Top Baneris

Ekspertas pataria, kaip neapsirikti pasirenkant būstą su daline apdaila

2019 kovo 25 d.
daline apdaila
pexels.com nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Naujos statybos būstą perkantys naujakuriai susiduria su galvosūkiu dėl dalinės apdailos. Kokie darbai privalo būti atlikti, teisiškai nėra reglamentuota, tad nekilnojamojo turto (NT) plėtros atstovai pirkėjams siūlo itin skirtingus dalinės apdailos variantus. Sumanę pirkti būstą su daline apdaila ir atėję apsidairyti, vienuose jų galime pamatyti sumontuotą šildymo sistemą, tinkuotas sienas bei įrengtas pertvaras, gi kituose – neišlygintas grindis ir tik pagrindinių komunikacijų įvadus. Keisčiausia, kad formaliai abu butai bus su daline apdaila. 

NT plėtros bendrovės „Rewo“ specialistų teigimu, būsto sutvarkymo poreikis kartais gali skirtis taip smarkiai, kad neapdairiai pasirinkus teks kaip reikiant paploninti piniginę, sugaišti daugiau laiko ir skirti kur kas daugiau energijos.

Brangiausia – šildymo sistema

Specialistų teigimu, svarbiausias ir brangiausias apdailos darbas, kuris ne visada įeina į dalinės apdailos paketą, bet kurį būtina įvertinti, yra šildymo sistemos įrengimas. Jei to nebus padaryta, turėsite skirti didžiausią įrengimui skirtų lėšų dalį.

„Svarbiausias dalykas, į kurį reikia atkreipti dėmesį ir tiksliai išsiaiškinti, – ar NT plėtotojas pasirūpins šildymo sistema. Šildymo sistemos įrengimas ne tik brangus, bet ir vilkina kitus darbus. Namuose radus, pavyzdžiui, tik įvadą dujiniam šildymui, jums patiems teks rūpintis katilu, grindų šildymu ar montuoti radiatorius. Net jei katilas ir bus pakabintas, įsitikinkite, kad jis tinkamas naudoti. Deja, situacijų būna įvairių“, – sako bendrovės statybos projektų vadovas Vidmantas Gramauskas.

V. Gramausko teigimu, su modernia veikiančia šildymo sistema parduodamas būstas ne tik pareikalaus mažiau investicijų, bet ir leis greičiau įsikurti.

„Šiuo metu Pilaitėje plėtojamame projekte įrengėme butus su daline apdaila. Atvykę apsidairyti čia rasite aeroterminiu būdu šildomus namus su veikiančiu šilumos siurbliu, išvedžiotą grindų šildymą ir tik klojamos dangos laukiančias grindis. Tai reiškia ne tik šildymo sistemos įrengimui sutaupytas lėšas, bet ir kur kas greitesnius kitus etapus: gruntavimą, tinkavimą, dažymą bei kitus vidaus apdailos darbus. Vadinasi, viskas džius greičiau“, – aiškina V. Gramauskas.

Statybos projektų vadovas rekomenduoja įvertinti ir bendrą pasirinktos šildymo sistemos ekonomiškumą, mat ilgalaikėje perspektyvoje nuo to priklausys, kiek kainuos būsto išlaikymas.

„Būsto vertę, jo kainą visada būtina vertinti kompleksiškai ir suvokti, kad svarbiau ne tai, kiek būstas jums kainuoja dabar, bet ir tai, kiek jo išlaikymas ir priežiūra kainuos ateityje. Namo statybai naudotos medžiagos bei pasirinkta šildymo sistema šiame kontekste yra itin svarbi dedamoji“, – įsitikinęs specialistas.

pexels.com nuotr.

pexels.com nuotr.

Pertvarų subtilybės

Antrasis svarbus dalinės apdailos dėmuo – pertvaros bei grindys. Būtina išsiaiškinti, kokios jos, bei įvertinti, kiek papildomos apdailos joms reikės.

„Žinokite, kad vidinės pertvaros savaime nėra privalomas dalinės apdailos elementas. Dalis vystytojų jų neįrengia motyvuodami, kad pirkėjas pats galės tai padaryti savo nuožiūra. Tačiau tai ne visada yra teisinga: perkamo būsto plotas be pertvarų yra didesnis, o pirkėjas, sumokėjęs už didesnį plotą ir įsirengęs pertvaras, galiausiai turi mažiau gyvenamojo ploto“, – aiškina V. Gramauskas.

Specialisto teigimu, jei pertvaros įrengtos, svarbu įvertinti jų tipą ir numatyti, kiek dar investicijų joms gali prireikti.

„Vidaus pertvaros skiriasi medžiagomis bei įrengimo technologija. Tarkime, jos gali būti mūrinės, dėl to dažniausiai netinkuotos ir sunkiai „pasiduodančios“ tolesniems elektros instaliacijos išvedžiojimo darbams. Jei pertvaros – iš gipso kartono su vata, jos greičiausiai jau bus paruoštos dažymui, pasižymės gera garso izoliacija“, – aiškina V. Gramauskas.

pexels.com nuotr.

pexels.com nuotr.

Kietas riešutėlis – finansiniai aspektai 

Specialisto teigimu, žvelgdami į pirkti ketinamo būsto brėžinius bei apžiūrėdami jį gyvai pirkėjai tikrai ne visada sugeba teisingai įvertinti visus finansinius aspektus.

„Esame apskaičiavę, kad norint įsirengti būstą taip, kad liktų pagalvoti tik apie baldus ir buitinę techniką, reikia maždaug 300 eurų vienam kvadratiniam metrui. Tuo tarpu jeigu planuojate įsigyti būstą, kuris yra be pilnos dalinės apdailos – šildymo sistemos, pertvarų, tinkuotų sienų, betonuotų grindų, išvedžiotų inžinerinių sistemų ir kitų svarbių darbų – finansų poreikis padidėja maždaug trečdaliu, o kvadratinio metro įrengimo kainą pasiekia ir 400 eurų. Tai yra labai svarbus argumentas, renkantis tarp dviejų skirtingo įrengimo būstų, kurių plotas ir kaina panaši“, – įsitikinęs V. Gramauskas.

Priklausomai nuo to, ko nori ir kokiu biudžetu disponuoja pirkėjas, kiekvienas dalinės apdailos variantas gali būti priimtinas. Tačiau bet kuriuo atveju svarbu įvertinti, ar norite įsikelti greitai, ar kaip tik turite laiko bei finansinių rezervų palaukti ir būstą įsirengti pagal savo norus. Apgalvojus, kokį apdailos paketą renkatės, įsikūrimo laiką galima sutrumpinti kone dvigubai.

„Įsigyjant būstą į jį persikelti gyventi dažniausiai norima kuo greičiau, tačiau realiai darbai gali užtrukti ir 4-5 mėnesius. Tai reiškia, kad tuo metu ne tik finansuosite naują būstą, bet tuo pat metu teks išlaikyti ir esamą, o tai – papildomos išlaidos. Svarbu įvertinti net ir metų laiką. Jei už lango pavasaris, vasara ar ankstyvas ruduo, tikėtina, kad meistrų užimtumas bus didelis, o kainos – aukštesnės. Žiemą pageidaujamus meistrus galėsite pasisamdyti greičiau, o jų paslaugos kainuos pigiau“, – primena specialistas.

REWO inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video