Du nauji D. Libeskindo studijos projektai – Prancūzijoje

Du nauji D. Libeskindo studijos projektai – Prancūzijoje

„Studio Libeskind“
„Studio Libeskind“ vizual.

Daugiafunkcio komplekso „k18B“ dešiniajame Neries krante ir Modernaus meno centro Vilniuje plėtotojai rūpinasi, kad garsaus architekto Danielio Libeskindo kūrybą kritikuojantys lietuviai sužinotų apie kiekvieną naują šio architekto darbą ir taip įsitikintų, kad ne visur šio architekto darbai sulaukia tokio pasipriešinimo kaip Lietuvoje. Kaip tik paskelbta apie du naujus D. Libeskindo studijos projektus Prancūzijoje.

Architekto vadovaujama studija projektuos 150 metrų aukščio dangoraižį su sodais verslo kvartalo centre Tulūzoje bei mišrios paskirties komercinį centrą, sujungtą su Thierso traukinių stotimi Nicoje.

Tulūzoje „Studio Libeskind“, verslo kvartalo centre suprojektavo skulptūrišką Oksitanijos bokštą, kuris iškils 150 metrų virš Canal du Midi kanalo. Tai bus pirmasis šio pietų Prancūzijos miesto dangoraižis. Į gracingą jo formą įsiterps žalumos spiralė, kylanti nuo gatvės lygio iki pat 40 aukšto. Dangoraižyje bus 11 000 kv. m biurų ploto, „Hilton“ viešbutis, iki 120 apartamentų, restoranas su panoraminiais vaizdais, komercinė erdvė parduotuvėms ir Prancūzijos geležinkelių bendrovės SNCF biurai pirmajame aukšte.

„Studio Libeskind“ vizual.

Fasadas, integruotas į bendrą pastato formą, ir vieša platforma yra tęstinis vertikalus kraštovaizdis. Ši vertikali žalia juosta primena įspūdingą, per miestą vingiuojantį Canal du Midi kanalą. Pastato platformą ribos medžiai, o sodų juosta drieksis aplink stiklinį fasadą iki pat viršaus. Vertikalius sodus kurs kraštovaizdžio architektas Nicolas Gilsoul.

„Su kabančiais sodais, keičiančiais savo spalvas kiekvieną sezoną, švelnus sidabriškas fasado stiklas atspindės rausvus Tulūzos atspalvius, o šios medžiagos ryškumas keis erdvės suvokimą priklausomai nuo šviesos intensyvumo, – pasakojo architektas D. Libeskind. – Bokštas bus unikalus statinys milžiniškoje miesto erdvėje – jis taps ne tik traukos objektu, bet ir apibrėžta viešąja erdve“.

Bokštas bus statomas „Gare Matabiau“, ankstesnio pašto paskirstymo centro vietoje. Pastatas bus į rytus nuo miesto centro, atokiau nuo Garonos upės, iš jo bus matyti mažiau nei už 100 km esantys Pirėnų kalnai. Projekto tikslas yra tapti vartais į augantį miesto verslo kvartalą. Kurdami šį dangoraižį, „Studio Libeskind“ bendradarbiaus su Tulūzos architektu Francis Cardete. Statybų pradžia numatyta 2018 metais. Projektas bus baigtas iki 2022 metų.

Nicoje „Studio Libeskind“, bendradarbiaujanti su „Fevrier Carre Architectes“ ir kraštovaizdžio architektu Jean Mus, laimėjo Nicos miesto finansuojamą tarptautinį konkursą sukurti „Gare Thiers-Est“ (Rytų Thiers stotį). Projektas apima virš 18 tūkst. kv. m aukščiausio lygio komercinio ploto projektą, kuriame bus parduotuvės, restoranas su panoraminiu miesto vaizdu, taip pat „Hilton“ viešbutis, 600 vietų salė, bendro darbo erdvės ir kavinių terasos. Bendra projekto investicijų suma – 61,5 mln. eurų.

„Šis projektas parodo, kad Nicos miestas galvoja apie ateitį, siekia sukurti stambų simbolinį architektūrinį objektą ir pagyvinti Thiers stoties aplinką šiame istoriniame mieste, – sakė architektas D. Libeskind. – Nicoje mano tikslas buvo suprojektuoti pastatą, kuris būtų matomas iš visų pusių – jis turi tapti jungiamuoju dviejų sektorių audiniu ir sujungti du rajonus. Jis padės atspindėti miestą, šviesą ir kraštovaizdį“.

„Studio Libeskind“ vizual.

Įkvėptos mineralo azurito formų visos viršūnės sumanytos kaip harmoningi kristalai, kurių briaunos dera su Jean Médecin gatve. Atspindintis fasadas bus padengtas metalo briaunomis ir žvynais su vaizdais ant langų, atspindinčių greta stovinčius pastatus, dangų ir Nicos kraštovaizdį. Rezultatas – skulptūriška betono, plieno ir stiklo konstrukcija, suprojektuota tarsi deimantas su daugybe plokštumų, iškylanti beveik 40 metrų ir paslepianti geležinkelio bėgius.

Stiprus projekto architektūrinis braižas bus matomas iš Thiers ir Jean Médecin gatvių bei iš geležinkelio teritorijos. Stogą laikant penktuoju fasadu, šis pastatas įsilies į Nicos urbanistinės aplinkos kraštovaizdį ir bus matomas nuo kalvų. Vienas iš įspūdingų elementų bus jo išsikišęs kabantis pagrindinis fasadas Jean Médecin gatvės pusėje. Kartu tai bus dengtas praėjimas tarp geležinkelio stoties ir Jean-Médecin tramvajų stoties. Objekto statybas planuojama pradėti 2017 m. pabaigoje ir tikimasi baigti po dvejų metų.

Abu projektus „Studio Libeskind“ vykdo nekilnojamojo turto vystymo bendrovės „Compagnie de Phalsbourg“ užsakymu.

Temos: „Studio Libeskind“, Danielis Libeskindas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai