Top Baneris

Dovana panevėžiečiams – unikalus gatvės meno kūrinys

2016 liepos 20 d.
Pasidalykite straipsniu

Pro panevėžiečių ir šio miesto svečių akis nuo šiol nepraslys dar vienas miesto objektas – „Kalnapilio“ alaus daryklos sieną papuošė unikalus 27 metrų aukščio piešinys. Pasak „Kalnapilio-Tauro grupės“ direktoriaus Marijaus Valdo Kirstuko, šis piešinys yra ne tik šimtamečių alaus gamybos tradicijų atspindys – jis taip pat įprasmina glaudų ryšį tarp vietos bendruomenės ir Panevėžio miesto verslo atstovų.

„Esame įsikūrę pačioje Panevėžio širdyje, todėl iš tolo ryškiai matomas spalvingas meno kūrinys yra dovana miestui ir jo gyventojams, turinti tiek meninę, tiek istorinę vertę. Taip pažymėdami tarptautinę aludarių dieną tikimės, kad šis piešinys taps traukos objektu, kuriuo gerėsis ne tik patys panevėžiečiai, bet ir miesto svečiai, o jame vaizduojama „pilaitės ant kalvos“ iliustracija – savotišku miesto simboliu“, – teigė M. V. Kirstukas.

Šis gatvės meno piešinys – pirmas tokio dydžio ir pobūdžio gatvės projektas, įgyvendintas Panevėžyje. Miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas sako, kad tokios iniciatyvos – labai sveikintinos.

kalnapilis siena 2

„Verslo požiūris į miestą keičiasi, vis daugiau sulaukiame idėjų, kaip papuošti viešąją erdvę. Be to, tai puikus pavyzdys, kaip pramoninės paskirties pastatai gali reikšmingai prisidėti prie miesto įvaizdžio gerinimo ir sustiprinti šiuolaikiškumo įspūdį“, – sakė R. M. Račkauskas.

Šimtametes alaus gamybos tradicijas vaizduojančio piešinio autoriai, kūrybinės studijos „Gyva grafika“ komanda, atskleidžia, kad 250 kvadratinių metrų plotą užimantis piešinys pasižymi ne tik savo dydžiu, bet ir išskirtiniu detalumu.

„Siekėme pavaizduoti šiek tiek apipintą legendomis, tačiau kartu ir tikrovišką alaus gamybos procesą, neatitolstant nuo bendros alaus daryklos ir miesto istorijos. Idėja įgyvendinta keliais etapais, prie atskirų piešinio dalių dirbo keturių žmonių komanda, todėl galime pasidžiaugti išties puikiu rezultatu, kurį, kaip ir buvo planuota, pasiekėme per 60 dienų“, – sakė dizaineris Žygimantas Amelynas.

Visą kūrybos procesą ir galutinį rezultatą galima pamatyti čia:


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video