Dviejų aukštų buto „Inkilas“ interjeras kuria gyvenimo miške emociją

Dviejų aukštų buto „Inkilas“ interjeras kuria gyvenimo miške emociją

Autorius: Justina Grainė
butas inkilas

Natūrali šviesa, lengvos linijos, šviesios spalvos, medis ir gamtos motyvai – tuo alsuoja privataus dviejų aukštų buto interjero projektas, gavęs „Inkilo“ pavadinimą. Butas, dvelkiantis Japonijos atmosfera, siūlo gyvenimą be skubėjimo ir streso namuose, kurie būtų kaip saugus lizdelis čia gyvenantiems žmonėms. 

Copy of SA POSTS

Gamtinė aplinka įkvėpė inkilo idėją

Projekto kūrėjos džiaugėsi jutusios užsakovų pasitikėjimą ir turėjo visišką kūrybinę laisvę. Be to, projektą įgyvendinti padėjo sėkminga komunikacija su užsakovais, tiekėjais bei rangovais, dėl kurių prisiimtos atsakomybės gyventojai galėjo grįžti į namus, atrodančius tarsi iš žurnalo viršelio. 

„Kompaktiškas butas yra miško apsuptyje, tad gamtinė tema įkvėpė ir interjero koncepciją. Vos tik apsilankius bute kilo mintis antrąjį aukštą ne maskuoti, o priešingai – išskirti ir taip paversti jį buto privalumu. Antrajame aukšte buvo suplanuotas miegamasis su aklina siena į svetainės zoną, bet nusprendėme ją atverti į pagrindinę erdvę, įrengiant viduje langą. O kad tai žiūrėtųsi įdomiai – langą nusprendėme daryti kitokios geometrinės formos nei įprasta interjeruose – apvalų, primenantį inkilo skylutę. Šis žingsnis padiktavo ir tolesnius antro aukšto apdailos sprendimus: siekiant išskirti langą, sienos buvo padengtos ąžuolo faneruote. Taip gavome atskirą medinį tūrį erdvėje, primenantį inkilą su apvalia skylute „paukšteliams“ grįžti į lizdą“, – sako architektė Rūta Montrimaitė.

Bendroje koncepcijoje stengtasi pabrėžti ir kitus buto privalumus: didelę terasą, aukštus langus, kurie įleidžia į patalpą daug šviesos, aukštas svetainės lubas, siekiančias beveik 8 metrus. „Langus dengėme medinėmis žaliuzėmis, tad atidarius jas tinkamu kampu, matome supantį mišką ir jaukią kaimynystę. Antro aukšto erdvėje panaudota vidutinio tamsumo sodri mediena pabrėžia aukščių skirtumus“, – sako architektė Lina Urban. 

Natūralios medžiagos, kuriančios subtilų „Inkilo“ interjerą

Siekiant išlaikyti minimalistinį interjerą, vos įėjus į butą suprojektuota įeinama drabužinė su medinėmis ir matinio stiklo apšviestomis spintomis. Ypatingą švaros efektą suteikia visu plotu šviečiančios LED lubos ir lietos mikrocemento grindys. Čia pakabintas veidrodis sukuria begalinės spintos iliuzija. „Užsakovai pageidavo dviejų lygiaverčių miegamųjų kambarių, tad kiekviename jų taip pat yra sieninės spintos. Antro aukšto miegamasis kiek privatesnis, šalia yra nedidelis vonios kambarys, todėl manome, kad jis bus labiau skirtas svečiams“, – atskleidė kūrėjos. 

LOZ07979 HDR Edit
LOZ08053 Edit

„Antro aukšto vonios kambaryje yra laisvai pastatoma vonia, virš jos – stoglangis. Kuriama privataus namų SPA atmosfera, kas šiandien yra vis dažniau sutinkama namų erdvėse ir taip svarbu skubančiai visuomenei“, – sako architektė L. Urban. Vonioje taip pat įrengta nedidelė praustuvo spintelė, individualiai projektuotas praustuvas iš lieto dirbtinio akmens. Kaip sako architektės, čia panaudotos plytelės su „makaliūzės“ raštu, kuris atrodo naujai, o kartu yra praktiškas pasirinkimas. Akcentinė praustuvo siena dengta natūralios ąžuolo faneruotės skydais, kurie natūraliai pratęsia medinio namelio-inkilo idėją ir vonios kambaryje. 

„Pirmo aukšto vonios kambarys yra labai minimalistinis, derinome blyškią rūdžių ir pilkšvo smėlio spalvas. Apvalumo tema atkartojama ir šioje patalpoje – turime pusapvalę dušo zoną ir individualiai projektuotą dušo pertvarą. Šioje erdvėje už veidrodinės varčios sumontuota skalbyklė ir džiovyklė. Siekiant neįvesti papildomų medžiagų, praustuvas ir jo spintelė dengti sienų plytelėmis. Šiame vonios kambaryje yra numatyti keli apšvietimo scenarijai, kurie leidžia sukurti skirtingą nuotaiką“, – sako architektė L. Urban.

Butas, dvelkiantis japoniška kultūra

Interjere vyrauja natūralios apdailos medžiagos: ąžuolo faneruotės skydai sienoms, reljefinė molio tinko apdaila, balinto ąžuolo parketlenės. Dominuoja rusvi, šilti atspalviai, natūraliai šiurkščios faktūros. Visa ši paletė būdinga japandi filosofijai.

Visas butas dvelkia Japonija, jaučiama dabar išpopuliarėjusi japandi stilistika. „Neneigsime, tai buvo atspirties idėja, tačiau kuriant keitėsi mintys ir nebesivijome standartinių stilistikos elementų panaudojimo. Zen filosofijos inspiruotas interjeras pasižymi neperkrauta estetika ir natūraliomis medžiagomis, vyrauja medienai, nėra nieko „per daug“. Rytų dvasią sustiprina bambukai stikle ir languotas grafinis vilnos kilimas. Virtuvės indauja ir TV stumdomos varčios turi kvadratukų perforacijas, kurios kuria aliuziją į Rytus“, – sumanymą atskleidžia architektė L. Urban.

Bute akį traukia įvairūs šviestuvai: svetainėje virš valgomojo stalo – jūroje nuglūdintą stiklo gabalėlį primenantis nestandartinės formos šviestuvas. „Dar vienas mums labai patinkantis sprendinys – šviečiančios koridoriaus ir drabužinės lubos. Kaip šviesos skaidymo difuzorius panaudotos įtempiamos lubos, o po jomis – LED šviestuvai. Kiek netipinis ir virš virtuvės salos esantis šviestuvas, savo forma primenantis „vamzdį“, kuris dera su ant sienos pakabintu apvaliu meno kūriniu ir taip sukuria kompoziciją, imituojančią gongo mušimą“, – pasakoja architektė L. Urban.

LOZ08528 Edit

Didžiausi iššūkiai – baldininkams

Specialistės sutaria, kad dirbti nestandartinėje erdvėje visuomet yra sudėtingiau, nes svarbu rasti tinkamus sprendimus. Tačiau kalbėdamos apie iššūkius sako, jog daugiausia sunkumų turėjo tekti baldininkams. Visi baldų fasadai pagaminti iš natūralaus ąžuolo faneruotės. Tai buvo pasirinkta tikslingai – norint išlaikyt ramybę, vientisumą ir minimalizmą. „Dirbti su natūralia faneruote ne tik gaminant baldus, bet ir sienų skydus – didelio tikslumo ir meistriškumo reikalaujantis darbas, tad būta sudėtingų apdailinių vietų, kaip kad idealaus plokščių sudūrimo tarp sienų ir lubų apdailos, nematomų durų apdaila ir pan.“, – sako interjero dizainerė R. Montrimaitė.

„Virtuvės funkcinį išplanavimą padiktavo didelis vitrininis langas, einantis per visą virtuvės zonos sieną – neįmanoma tokioje erdvėje neįsprausti salos, prie kurios būtų galima gaminti ar pusryčiauti gėrintis vaizdu pro langus. Kaip ir visame bute, norėta pratęsti vientisumą, išlaikant harmoningą jausmą, tad ir baldo plokštės parinktos lygiai tos pačios ąžuolo faneruotės kaip ir sienų apdailai. Na, o kad vis tik būtų kur akiai užkibti – suprojektuotas kabantis „kubas“ su skylėto frezavimo durelėmis, kurtas ir dėl daiktų laikymo funkcijos ir iš kūrybiškų paskatų, norint nutolinti gamybinės virtuvės standartus. Salai parinkome natūralų akmenį – travertiną, kuris bute daugiau niekur neatsikartoja, tačiau puikiai įsiliejo į bendrą stilistiką“, – pasakoja dizainerė R. Montrimaitė.

