Top Baneris

Ekologiškas namo stogas – misija įmanoma

2024 balandžio 17 d.
cedral stogo danga 2 scaled
„Cedral“ nuotraukos
Pasidalykite straipsniu

Tvaru, ekologiška, pagaminta iš antrinių medžiagų, galima perdirbti, palanku gamtai – tai bent keli elementai, kurių siekiame kurdami naujus namus, atnaujindami paveldėtus ar seniau statytus. Tvaresnių, „švaresnių“ sprendimų ieškome ne tik dėl vis dažniau girdimų raginimų galvoti apie ateitį. Juk iš tvaresnių, saugių medžiagų pastatyti namai yra palankūs mūsų sveikatai, nekenkia darbingumui, nekelia alergijų. Namuose, ypač jei dirbame iš jų, praleidžiame ypač daug laiko. Natūralu, kad norime mums ir gamtai visapusiškai palankių sprendimų. Stogo danga – ne išimtis renkantis ekologiškas medžiagas namo statybai ar renovacijai.

Ar stogas gali būti ekologiškas, patvarus bei atrodyti estetiškai? Tai įmanoma suderinti, įsitikinę „Cedral“ prekės ženklo, kuris priklauso Belgijos įmonių grupei „Etex“, atstovai. Jie tiekia Lietuvos rinkai fibrocementines stogo plokšteles. Fibrocementas yra saugus, ekologiškas ir ilgaamžis sprendimas jūsų naujam arba antram gyvenimui prikeltam namui.

Kas yra fibrocementinės stogo plokštelės ir kuo jos išskirtinės?

„Cedral“ fibrocementinės arba pluoštinio cemento stogo plokštelės pagamintos iš portlandcemenčio, smėlio, pluošto, vandens ir celiuliozės mišinio. Sudėtyje nėra jokių sveikatai ar gamtai pavojingų medžiagų, todėl produktą po eksploatavimo galima saugiai perdirbti į kitus cemento gaminius arba jis suirs savaime į netoksiškas medžiagas. Tačiau apie stogo keitimą pasirinkus fibrocementines stogo plokšteles nereikės galvoti. Jos tarnaus apie 50 metų, tad dangos pirkimo ir stogo dengimo išlaidos yra vienkartinės. Plokštelės taip pat yra nedegios ir pasižymi atsparumu UV spinduliams, o spalva ilgai išlieka nepakitusi.

Plokštelės yra ilgaamžės, jos išskiria ypatingu tvirtumu ir atsparumu lietui bei kitiems išorės veiksniams. Plokštelės taip pat atsparios ekstremaliems temperatūros pokyčiams – karščiui ir šalčiui. Skirtingų spalvų ir raštų estetiškai atrodanti fibrocementinė „Cedral“ stogo danga yra puiki alternatyva skalūnui, čerpėms ar kitai gana brangiai dangai. Rinkdamiesi fibrocemento plokšteles jūs gaunate tvirtumą, atsparumą ir patrauklų vaizdą. Tam prireiks mažiau finansinių investicijų nei pirktumėte čerpes ar skalūną. Nors, pavyzdžiui, skardinis stogas yra pigesnis, jo trūkumai (lietaus keliamas triukšmas, stogo įkaitimas vasarą ir atvėsimas žiemą) atstumia. „Cedral“ stogo danga atsilaiko prieš temperatūros pokyčius ir neperduoda kritulių keliamo triukšmo.

Kokiems namams tinka fibrocementinės stogo plokštelės?

cedral stogo ploksteles

Fibrocementinės stogo plokštelės geriausiai tinka šlaitiniams stogams, kurių nuolydis yra nuo 22 laipsnių ir didesnis. Kalbant apie išvaizdą, fibrocementas puikiai dera su dekoratyviniu tinku, klinkeriu. Galite netgi viename projekte naudoti „Cedral“ fibrocemento fasado dailylentes ir stogo plokšteles iš fibrocemento – sukursite itin vieningą, išbaigtą namo vaizdą.

Stogo plokštelės gerai atrodo ant naujo namo. Ar jas saugu ir tinka montuoti ant renovuojamo statinio?

