Top Baneris

DIRBTINIS INTELEKTAS: tylusis šiuolaikinės architektūros ir dizaino asistentas

2023 gruodžio 8 d.
„Midjourney“ programos sugeneruotas vaizdasTik SA
„Midjourney“ programos generuotas vaizdas
Pasidalykite straipsniu

Didžiąją turinio, struktūros ir išsamių paaiškinimų dalį sukūrė dirbtinis intelektas, o sistemą ir užuominas pateikė Paulina Puolytė

Profesionalūs architektai turi sutelkti dėmesį į savo pagrindines užduotis, tokias kaip projektavimas ir problemų sprendimas. Tačiau jie taip pat turi papildomų pareigų, pavyzdžiui, kurti savo prekės ženklo turinį arba tvarkyti verslo apskaitą. Štai čia praverčia dirbtinis intelektas. Jis gali perimti šias antrines užduotis, kad architektai galėtų susitelkti į savo pagrindines pareigas. Taip dirbtinis intelektas (DI, angl. AI) tampa neįkainojamu pagalbininku, racionalizuojančiu antrines užduotis, nepakenkiant architekto pagrindinio darbo kokybei.

Šiuolaikiniame amžiuje architektų vaidmuo gerokai išsiplėtė ir nebėra vien tik tradicinis – braižyti projektus ar kurti estetinius maketus. Kadangi mūsų skaitmeninio pasaulio ribos vis plečiasi, šie specialistai atsiduria aplinkoje, kurioje kūryba yra tik vienas iš jų profesijos aspektų. Šiandien jie – ne tik vizionieriai, kuriantys fizines ir estetines erdves, bet ir turinio kūrėjai, gebantys ištransliuoti savo novatoriškus projektus ir vizijas pasaulinei auditorijai. Interneto platformų plitimas ir dizaino pramonės skaitmeninimas leidžia naudotojams peržiūrėti, kritikuoti jų darbus ir džiaugtis jais visame pasaulyje. Šis perėjimas atvėrė jiems duris į dar neregėtas galimybes, verčia mąstyti globaliai, prisitaikyti prie įvairių kultūrinių pojūčių ir aktyviai įsitraukti į skaitmeninius pokalbius apie dizainą. Jų vaidmuo pakito – iš paprastų praktikų jie tapo nuomonės formuotojais ir minties lyderiais.

Šiuolaikiniams architektams ir interjero dizaineriams kyla aktualių klausimų, susijusių su šia sudėtinga skaitmenine aplinka. Siekdami išlaikyti savo kūrybinės vizijos vientisumą, jie susiduria su iššūkiu, kaip suderinti meniškumą su administraciniais ir socialiniais reikalavimais. Būtent čia dirbtinis intelektas tampa potencialiu sąjungininku. Ar jis galėtų būti atramos taškas, padedantis pakreipti pusiausvyrą ir leidžiantis šiems specialistams valdyti vis didėjantį pareigų sąrašą, nepakenkiant pagrindiniams kūrybiniams procesams?

KAIP DI VALDO ANTRINES UŽDUOTIS, KAD ARCHITEKTAI GALĖTŲ SUTELKTI DĖMESĮ Į DIZAINĄ?

„Midjourney“ programos generuotas vaizdas
„Midjourney“ programos generuotas vaizdas

MECHANINIŲ IR RUTININIŲ DARBŲ TVARKYMAS

 • Pasikartojantys ir daug laiko reikalaujantys, bet būtini projekto įgyvendinimui arba kasdienei architektūros praktikos veiklai.

Jums gali padėti architekto asistentas ar praktikantas ARBA:

 • „Finch 3D“ – naudoja dirbtinio intelekto, grafikų technologijos ir sudėtingų algoritmų derinį, kad patobulintų ir patikslintų jūsų projektavimo darbus. Jis nuolat tobulina jūsų pradinius įvesties duomenis, todėl galite optimaliai pasiekti norimą dizainą.

TEISINIS IR FINANSINIS PLANAVIMAS

 • Užsiregistruokite kaip savarankiškai dirbantis asmuo arba, jei reikia, įsteikite verslo subjektą.
 • Išmanykite vietos statybos taisykles ir licencijavimo reikalavimus.
 • Sukurkite verslo banko sąskaitą ir pasamdykite buhalterį, gerai susipažinusį su laisvai samdomų darbuotojų veikla.

Jums gali padėti verslo teisininkas ir atestuotas buhalteris ARBA:

 • „AI Lawyer“ – skirtas architektams, ieškantiems skubių teisinių patarimų. „AI Lawyer“ supaprastina teisinį procesą teikdamas pagalbą realiuoju laiku ir generuodamas svarbiausius dokumentus. Atsisveikinkite su brangiai kainuojančiomis teisinėmis konsultacijomis ir sudėtingu žargonu ir daugiau dėmesio skirkite projektų kūrimui.
 • „DoNotPay“ – naudoja dirbtinį intelektą įvairiems iššūkiams spręsti. Šis įrankis gali padėti užtikrinti jūsų privatumą, susigrąžinti paslėptus mokesčius arba panaikinti biurokratines kliūtis, kad galėtumėte susitelkti į pagrindinį architekto darbą.
 • Susikurkite profesionalią svetainę, kurioje būtų pateiktas jūsų veiklos sričių aprašymas, tinklaraštis (architektūrinėms įžvalgoms ir mintims) ir kontaktiniai duomenys.
 • Sukurkite profilius „LinkedIn“, „Instagram“, „Pinterest“ ir kitose su architektūra ir dizainu susijusiose platformose.
 • Reguliariai dalinkitės savo projektais, architektūriniais pamąstymais ir su pramone susijusiomis naujienomis.
 • Apsvarstykite galimybę bendradarbiauti su įtakingais namų ir dizaino srities nuomonės formuotojais ar tinklaraštininkais, kad būtumėte matomesni.
 • Apsvarstykite mokamos reklamos galimybę tokiose platformose kaip „Google“ ar „Facebook“, kad pasiektumėte didesnę auditoriją.
 • Susikurkite skaitmeninį portfelį, kuriame pristatysite savo geriausius darbus, atliktus mokykloje ar ankstesnėse stažuotėse.
 • Įtraukite išsamius aprašymus, eskizus, 3D vizualizacijas ir kitą susijusią mediją.
„Midjourney“ programos generuotas vaizdas
„Midjourney“ programos generuotas vaizdas

Jums gali padėti socialinės žiniasklaidos vadybininkas, turinio kūrėjas ir SEO specialistas ARBA:

 • „Jasper.ai“ – dirbtinio intelekto valdoma platforma, kuri padės rinkodaros srityje. Nesvarbu, ar jums reikia sukurti įdomius tinklaraščio straipsnius, socialinės žiniasklaidos pranešimus, ar patobulinti svetainės kopiją, ši priemonė leidžia sklandžiai kurti turinį ir sutelkti dėmesį į architektūrinius projektus.
 • „Looka“ – idealiai tinka architektams, siekiantiems sukurti stiprų prekės ženklo identitetą, ir siūlo dirbtiniu intelektu paremtus dizaino sprendimus. Šioje platformoje rasite įrankių, kaip nuosekliai ir profesionaliai pristatyti savo prekės ženklą – nuo unikalių logotipų kūrimo iki sąskaitų faktūrų dizaino ir socialinės žiniasklaidos skelbimų.
 • CourseFactory.net – skirtas architektams, norintiems dalytis patirtimi. CourseFactory.net suteikia visas priemones, kuriomis galima kurti ir pradėti internetinius kursus ar skaitmenines studijų programas. Taip galėsite susitelkti į kursų turinį, o technines detales palikti mums.
 • „TextCortex“ – skirtas architektams, vertinantiems veiksmingą bendravimą. „TextCortex“ yra specialiai pritaikytas dirbtinio intelekto įrankis, kuris prisitaiko prie jūsų unikalaus bendravimo stiliaus ir poreikių. Ši platforma leidžia efektyviai formuluoti savo idėjas, kad galėtumėte daugiau laiko skirti pagrindiniams projektų kūrimo darbams.
 • „Contra“ – platforma „viskas viename“, kuri suteikia galimybes, puikiai atitinkančias jūsų įgūdžius, ir supaprastina administracinę laisvai samdomų darbuotojų darbo dalį, pavyzdžiui, sutarčių sudarymą ir mokėjimų tvarkymą. Nesvarbu, ar norite tęsti darbą su esamais klientais, ar ieškoti naujų bendradarbiavimo galimybių, „Contra“ leidžia lengvai planuoti laisvai samdomo projektuotojo karjerą.

Vis akivaizdžiau, kad ši technologija gali pakeisti žaidimo taisykles, panašiai kaip prieš kelis dešimtmečius pramonę pakeitusi kompiuterizuoto projektavimo programinė įranga. Žmogaus kūrybiškumo ir dirbtinio intelekto susiliejimas keičia architektūrą ir interjero dizainą. Specialistai nebeužsidaro vien prie braižomojo stalo ar studijoje, nes grumiasi su vis labiau skaitmenizuotu pasauliu. Jie yra pasaulinio masto veikėjai, švietėjai, nuomonės formuotojai ir skaitmeninės rinkodaros specialistai, kuriems tenka užduotis rasti atgarsį informacijos ir konkurencijos užtvindytame pasaulyje.


Straipsnis paskelbtas žurnale „Statyba ir architektūra“ | Specialusis leidinys LT | 2023 (08/09)Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video