Top Baneris

Druskininkuose rekonstruotas Nemuno ir Ratnyčios santakoje esantis tiltas (1)

2022 gegužės 30 d.
Druskininkai Ratnyčios tilto remontas
Druskininkų sav. nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Druskininkuose rekonstruotas Nemuno ir Ratnyčios santakoje esantis tiltelis ir jo prieigos. Rekonstrukcija kainavo beveik 638 tūkst. eurų.

„Atidarymo juostelę kirpti planavome gerokai anksčiau, tačiau darbai užsitęsė, nes norėjome, kad projektas būtų įgyvendintas kokybiškai, kaip ir bet kuriam kitam projektui kėlėme aukštus reikalavimus tiek darbų kokybei, tiek estetiniam vaizdui“, – pranešime sakė Druskininkų meras Ričardas Malinauskas.

„Atnaujinti šią erdvę buvo būtina – ji skaičiavo septintą dešimtį, tačiau tai padaryti nebuvo paprasta, nes šis kompleksas įrašytas į nekilnojamųjų kultūros vertybių registrą. Džiaugiuosi, kad pavyko rasti lėšų, įgyvendinti projektą ir iš pagrindų sutvarkyti kurorto centre esančią populiarią ir vaizdingą erdvę“,  – teigė jis.

Rekonstrukcijos darbus atliko bendrovė „Alkesta“.

Rekonstrukcijos metu išlaikant unikalią tiltelio formą jis buvo atnaujintas, iš istorinės nuotraukos atkurti metaliniai turėklai, atstatytas senasis grindinis piešinys.

Tilto prieigose buvę siauri pandusai ir laiptai pakeisti į plačius patogius nuolydžius, atnaujinta „Ratnyčėlės“ pakyla, paklotos naujos ir prie aplinkos derančios trinkelės, atnaujintas apšvietimas, sutvarkyti upės šlaitai.

Ši vieta populiari tarp druskininkiečių ir kurorto svečių, ypač tarp jaunavedžių ir jaunimo – dažnai tiltelis pavadinamas meilės tiltu.

Jis buvo pastatytas apie 1953 metus, o 1962 metais šalia jo pastatyta skulptoriaus Broniaus Vyšniausko skulptūra „Ratnyčėlė“, tapusi Druskininkų simboliu.

 

Šaltinis: BNS

pastatas

Svarbiausios architektūros, interjero ir paveldo naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="8"]

Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • Pastebėjimas

    2022-05-30, 23:12  

    Pastebėjau, kad kiek bekalbėtų visokius blogus dalykus apie Druskininkų merą, jo vadovaujamas miestas yra toli pralenkęs savo išsivystymu kitus Lietuvos miestus. Tiesiog faktas

Rekomenduojami video