Top Baneris

„Elektrum Lietuva“ į tinklą jungia jau trečią saulės parką, investavo apie 3 mln. eurų

2022 spalio 4 d.
saules energijos panaudojimas
Pasidalykite straipsniu

Latvijos energetikos milžinei „Latvenergo“ priklausanti energetikos sprendimų bendrovė „Elektrum Lietuva“ šalyje pastatė jau trečią nuosavą saulės parką. Įmonė į 4,4 MW galios saulės parką Šiaurės Lietuvoje investavo apie 3 mln. eurų, o bendrą generuojamos iš saulės elektros galią padidino nuo 6,5  megavatų (MW) iki beveik 11 MW.

Beveik 8 hektaro ploto „Giedros“ saulės parkas įrengtas Radviliškio rajono savivaldybėje, Biliūnų kaime. Jo gaminama žalioji elektros energija bus tiekiama verslo klientams ir buitiniams elektros vartotojams.

„Nuosekliai ir kryptingai tęsiame milijonines investicijas, diegdami naujus žaliosios elektros energijos gamybos pajėgumus. Taip žingsnis po žingsnio didiname ir stabilumą bei nepriklausomybę nuo išorinių elektros šaltinių. Investicijos atitinka mūsų ilgalaikę strategiją, kuri apima ir nuosavų gamybos pajėgumų, ir energetikos paslaugų krepšelio plėtrą“, – sako „Elektrum Lietuva“ vadovas Martynas Giga.

„Giedros“ saulės parke, kaip ir kituose įmonės parkuose, įrengti efektyvūs dvipusiai – ir tiesioginius saulės spindulius, ir jų atspindį nuo žemės paviršiaus – elektros gamybai gebantys išnaudoti moduliai.

„Šiemet elektrai rekordiškai pabrangus nuosavų jos generavimo pajėgumų turėjimas tampa kritiškai svarbus. Esame vienas didžiausių elektros tiekėjų Lietuvoje ir kalbant apie privačius, ir apie institucinius klientus. Visi jie taip pat reaguoja į situaciją rinkoje, todėl saulės parkų paklausa neslūgsta“, – pastebi vadovas.

Įmonės duomenimis, „Giedros“ saulės parkas elektrą generuos daugiau kaip 300 klientų. Tarp institucinių elektros pirkėjų yra vienas didžiausių Lietuvoje komercinių bankų „Swedbank“, taip pat Rokiškio rajono ligoninė.

Saulės parkas Biliūnuose išskirtinis ir tuo, kad yra įrengtas buvusios kolūkio fermos vietoje, teritoriją išvalius, sutvarkius ir pritaikius šiuolaikinėms reikmėms.

„Ilgą laiką buvusi apleista vieta prisidės prie energetinių iššūkių sprendimo. Suskaičiavome, kad iš buvusios fermos į sąvartyną išvežėme apie 92 tonas šiukšlių ir statybinių atliekų, kurių negalėjome perdirbti ir panaudoti parko statybai. Sklypo tvarkymo ir statybų metu senieji fermos pastatai buvo susmulkinti, panaudoti statybose ir atiduoti antriniam panaudojimui į kitas vietas, o pats sklypas sutvarkytas ir prikeltas antram tvariam gyvenimui“, – teigia Martynas Giga.

„Elektrum Lietuva“ į du iki šiol veikusius nuosavus saulės parkus investavo 4,2 mln. eurų, jų bendras galingumas siekia 6,5 megavatvalandes (MW). Į tinklą įjungus „Giedros“ saulės parką nuosavi bendrovės saulės energijos gamybos pajėgumai išauga iki beveik 11 MW. Įmonė per artimiausius metus naujų saulės parkų vystymui planuoja skirti dar apie 20 mln. eurų, o ateityje neatmeta galimybės žengti ir į vėjo elektros gamybos rinką.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video