Top Baneris

Energiškai efektyvi renovacija – pasiekiama

2013 vasario 28 d.
Pasidalykite straipsniu

Savivaldybės jau skaičiuoja daugiabučius, kuriuos būtina renovuoti pirmiausia. Tai energiškai neefektyviausi, daugiausia šilumos energijos naudojantys pastatai. Renovuoti jie, žinoma, pakeis išvaizdą, bus sandaresni. Tačiau ar galima tikėtis tokius statinius paversti energiškai ypač efektyviais?

Kartais darbą tik imituoja

„Esminis klausimas – kokį rezultatą norima pasiekti? Žiūrint į procesą, viskas prasideda nuo investicinio projekto. Dažno tokio „investicinio“ projekto įgyvendinimo kaina sumažinama iki tiek, kad neapsimoka pradėti darbų. Todėl pirmiausia, ką reikia padaryti – gerai pasverti, ko norime iš užsakomo projekto“, – kalbėjo Nacionalinės pasyvaus namo asociacijos direktorius Aidas Vaičiulis.

Anot jo, investiciniai projektai turėtų būti gerai parengti, neimituoti standartinių siūlymų, turi būti tinkamai pasvertos ir apskaičiuotos galimos alternatyvos. Antai Mažeikiuose ketinama atnaujinti vieną daugiabutį. Pasiūlyti neva trys modeliai. Pirmu atveju siūloma nieko nedaryti ir viską palikti taip, kaip yra. Antru – apšiltinti pastato išorės sienas bei rūsio perdangą. Trečias variantas – apšiltinti tik išorės sienas, nešiltinant rūsio perdangos.

„Jeigu iš tikrųjų norima teikti tris variantus, turėtų būti daroma taip: turi būti pateikiama reikiamų investicijų suma ir apskaičiuojamas optimalus atsipirkimas, t. y. per kiek metų ta investicija atsipirks. Suprantama, norint pasiekti geresnių rezultatų, investicijų suma bus iš dalies didesnė. Bet ir nauda bus didesnė“, – kalbėjo A. Vaičiulis.

efekt2

Kiekvienas pastatas unikalus 

Senų daugiabučių padėties pasaulio šalių atžvilgiu pakeisti negalima – jie stovi taip, kaip pastatyti. Vis dėlto, norint pasiekti skirtingą energinį efektyvumą, galima modeliuoti šiltinimo izoliacijos storio, langų ir reikalingos inžinerinės įrangos efektyvumo, sandarumo santykį. Investicijos į šias priemones laikui bėgant atsiperka mažesnėmis įmokomis už patalpų šildymą. Čia svarbu nepamiršti, kad pagerėja ir gyvenimo komfortas.

„Žinoma, investicijos skiriasi pasirinkus skirtingą termoizoliacijos storį. Ar bus šiltinama dešimties, ar penkiolikos, ar dvidešimties centimetrų storio šiltinimo medžiaga – reikia gerai apskaičiuoti ir įvertinti galimą rezultatą. Nereikia manyti, kad pritvirtinus itin storą šiltinimo sluoksnį bus pasiekti geriausi rezultatai.Bet tiesa ir tai, kad parinkus ploną sluoksnį šilumos nuostolių nebus išvengta“, – kalbėjo A. Vaičiulis.

Daugiau skaitykite žurnale…


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video