Top Baneris

Diskusijoje apie pastatų šiltinimo sprendinius įvardytos aktualios problemos

2015 rugpjūčio 6 d.
Pasidalykite straipsniu

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) vykusioje statybos inžinierių apskritojo stalo diskusijoje „Pastatų šiltinimo sprendiniai reglamentuose, projektuose ir praktikoje“ įvardytos su pastatų šiltinimu susijusios problemos ir jų sprendimo būdai.

Sutelkė visus suinteresuotuosius

Mokslo, valstybės institucijų, projektavimo ir statybos įmonių atstovai diskusijoje priėjo prie tokių svarbiausių išvadų: prie tinkuojamų rūsio sienų bei jų cokolių turi būti įrengiamos vėdinamosios ir drenuojamosios nuogrindos; jei nuogrindos uždaros, cokoliui šiltinti būtina naudoti ventiliuojamąją fasadų šiltinimo sistemą; draudžiama mažinti šiltinamosios medžiagos storį ties fasaduose esančiais išsikišusiais nedidelių matmenų elementais ir inžineriniais tinklais; stogeliai, iškabos, vėliavų laikikliai ir pan. tvirtinami nuo fasadų paviršiaus atitraukti.

Kitose išvadose ir rekomendacijose kalbama apie angų kontūrų šiltinimą, plokščiųjų ir šlaitinių stogų modernizavimą. Diskusija parodė, kad modernizuodami daugiabučius statybininkai iki šiol neranda optimalių langų montavimo sprendimų. Tiesa, Lietuvoje yra bendrovių, kurios siūlo itin geras langų sistemas su visais reikiamais papildomais elementais, tačiau tokie produktai kainuoja brangiai ir į modernizavimo programas iki šiol nepateko.

Diskusijos dalyvius sveikino aplinkos viceministrė Daiva Matonienė, VGTU rektorius prof. dr. Alfonsas Daniūnas, Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas Dalius Gedvilas, Lietuvos statybos inžinierių sąjungos (LSIS) prezidentas Kęstutis Kurlys.

Pranešimą skaitė Polistireninio putplasčio asociacijos (PPA) prezidentas dr. Česlovas Ignatavičius. Diskusijoje dalyvavo inžinierius Vytautas Rimkus (Klaipėda), Vidas Šlivinskas (AB Panevėžio statybos trestas), Vitalis Baleišis (UAB „Urbanistikos formatas“), Edvardas Petrauskas (Būsto energijos taupymo agentūra), dr. Kęstutis Lukošius (Lietuvos gaisrinės saugos asociacija), dr. Robertas Volvačiovas, Julius Jauniškis (UAB „Eika“) ir kiti. Tinklalapiuose www.epsa.lt ir www.lsis.lt galima peržiūrėti diskusijos vaizdo įrašą.

Pirmąją tokio pobūdžio apskritojo stalo diskusiją inicijavo PPA ir LSIS, bendradarbiaudamos su Aplinkos ministerija, VGTU bei Lietuvos statybininkų asociacija. Rengiantis diskusijai, LSIS klubų vadovų susirinkime pritarta siūlomiems sprendiniams.

Problemos įvardytos. Kas toliau?

LSIS vykdomasis direktorius Edvinas Butkus mano, kad visa statybų bendruomenė turėtų sutarti dėl tam tikrų itin sėkmingų, laiko patikrintų sprendinių ir traktuoti juos kaip neabejotinus modernizavimo standartus.

„Ir diskusijoje išsakytos mintys, ir kita turima informacija leidžia teigti, kad Lietuvoje turi būti apsispręsta dėl vėdinamųjų ir drenuojamųjų nuogrindų įrengimo visur, kur tai yra

įmanoma. Jas įrengti paprasta, o panaudojus tinkamas medžiagas cokolio priežiūra ateityje nekels jokių rūpesčių. Ventiliuojamosios ir drenuojamosios nuogrindos prie gyvenamųjų ar visuomeninės paskirties pastatų turi tapti vizitine modernizuojamos Lietuvos kortele“, – sakė E. Butkus.

STR 2.01.10:2007 „Išorinės tinkuojamos sudėtinės termoizoliacinės sistemos“ priede, kuriuo savo darbe įprastai vadovaujasi projektuotojai, pateiktas sistemos su polistireninio putplasčio termoizoliacine medžiaga įrengimas prie cokolio, kai įrengiama uždara nuogrinda iš betono gaminių: trinkelių, plytelių ir pan.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video