LOZ08396 Edit
LOZ08460 Edit

Ji atskleidžia, kad pirmo aukšto miegamojo spinta atkartoja virtuvės dizainą, rankenos – tūrinės, tarsi tašeliai, tas pats dizainas pasikartoja lovos galvūgalio apdailoje. Virš medinio galvūgalio pasirinktas faktūrinis molio tinkas, lubų nišoje – apšvietimas, kuris dar labiau pabrėžia faktūrą, ypač išryškėjančią prietemoje.

Išskirtinio išplanavimo bute sėkmingai atlikti visi rangos darbai

LOZ08041 HDR Edit

Privataus objekto „Inkilas“ interjero rangos darbai buvo patikėti įmonei „Projektų mozaika“. Profesionalų komanda pasirūpino ne tik apdailos darbais, bet ir įrengė rekuperacinę, ventiliacijos sistemas, santechniką dviejuose sanitariniuose mazguose, kondicionierius, atliko elektros darbus. 

Objekte pritaikyti išskirtiniai apdailos sprendimai, tarp kurių – kai kur pritaikytos lietos mikrocementinės grindys ir išskirtinės estetikos suteikianti sienoms naudota reljefinė molio tinko apdaila. 

Taip pat buvo atlikti plytelių klijavimo darbai, kurie pareikalavo profesionalių žinių ir gebėjimų. Kadangi objekte yra daug lenktų formų, darbus atlikti reikėjo itin kruopščiai. Kaip dar vieną objekto išskirtinumą, įmonės „Projektų mozaika“ projektų vadovas Marius Šoblinskas išskiria ir darbą nestandartinio išplanavimo sąlygomis, kadangi butas išsidėstęs per du aukštus: „Kai kuriose erdvėse lubų aukštis siekia net 7 m. Pasitelkus specialią įrangą, visus darbus pavyko atlikti tinkamai ir laiku“.

Projektu mozaika black white

Buto akcentu tapęs individualiai pagamintas stalas

Svetainėje esančio apvalaus stalo „Bali“ gamyba buvo patikėta šeimos verslui, įmonei „A. Jasevičiaus baldai“, kuri pagamino būtent šiam butui tinkamą stalą pagal visus kliento reikalavimus bei pritaikė jo spalvą prie bendro namų interjero. 

Stalas – ne tik estetiškas, bet ir funkcionalus, su stalviršio prailginimo funkcija, todėl jis puikiai tinka tiek kasdienai, tiek priimti svečius. Apvali forma padeda sutaupyti vietos bei leidžia prie stalo susėsti daugiau žmonių. Stalas pagamintas naudojant ąžuolo medienos masyvą bei lukštą, todėl yra ilgaamžis ir suteikia šilumos bei jaukumo jausmą erdvėje. Natūralaus medžio privalumas – atsparumas, ilgaamžiškumas ir lengva priežiūra. 

LOZ08564 Edit

„Stalas „Bali“ tapo ne tik valgomojo erdvės centru, bet ir svarbia interjero dalimi, pabrėžiančia modernią estetiką bei suteikiančia erdvei praktiškumo. Kiekvienas stalo gamybos etapas buvo kruopščiai apgalvotas, siekiant sukurti baldą, kuris būtų estetiškas, funkcionalus ir ilgaamžis“, – sako įmonės „A. Jasevičiaus baldai“ projektų vadovė Kristina Jasevičė. 

image001

Buto svetainėje – jaukumu alsuojanti italų gamybos sofa

Svetainės erdvei architektės parinko įmonės „Subtilitas“ atstovaujamo italų gamintojo „Arflex“ sofą „Marenco“, kuri sukurta 1970 metais, tačiau aktuali ir šiandien dėl savo unikalaus dizaino. Ypatingą baldo jaukumą kuria didelių pagalvių formos.

Screenshot 2024 10 02 at 10.07.13

Temos: A. Jasevičiaus baldai, baldų gamyba, butas prie miško, Buto interjeras, japandi stilius, Kristina Jasevičė, Lina Urban, Marius Šoblinskas, Projektų Mozaika, Rūta Montrimaitė, Subtilitas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai