Top Baneris

Ekspertai palaimino tiltų per Nemuną projektą

2019 vasario 13 d.
tiltų per Nemuno upę
Senamiesčio panorama nuo centrinės Nemuno tilto dalies. Projekto vizual.
Pasidalykite straipsniu

Kauno architektų namuose vykusiame Kauno architektūros ir urbanistikos ekspertų tarybos posėdyje pristatyti tiltų per Nemuno upę nuo Aleksoto iki salos ir nuo salos iki Karaliaus Mindaugo pr. projektiniai pasiūlymai.

Projektų autoriai – „Kild architektai“: Ivane Ksnelashvili, Petras Išora, Dominykas Daunys, Ona Lozuraitytė, užsakovas – Kauno miesto savivaldybės administracija. Projektus pristatė Petras Išora.

Po pasisakymų ir diskusijų nutarta pateiktiems projektiniams pasiūlymams pritarti. Rekomenduota vystant projektą atsižvelgti į ekspertų pareikštas pastabas: požeminė perėja išliks, todėl būtina į ją reaguoti – ši problema funkciškai neišspręsta. Ekspertai siūlė kompleksiškai spręsti prieigas, sudarant sąlygas dviratininkams, pėstiesiems ir neįgaliesiems.

Projektuojant uostelį, rekomenduota išnagrinėti galimybes ir neužkirsti kelio vystymui. Jei jau siūlomas uostelis, jis turi būti projektuojamas iš esmės. Prie uostelio būtina numatyti privažiavimą.

Ekspertas kilo abejonių dėl dviejų amfiteatrų reikalingumo ir jų simetrijos. Simetrinis amfiteatrų išdėstymas prieštarauja asimetriniam kontekstui.

Taip pat siūlyta paieškoti jungiamojo audinio su Mokslo muziejaus genplano takų sprendiniais, kairiojo kranto sprendiniais. Taip pat ekspertai išreiškė nuomonių, kad kol kas abiejų tiltų jungtis yra nepakankamai išnagrinėta, reikėtų didesnio abiejų tiltų vieningumo ir ansambliškumo, sykiu pasiūlyta tobulinti didžiojo tilto konstruktyvą ir grafiką – ji galėtų būti modernesnė, tilto atramos turi būti akcentuotos, krantinės išreikštos, sutvarkytos, uostelis projektuojamas iš esmės. Vertėtų praplatinti kanalą, mažąjį tiltą projektuoti pakeliamą.

Detalus posėdžio protokolas skelbiamas LAS Kauno skyriaus tinklalapyje.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video