- Kuo skiriasi jungikliai;
- Kodėl svarbus jungiklių dizainas;
- Kaip pajungti jungiklius;
- Kištukinio lizdo su nuotoliniu valdymu privalumai.
Įrengdami naujus namus ar planuodami atnaujinti senąjį būstą, visuomet galvojame apie apšvietimo įrengimą ir šviestuvų vietą, todėl ne ką mažiau svarbiu klausimu tampa ir elektros jungikliai bei kiti elektros instaliacijos komponentai, pavyzdžiui, kištukinis lizdas.
Jei siekiate sukurti aplinką, kurioje būtų malonu praleisti kiekvieną savo dieną, rekomenduojame skirti laiko išsamiai produkcijos analizei. Tokiu būdu pasirinksite ne tik tinkamiausias detales sau, bet ir džiaugsitės geriausiu sprendimu estetikos bei funkcionalumo atžvilgiu.
Šiame straipsnyje supažindinsime jus su elektros jungiklių ir kištukų įvairove, be to, pateiksime kelis praktiškus patarimus, kurie bus naudingi ir tiems, kurie jungiklių montavimą nusprendė atlikti savarankiškai.
Kuo skiriasi elektros jungikliai?
Galbūt dažnai apie tai nesusimąstome, tačiau elektros jungikliai ne tik užtikrina kokybišką mūsų apšvietimo valdymą namuose, bet ir išpildo tam tikrus interjero lūkesčius. Todėl natūralu, jog iš plataus elektros jungiklių asortimento turime pasirinkti tinkamiausią įrangą, kuri atitiktų mūsų keliamus standartus. Kalbant apie elektros jungiklių ypatybes, reikėtų išskirti tiek funkcinius, tiek estetinius atskirų modelių skirtumus.
Funkcionalumas
Vienas elektros jungtukas, skirtas miegamojo šviesos įjungimui / išjungimui, kitas – virtuvės apšvietimo valdymui. Šiuolaikiniai technologiniai sprendimai ir gamintojų reakcija į besikeičiančius vartotojų poreikius lemia, jog elektros jungikliai nebėra prietaisas, skirtas tik vienos funkcijos atlikimui. Vizualiai nedideli, stilingi JUNG elektros jungikliai yra sudaryti iš daugiau nei 50 atskirų detalių, galinčių atlikti įvairias funkcijas.
Elektros jungikliai gali būti ne tik mechaniniai, bet ir sensoriniai, jautriai reaguojantys vien į švelnų prisilietimą ranka. Sensoriniai jungikliai ne tik palengvins jungiklio paieškas tamsoje, bet ir leis pamiršti kartais šiek tiek erzinantį spaudinėjamo jungiklio mygtuko garsą ar vaiko pirštukais išteptą korpusą.
Verta paminėti ir jungiklius, turinčius integruotą LED lemputę, kurie atlieka minimalią šviestuvo funkciją bei sudaro galimybę naktį įsipilti vandens be rizikos pažadinti namiškius. Kai kurie jungikliai turi ir laikmatį, skirtą apšvietimo įjungimui / išjungimui nustatytu paros metu. Su išmaniaisiais JUNG elektros jungikliais galėsite atlikti ne tik tai, bet ir patogiai valdyti elektrines žaliuzes, atidaryti ir uždaryti lauko duris ar vartus, reguliuoti šildymo ir vėdinimo sistemas bei kitus įvairius prietaisus, be kurių gyvenimas šiuolaikiniuose namuose nebeįsivaizduojamas.
Dizainas
Siekiant, jog elektros jungikliai visada būtų pasiekiami rankos ilgumu, paprastai jie montuojami gerai matomoje patalpos vietoje. Todėl natūralu, jog ši detalė turi būti ne tik funkcionali, bet ir estetiška, harmoningai įsiliejanti į namų (ar kitos erdvės) interjerą.
JUNG savo pirkėjams siūlo rinktis iš kelių skirtingų elektros jungiklių ir rozečių dizaino linijų, tarpusavyje besiskiriančių rėmelių forma ar dydžiu, medžiaga (neblunkantis duroplastas, žalvaris, aliuminis, poliruotas chromas, nerūdijantis plienas, stiklas), spalva (jų įvairovė gerokai peržengia RAL paletės ribas), montavimo ypatybėmis (virštinkiniai, potinkiniai, įleistinio montavimo jungikliai) bei kitomis detalėmis.
Elektros jungiklio pajungimas
Kraustantis į naujus namus, kuriuose viskas, pradedant pertvarų montavimu ir baigiant sienų apdaila, yra nauja, elektros instaliacijos darbus rekomenduojama patikėti profesionaliam elektrikui. Kai šie darbai jau atlikti, elektros jungiklio pajungimas gali būti atliekamas ir savarankiškai. Verta paminėti, jog pagrindinė taisyklė, susijusi su saugiu elektros jungiklių ir rozečių pajungimu – prieš sujungiant laidus, nepamiršti išjungti elektros srovės.
Tiek elektros jungiklių, tiek kištukų lizdų montavimui yra reikalingi įvairūs įrankiai: kabelių karpymui skirtos žnyplės, atsuktuvas, atsuktuvas-indikatorius, peiliukas izoliacijai nuimti ir kiti. Žinoma, reikalingi ir naujieji prietaisai, kuriuos ketinate montuoti.
Svarbu paminėti, jog keičiant elektros jungiklį senos statybos namuose, derėtų atsispirti pagundai pasinaudoti senų prietaisų atsargomis. Šiuolaikiniai JUNG sprendimai, iki smulkmenų apgalvotos detalės ir gamintojo ištestuotas saugumas leidžia mėgautis ne tik didesne estetika, bet ir sumažina bet kokios nelaimės riziką.
Kištukiniai lizdai ir jų pasirinkimas
Kiekvienuose namuose yra galybė prietaisų, kurių veikimui reikalinga elektros energija, tad kištukiniai lizdai (vadinamosios rozetės) – elektros instaliacijos komponentas, svarbus ne ką mažiau nei jau aptarti jungikliai.
JUNG kištukinis lizdas, kuris gali būti derinamas su tos pačios serijos elektros jungikliais, – neabejotinai vienas iš estetiškiausių sprendimų jūsų namams. Pasirinkimo laisvę atveria spalvų, rėmelio formų, medžiagų, montavimo būdo ir kitų estetinių detalių įvairovė.
Žinoma, kištukinis lizdas kaip interjero detalė aktuali tema kiekvienam ketinančiam įsikurti jaukius bei praktiškus namus, todėl, renkantis šį produktą, ypatingai svarbus klausimas – jų funkcionalumas. Jei kištukinis lizdas bus montuojamas patalpose, kuriose yra daugiau drėgmės (pavyzdžiui, virtuvėje ar vonios kambaryje), derėtų rinktis drėgmei atsparius produktus. Idealiu atveju – turinčius apsauginį dangtelį ar vadinamąsias užuolaidėles.
Jei sienų nenorima perkrauti dideliu rozečių (kad ir kokios stilingos šios bebūtų) kiekiu, praktiškas sprendimas – JUNG kištukinis lizdas, turintis USB jungtį ir greito įkrovimo funkciją.
Kištukinis lizdas su nuotoliniu valdymu, leidžiantis greitai ir patogiai įjungti / išjungti įvairius prietaisus per atstumą – dar viena alternatyva, apie kurią turėtumėte pagalvoti, ieškodami harmoningos grožio ir praktiškumo dermės!