Top Baneris

Elektrėnuose prokuratūra siekia likviduoti vandenlenčių parką (7)

2021 kovo 27 d.
away elektrenai 22
Facebook nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Viešąjį interesą ginantis prokuroras kreipėsi į teismą dėl valstybinės žemės sklype prie Elektrėnų marių veikiančio vandenlenčių parko pašalinimo, penktadienį pranešė Vilniaus apygardos prokuratūra. 

Anot jos pranešimo, valstybinės žemės sklypas ir marių dalis yra naudojami pažeidžiant teisės aktų reikalavimus, todėl tai leidę sandoriai turi būti pripažinti negaliojančiais, tolesnės nuomos aukciono procedūros nutrauktos, o statybų padariniai pašalinti. 

„Kadangi statiniai ir įrenginiai minėtame sklype pastatyti ir įrengti pažeidžiant imperatyvias įstatymo normas, teismo prašoma įpareigoti atsakovus per vieną mėnesį nuo teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos pašalinti šiuos statinius ir įrenginius bei atstatyti šią teritoriją į pradinę padėtį“, – reikalauja prokuratūra. 

Tyrimo metu prokuratūra nustatė, kad Elektrėnų savivaldybė 2017 metais teisėto pagrindo neturinčia jungtinės veiklos sutartimi perdavė daugiau kaip hektaro ploto sklypą naudoti viešajai įstaigai. 

„Sutarties sudarymo metu Elektrėnų savivaldybė valstybinės žemės sklypu naudojosi panaudos sutarties pagrindu, todėl pagal teisės aktų nuostatas negalėjo perduoti žemės sklypo naudotis tretiesiems asmenims. Taip pat teisės aktai nesuteikė teisės sudaryti jungtinės veiklos sutartį su teisės aktuose nenumatytais subjektais“, – teigiama prokuratūros pranešime. 

away elektrenai
away elektrenai2

Vėliau viešoji įstaiga sudarė sutartį, pagal kurią pusę sklypo perdavė valdyti privačiai bendrovei. 

Prokuratūros teigimu, sklypą verslininkai naudojo ne pagal nustatytą rekreacinės teritorijos būdą, jame pastatė statinius bei įrenginius, neatitinkančius leidžiamų teisės aktuose. 

„Žemės sklype ir Elektrėnų marių dalyje, kuri, be kita ko, atsakovams nebuvo suteikta naudotis įstatymo numatytu pagrindu, vykdyta paslaugų, tarp jų ir pramogų (atrakcionų), sporto bei maitinimo veikla, tačiau ši veikla yra galima atitinkamai komercinės ar visuomeninės paskirties objektų teritorijoje“, – pabrėžia prokuratūra. 

Taip pat, anot prokuratūros, nusprendusi išnuomoti šį sklypą 40 metų, Elektrėnų savivaldybė paskelbė aukcioną. 

Nors aukcionas dar neįvyko, prokuratūra reikalauja nutraukti jo procedūras, nes žemės sklypą ketinta išnuomoti tam, kad ir toliau būtų vykdoma jo naudojimo būdo neatitinkanti vandens pramogų veikla. 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
 • Romas S.

  2021-03-29, 14:53  

  Palangoje prie jūros,Vilniuje namai daugiabučiai dygsta ant atseit ant”senų”pamatų.Prokurorai,jūs savo Vilniuje panosėje neginate viešojo intereso nes ten stambus kapitalas nosį prikišęs,o ir matyt patys prokurorai”patepti”.O čia staiga jiems užkliūvo žemės lopinėlis prie Elektrėnų marių!Kiek ir kas pamokėjo,kad atsiminėte jog yra tokie Elektrėnai?

 • Aleksandra

  2021-03-29, 10:13  

  „Viešąjį interesą ginantis prokuroras”???
  Mūsų viešasis interesas yra turėti kuo daugiau tokių jaukių, švarių, linksmų vietų Elektrėnuose, tinkamų ir jaunimui, ir suaugusiems, kur galima ne tik užsiimti vandens sportu, o ir šiaip „pačilinti” su kavos puodeliu ar pica.
  Net nebandykit atimti antros geriausios vietos Elektrėnuose (po Paragauk Pats) iš Elektrėnų gyventojų, jeigu tipo ginat mūsų interesus. Idiotai…..

 • Jonas

  2021-03-28, 21:42  

  Čia aišku buvo ne švarus darbelis,vietinė valdžia gavo iš kažko gera otkata,kažkas pakrypo ne taip,vat dabar ir pjaunami,o valdzia tai daugiausia čia pataikauja konservatoriams,o kur konservatoriai tai gero ne lauk.O kas buvo pastatyta anksčiau,dėl žmonių laisvalaikio,tai dabar nauja valdžia per 31 metus nieko nesugebėjo pastatyti,tik viską išgriovė…

 • Arunas

  2021-03-28, 20:23  

  Mes valdzia isrenkam ji valgo musu duona is musu ranku, taip pat ir visi pareigunai musu islaikytiniai, bet matomai jie pamirso kad jie turi atstovauti ir ginti tautos interesus. Visi patenkinti kad yra toks parkas yra. O jei iskyla kazkokios problemos tai paprasciausias sprendimas uzdrausti ir viskas bus ok.

 • Stebetojas

  2021-03-28, 18:35  

  Eiles tvarka.Mieli prokurorai-pagal paskirti ir visas taisykles,ka cia vardinot-igyvendinkit.Pirmiausiai atstatot VAIKU PASAULI,atstatot tilta,tramplina,o paskui griaukit!Lomat ne stroit,ne pravda sovietskyjie prokurory?>:D

 • Aaa

  2021-03-28, 16:43  

  Matyt geriau tas siukslynas kuris ten buvo prieš tai, krūvos šiukšlių, padangų ir stiklų. O kadangi mūsų protingieni užsakomieji prokurorai prašo grąžint viską į pradinę padėti tai vėl turėsim šiukšlyną mieste. Puiki idėja! Šaunuoliai prokurorai! Vat prie jūros vietoj tualetu pastate gyvenamuosius pastatus, tai viešojo intereso prokurorai nemato😂 tik pas mus Lietuvos teisūs tie kas turi daug pažystamų valdiškiose institucijose. Gėda.

 • Marius

  2021-03-28, 16:32  

  Tai geriau krumais pakrantę užauginam
  primename siukšliu ir tada bus prokuratūra patenkinta .

Rekomenduojami video