Top Baneris

Dizaino patarimai projektuojant mažos erdvės interjerą

2020 gruodžio 19 d.
sofa virtuvė valgomasis svetainė interjeras interjero dizainasTik SA
Pasidalykite straipsniu

Ernesta Andrė

Maža erdvė neretai tampa iššūkiu interjero dizaineriams, kai reikia kūrybiškai paslėpti trūkumus, išnaudoti privalumus ir kai kiekvienas centimetras yra svarbus. Ar įmanoma keturias sienas paversti namais, kurie būtų ne tik patogūs, bet ir gražūs? Kaip maksimaliai išnaudoti ribotą plotą ir tuo pačiu metu išlaikyti estetiką? Į visus šiuos klausimus atsakymų ieškosime kartu. Šiame straipsnyje išnagrinėsime ne tik spalvų ir formų derinimo subtilybes, bet ir tai, kaip maža erdvė gali tapti jaukiu būstu, kuriame kiekvienas kvadratinis metras pasakoja savo istoriją.

buto ispalavimas virtuvė valgomasis svetaine

Išanalizuokime erdvę

Pirmiausia kritiškai įvertinkime turimą erdvę. Jei tai senamiesčio butas, kuriame labai aukštos lubos, tuomet galime galvoti, kaip erdvę padalinti horizontaliai. Antresolės pasirinkimas, puikus būdas turėti atskirą miegamojo zoną, po kuria atsiranda vietos ir darbo stalui ar tai sieninei spintai. Jei patalpoje yra daugiau nei vienas langas, erdvę galime suskaidyti vertikaliai, taip atskiriant virtuvės, svetainės ar miegamojo zonas. Pertvaros nebūtinai turi būti stacionarios, puikiai tiks aukštos lentynos, kurias dar ir panaudosite pagal paskirti. Taip pat tiktų ir dekoratyvi pusiau permatoma pertvara.

Atskirkime zonas

Net ir nedidelis stalas ir 2 kėdės gali sukurti valgomojo erdvę, o poilsio zonai pakaks dvivietės sofos ir mažo kavos stalelio. Jei miegamojo lova yra bendroje patalpoje, atskirkite ją su tamsinančiomis užuolaidomis, kurios būtų uždaromos nakties metu. Susidėliokite prioritetus, ar mėgstate gaminti ir norite patogesnės virtuvės, ar bus reikalinga darbo erdvė, ar daugiau dėmėsio norėsite skirti poilsio zonai. Funkcinių zonų atskyrimas svarbus daug laiko namuose praleidžiantiems, ar iš namų dirbantiems žmonėms. Taip riboto ploto namams suteiksime daugiau individualumo.

Rinkimės daugiafunkcius baldus

Įrengiant nedidelę erdvę, baldus rinkimės atsakingai, nes jie turi užimti minimaliai vietos, bet būti maksimaliai talpūs. Geriausias būdas išnaudoti visas turimas erdves, tai pagal užsakymą pagaminti įmontuojami baldai, pritaikyti tiksliai jūsų poreikiams. Gerai suprojektuotoje spintoje, išnaudojant visa jos aukštį iki lubų, galime sutalpinti daug daugiau daiktų.

Išskleidžiama sofa su miego funkcija – praktiškas pasirinkimas neturint atskiros miegamojo zonos, ypač jei sofa bus ir su patalynės dėžė. Kompaktiškai darbo zonai puikiai tiks atlenkiamas darbo stalas, kuris baigus darbus nebeužima vietos. O kavos staliukas turintis pakėlimo mechanizmą ir galintis nesudėtingai transformuotis į valgomojo stalą atliks net dvi funkcijas. Norint sutaupyti vietos virtuvėje, rinkitės kompaktišką buitinę techniką. Gal pakaks mažo šaldytuvo, kuris būtų montuojamas po stalviršiu? Taip virš jo turėsite net 60cm platesnį stalviršį, kurį dar padidinti galima renkantis siauresnę kaitlentę bei plautuvę.

Jaukumo suteiks tekstūros

Norėdami sukurti erdvumo jausmą interjere, sienoms ir luboms naudokite to paties šviesaus, šalto atspalvio dažus. Puikiai tiks klasikinė balta, pilkšva ar rusva spalva. Ramesniam interjerui rinkitės to paties tono baldus, užuolaidas ir dekorą. O jei mėgstate spalvas, drąsiai derinkite tamsaus gobeleno sofą su ryškiu kilimu, spalvotas valgomojo kėdes su šviesaus medžio valgomojo stalu. Apimties patalpai galite suteikti naudodami tapetus, tačiau juos patarčiau rinktis atsakingai. Dekorui naudokite daugiau skirtingų tekstūrų, ypač jei visas interjeras yra šviesus. Megzto audinio pagalvėlės gražiai derės prie lygaus sofos gobeleno, o margas kilimas net ir nedideliam būstui suteiks jaukumo ir žaismingumo.

living room bedroom living room decor apartment living room decorating living room decorations

Kuo daugiau apšvietimo

Sumaniai išdėlioti šviestuvai ne tik optiškai praplės erdvę, bet ir sukurs unikalų apšvietimą. Funkcinių zonų atskyrimas apšvietimu ypač svarbus, jei gyvenamąja erdve dalinatės su kitu asmeniu. Nukreipiamasis ar stalinis šviestuvas prie jūsų darbo vietos leis dirbti tada, kai kitas žmogus nori poilsio. Apšvietimas virš virtuvės darbastalio leis pasigaminti pusryčius nejungiant pagrindinio šviestuvo. O poilsiui ant sofos puikiai tiks pastatomas šviestuvas, kuris gali turėti atskirą lemputę skaitymui. Nepamirškite maksimaliai išnaudoti ir dienos šviesos. Rinkitės šviesias lengvas užuolaidas, neužtamsinkite langų.

2507444eb0c1cfe3fd6580550ad39278

Dekoravimo gudrybės

Susidraugaukite su veidrodžiais ir blizgiais paviršiais. Gražiai įrėmintas veidrodis taps puikia dekoro detale, o pakabintas priešais langą dar ir atspindės šviesą, optiškai praplėsdamas erdvę. Blizgius paviršius rinkitės ir spintelių fasadams, bei vonios plytelėms. Drasiai kabinkite paveikslus, net ir mažoje patalpoje, tik atsižvelkite į jų proporcijas. Kiekviena detalė ar dėmesį traukiantis akcentas patalpai suteiks individualumo.

Išnaudojant šiuos dizaino principus, galite sukurti jaukią, funkcionalią ir įspūdingai atrodančią erdvę net mažame bute.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video