Senos statybos namai įprastai statyti iš ne tokių patvarių kaip dabar medžiagų, jos paveiktos atmosferos poveikio, gali būti sandarinimo trūkumų. Jei stogo konstrukcija silpnoka, sunkios molinės ar keraminės čerpės gali „palaužti“ statinį. Tokiu atveju, jei nėra galimybių ar laiko sustiprinti konstrukciją, tiktų lengvesnė medžiaga, pavyzdžiui, pluoštinio cemento lakštai. Renovuojant taip pat rekomenduojama dėl savo pačių komforto įsirengti ventiliacijos angas bei termoizoliacijos sluoksnį, kad namas būtų geriau apsisaugotas nuo karščio, šalčio bei kritulių.

Pluoštinio cemento plokštelėms pagaminti naudojamas cementas. Tiesa ar mitas, kad ši stogo danga yra sunki?

„Cedral“ tiekiamos stogo plokštelės yra lengvos, su jomis paprasta dirbti. „Cedral“ dangą saugu montuoti ant lengvesnių stogo konstrukcijų be papildomo sutvirtinimo.

ekologiskas stogas

Plokšteles taip pat lengva montuoti. O dar paprasčiau tai atlikti iš vienų rankų įsigijus viską, ko prireiks. „Cedral“ siūlo visapusiškus dangos sprendimus (įskaitant profilius ir tvirtinimo elementus). Įsigiję visą paketą sklandžiai ir operatyviai pakeisite seną stogą arba uždengsite naują. 

Kaip dėl stogo saugumo, ar plokštelės turi atsparumo ugniai sertifikatą?

Fibrocementas yra nedegus. Konkrečiai „Cedral“ stogo danga yra įvertinta priešgaisrinio atsparumo klasės reitingu A2-s1, d0.

Kokio stiliaus ir spalvų yra fibrocemento plokštelių?

„Cedral“ asortimente yra 6 skirtingų dengimo plokštelių variantai, kurių daugelį galima rinktis lygaus arba tekstūrinio dizaino, taip pat spalvą – klasikinę molio, tamsią mėlyną, pilkos ir juodos atspalvius. 

Rombinis dengimas imponuoja dėl greito montavimo ir didelių mėlynai juodų plokščių. 

Horizontalus dengimas turėtų patraukti šeimininkų, ieškančių ekonomiško stogo sprendimo, dėmesį. Kvadratiniam metrui uždengti šiomis plokštelėmis pakanka 7 vnt.

Dvigubo dengimo plokštelės būna mėlynai juodos arba rudos spalvos ir tinka moderniai linijinei architektūrai. 

Vienas seniausių stogo ir fasado dengimo būdų smailiabriaunio rombo dengimas tiks dengiantiems didelį stogą.

Vokiškas dengimas universalus: tinkamas tiek naujai statybai, renovacijai, netgi restauruojant istorinio paveldo pastatus. 

Vokiškas užapvalintais kampais dengimas patrauks kūrybiškų šeimininkų akį. 4 žavios spalvos ir du dizainai turėtų įžiebti ypač stilingo namo viziją.

Kodėl „Cedral“ stogo plokštelės laikomos ekologiškomis?

Pluoštinis cementas yra medžiaga, gaminama iš gamtoje lengvai prieinamų komponentų. Pagrindinės sudedamosios dalys: cementas (gaminamas iš klinčių ir molio uolienų), celiuliozės pluoštas (kaip popieriuje), smėlis ir vanduo. „Cedral“ naudojama celiuliozė yra sertifikuota FSC (Miškų valdymo tarybos), o pigmentas, naudojamas dažyti – be APEO priedų. 

Gamintojas tikslingai siekia nesukurti žalos gamtai. „Cedral“ sukūrė ir taiko gamybos procesą, kurio metu mažinamas vandens suvartojimas ir perdirbamos likutinės medžiagos. „Cedral“ įsipareigojimas – veikloje siekti vis didesnio atsinaujinimo, todėl jei tik įmanoma, pakartotinai naudoja ar perdirba medžiagas. 

„Cedral“ tiekiama stogo danga pasižymi tvarumu, nes jų nereikia apdirbti, dažyti, todėl taupomos cheminės medžiagos. Plokštelės dėl savo savybių tarnauja mažiausiai 50 metų. Pluoštinis cementas itin tvirtas, todėl kokybei pasiekti naudojama mažiau žaliavos.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video