Top Baneris

Didžiausia saulės elektrinė Baltijos šalyse iškils Elektrėnų savivaldybėje

2020 sausio 24 d.
saulės elektrinės ignitis
Asociatyvi nuotr. (Pixabay.com)
Pasidalykite straipsniu

„Ignitis saulės parkų“ platformoje saulės jėgainių parką vystanti bendrovė „Ignitis gamyba“ pasirašė sutartį su įmone „IMASD Energias SL“ dėl naujos 3 MW saulės jėgainės įrengimo Obeniuose, Elektrėnų savivaldybėje. Tai bus didžiausia saulės elektrinė Baltijos šalyse.

3 MW pajėgumus planuojama per šiuos metus „Ignitis saulės parkų“ platformoje pasiūlyti gyventojams. Platforma startavo praėjusį spalį, kai buvo pasiūlytas pirmasis 1 MW galios saulės parkas. Ši platforma kiekvienam šalies gyventojui, net ir gyvenančiam bute, suteikia galimybę įsigyti dalį saulės jėgainės iš saulės parkų ir kartu tapti nutolusiu gaminančiu vartotoju, t. y. naudotis savo paties pajėgumų pagaminta elektros energija.

Projekto populiarumas ir platformos rezervacijų skaičius parodė, kad norinčiųjų tapti gaminančiais vartotojais Lietuvoje skaičius yra didelis, todėl buvo nuspręsta imtis dar didesnio masto projektų ir pirmąjį saulės elektrinės parką išplėsti dar 3 MW galios.

„Džiaugiamės pasirašę 3 MW saulės jėgainės įrengimo sutartį. Mūsų žiniomis, šiandien tai yra didžiausia saulės elektrinė Baltijos šalyse. Tokia jėgainė suteiks galimybę tapti gaminančiais vartotojais daugiau nei 1000 gyventojų“, – sako „Ignitis gamybos“ generalinis direktorius Rimgaudas Kalvaitis.

Planuojama, kad įrengta jėgainė pirmaisiais eksploatacijos metais sugeneruos daugiau nei 3100 MWh žalios elektros energijos. Elektrinėje bus sumontuoti net 9838 saulės moduliai, kurių gamintojas užtikrina, kad modulių efektyvumas po 25 metų eksploatacijos išliks ne mažesnis nei 82 proc., lyginant su pirmaisiais naudojimo metais. Visus naujos saulės elektrinės įrengimo darbus atliks bendrovė „IMASD Energias SL“.

R. Kalvaitis džiaugiasi, kad ši elektrinė jau šiemet švarios energijos naudotojais leis tapti tūkstančiui šeimų. Jis atkreipia dėmesį, kad svarstantys apie galimybę pradėti naudotis saulės energija, turėtų suskubti dar iki sausio 31 d. pateikti prašymą gauti paramą jėgainės įsirengimui. Paraiškas paramai priima Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA). Gauta parama sutaupys net po 323 eurus už kiekvieną iš saulės parkų įsigyjamos galios kilovatą. Paraiškos pateikimo procesas itin paprastas, neįpareigojantis ir aiškus: tereikia užsukti į apvis.apva.lt ir pateikti paraišką gauti paramą jėgainės įsigijimui iš saulės parkų.

Taip pat skaitykite:

Saulės elektrinių įrengimas pagaliau gali atsipirkti: valstybės kompensacijos šį procesą keičia iš esmės


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video