Top Baneris

Druskininkų sportininkų rengimo centras: sėkmės istorija ir „Dzūkijos statybai“

2021 rugpjūčio 3 d.
Universali sportininkų treniruočių bazė
D.Gumbrevičiaus nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Dar nuo 2015 m. pradėto statyti Druskininkų sportininkų rengimo centro projekte sėkmingai dalyvavo ir UAB „Dzūkijos statyba“. Šiose statybose bendrovei atiteko užduotis pastatyti 25 m ilgio takelius turintį, 750 kub. m vandens talpinantį, Tarptautinės plaukimo federacijos FINA reikalavimus visiškai atitinkantį baseiną. Taip pat ji įrengė ir stadiono pastato fasadą, liejo monolitines kolonas bei statė tribūną.

Sėkmės paslaptis – patikima komanda ir patikrintos technologijos

Įrengti baseino indą – nemenkas iššūkis. Paklaustas apie veiksnius, nulėmusius visišką sėkmę, UAB „Dzūkijos statyba“ generalinis direktorius Edvardas Mačiulaitis ilgai negalvojęs išvardija: tai, visų pirma, žmonės. Laiko ir darbo vienoje komandoje patikrinti, patyrę savo srities specialistai. O jau paskui – patikimos hidroizoliacinės technologijos. Tos pačios, kurias prieš dešimtmetį bendrovė išbandė statydama baseiną sanatorijoje „Belarus“. Tačiau šiuolaikiniame sportininkams skirtame baseine komandos laukė naujas iššūkis – kaip niekad aukšti kokybės reikalavimai, kuriuos naujasis baseinas atitinka šimtu procentų.

„Kiekvienas statybų projektas yra individualus, ir kiekvieną sykį gauname išmokti kažko naujo, – sako E. Mačiulaitis. – Taip atsitiko ir su šiuo projektu. Visada žinojome, kad technologijos būtina laikytis. Bet tapo kaip niekada aišku: jei nori, kad darbai pavyktų iš pirmo karto, kad nebūtų broko ir nereikėtų vėliau nieko taisyti, technologijos reikia laikytis ypač kruopščiai.“

Nugalėjo gamtos keltus iššūkius

Sportininkų rengimo centro stadiono fasadas – ventiliuojamas, apdailintas vario skarda, tvirtinama prie sienų per sustiprintas gembes. Metaliniai fasado apdailos fragmentai kombinuoti su „Alucobond“ aliuminio kompozito plokštėmis. Su laiku varis pasidengs prabangia patina, o aliuminio kompozitas išsaugos savo lengvą sidabriškumą. „Dzūkijos statybos“ vyrai šį fasadą apšiltino mineraline vata ir sumontavo ventiliuojamąjį fasadą, taip pat išliejo kolonas ir pastatė sirgalių tribūną bei po ja esančias patalpas. Kad šios patalpos išliktų sausos net ir per didžiausią lietų, buvo priimtas sprendimas tribūną lieti iš monolitinio betono.

Universali sportininkų treniruočių bazė

Tribūną statant, vyravo karšti orai. Bendrovės inžinieriams teko gerokai pasukti galvą siekiant, kad betonas, iš kurio ji buvo liejama, gautų reikiamas kietėjimo sąlygas. Kad įvyktų cheminė kristalizavimosi reakcija, betonui reikalingas tam tikras vandens kiekis, o kaitri vasaros saulė jį pernelyg greitai garino. Tad per visą monolito kietėjimo laiką darbuotojai pylė ant paviršių vadinamąjį betono pienelį ir dengė konstrukcijas tentu, saugančių jas nuo pernelyg greito džiūvimo. Tokiu būdu betono monolitas nepralaimėjo kaitrai: gavęs reikiamą kiekį drėgmės, jis kristalizavosi į tvirtą, nelaidžią vandeniui ir ilgaamžę konstrukciją.

„Tai dar vienas visiška sėkme pasibaigęs projektas, – teigia UAB „Dzūkijos statyba“ vadovas, – ir už šią sėkmę aš esu dėkingas savo vyrams: darbų vadovams, inžinieriams ir paprastiems darbininkams. Didžiuojuosi, kad galiu dirbti su tokia talentinga ir išradinga komanda.“

Įkurta prieš beveik tris dešimtmečius, pačioje nepriklausomybės pradžioje privatizavus vieną iš Alytaus statybos tresto valdybų, bendrovė „Dzūkijos statyba“ siūlo savo paslaugas bendruosiuose ir specialiuosiuose statybos darbuose, stato ypatinguosius statinius, gyvenamuosius ir negyvenamuosius pastatus, taip pat įrengia inžinerinius tinklus.

dzukijos statyba


PARTNERIO TURINYS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video