Top Baneris

Ekspertai Vilniuje kurs ateities mokyklos Ukrainoje modelį

2023 spalio 5 d.
danielle claude belanger n33YN5nsdAg unsplash
Unsplash nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Ketvirtadienį Vilniuje prasideda architektūros ir švietimo ekspertų iš Ukrainos bei Lietuvos kūrybinės dirbtuvės.

Jos taip pat žymės atviro tarptautinio architektūrinio konkurso pradžią, pranešė Centrinė projektų valdymo agentūra.

Dirbtuvių tikslas – parengti projekto „Ateities mokykla Ukrainoje” architektūrinio konkurso užduotį ir rekomendacijas dėl vertinimo kriterijų.

Atviras tarptautinis konkursas skirtas sukurti ir išrinkti geriausią projekto „Ateities mokykla Ukrainoje“ techninį projektą, kuriuo galės naudotis tiek Ukrainos institucijos, tiek tarptautiniai partneriai, aktyviai dalyvaujantys Ukrainos atkūrimo ir atstatymo procese.

Standartinis techninis mokyklos projektas ne tik sutaupytų laiko, kai statybos turi vykti greitai, mažintų išlaidas, bet ir sudarytų galimybę pastatyti modernią inovatyvią ugdymo įstaigą.

„Prieš sudarydami architektūrinio konkurso užduotį, turime žinoti, kokios mokyklos nori ir kokios reikia Ukrainai – tam aptarti pasitelkiame kūrybinių dirbtuvių formatą“, – sakė Lietuvos architektų sąjungos valdybos narė ir projekto „Ateities mokykla Ukrainoje“ koordinatorė Rūta Leitanaitė.

Atvirą tarptautinį architektūrinį konkursą tikimasi paskelbti šių metų pabaigoje.

Projektas „Ateities mokykla Ukrainoje“ yra Lietuvos Vyriausybės iniciatyva, kurios pagalba siekiama rasti praktinį sprendimą, padėsiantį atkurti Ukrainos švietimo infrastruktūrą.

BNS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video