian’as Nold’as);

12.30-12.45 klausimai / diskusija.

Organizatorius: Architektūros kokybės vystymo asociacija.

Partneris: žurnalas „Statyba ir architektūra“/ sa.lt.

Ciklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video