Top Baneris

„EIKA Development“ pradėjo augalų sėklų perdirbimo ir biodyzelino gamyklos statybas Klaipėdoje

2024 gegužės 7 d.
saulegrazos
Asociatyvinė Unsplash nuotr.
Pasidalykite straipsniu

„EIKA“ įmonių grupei priklausanti nekilnojamojo turto projektų plėtojimo ir valdymo įmonė UAB „EIKA Development“ Klaipėdoje pradėjo aliejinių augalų perdirbimo ir biodyzelino gamintojos UAB „MESTILLA“ gamyklos statybos darbus. Planuojama, kad darbai bus baigti 2025 metų rudenį.

Praėjusiais metais UAB „EIKA Development“ baigė sandorį su UAB „MESTILLA“, kurios kontrolinį akcijų paketą valdo AB Akola group akcininkai, dėl aliejinių augalų perdirbimo ir biodyzelino gamyklos projektavimo bei statybos darbų valdymo. Iškart po susitarimo buvo imtasi projektavimo darbų, o 2024 m. I ketvirtį, gavus statybos leidimą, pradėta statyti viena moderniausių Europoje gamyklų, sparčiai kylanti Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje, rašoma įmonės pranešime žiniasklaidai.

„Statoma gamykla, kuri su įranga kainuos apie 60 mln. eurų, taps viena didžiausių žemės ūkio ir atsinaujinančios energetikos investicijų Lietuvoje. Ji turės pažangiausias aliejaus išgavimo, perdirbimo ir biodyzelino gamybos technologijas. Gamybos procesai bus visiškai automatizuoti, efektyvūs ir taupys gamtos išteklius. Kartu su „EIKA“ įmonių grupe sukursime daugiau vertės Klaipėdos ir visos šalies ekonomikai, aplinkai ir žemdirbystės sektoriui,“ – sako UAB „MESTILLA“ generalinis direktorius Arūnas Zubas.

„EIKA Development“ generalinis direktorius Martynas Žibūda teigia, kad įvykęs sandoris simbolizavo įmonės žingsnį į naują paslaugų sritį, o „MESTILLA“ pasitikėjimas leidžia prisidėti prie aplinkai palankesnės pramonės.

Šiuo metu intensyviai vyksta „MESTILLA“ aliejinių augalų perdirbimo ir biodyzelino gamyklos statybos darbai. „EIKA Development“ rūpinasi projektavimo bei statybos procesų organizavimu ir valdymu, vykdys statybos techninę priežiūrą.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video