Top Baneris

Didžiausią saulės energijos parką Lenkijoje baigia įgyvendinti lietuvių valdomas fondas

2020 gegužės 4 d.
Saules parkai Lenkijoje
Saulės parkai Lenkijoje.

Lietuvoje registruotas investicinis fondas „Energy and Infrastructure SME Fund“ baigia įgyvendinti didžiausią saulės energijos parkų projektą Lenkijoje: iš 66 suplanuotų jau pastatyti 65. Sklandžiu jų veikimu ateinančius 5 metus rūpinsis ilgametę patirtį sukaupę partneriai iš Vokietijos.

Daugiau nei 45 mln. eurų vertės saulės energijos parkų projektą įgyvendinantis fondas „Energy and Infrastructure SME Fund“ visus darbus užbaigti planuoja iki šių metų vidurio.

Anot fondo valdytojo Domo Kačinsko, šiame etape sklandus saulės elektrinių pajungimas į tinklą ir jų stabilus veikimas – vienas svarbiausių prioritetų. Todėl saulės energetikos parkų tinklo eksploatacijai ir priežiūrai pasirinkti daugiau nei 10 metų saulės elektrinių priežiūros darbo patirtį turintys partneriai – Vokietijos kapitalo bendrovė „Greentech“, su kuria sudaryta 5 metų sutartis.

„Plečiantis Lenkijos saulės elektrinių rinkai, ieškojome profesionalaus ir patikimo partnerio, galinčio teikti kokybiškas paslaugas ir užtikrinti sklandžią naujų saulės elektrinių priežiūros veiklą. Įmonė „Greentech“ yra patyręs rinkos žaidėjas, todėl jų indėlis bus ypač vertingas įgyvendinant šį ambicingą saulės elektrinių parkų projektą“, – sako D. Kačinskas.

Saules parkai Lenkijoje II

Savo veiklą 11-oje šalių ir 4-iuose žemynuose vykdanti bendrovė „Greentech“ yra vienas didžiausių nepriklausomų saulės jėgainių sistemų eksploatacijos ir priežiūros paslaugų teikėjų Europoje.

„Džiaugiamės galėdami įžengti į Lenkijos rinką ir prisidėti prie šio svarbaus projekto įgyvendinimo. Vertiname patikimą partnerystę su „Lords LB Asset Management“ valdomu fondu ir nekantraujame pradėti darbus“, – teigia Jörn Carstensen, „Greentech“ vykdomasis direktorius.

Lenkijoje įmonė bus atsakinga už fondo vystomų saulės elektrinių veiklos stebėseną, aktyvią prevencinę priežiūrą, visus taisymo darbus, kraštovaizdžio tvarkymą ir modulių valymą.

Bendras šių saulės energijos parkų galingumas sieks 65,5 MW, kai visų Lenkijos saulės energijos elektrinių pajėgumai 2019 m. pabaigoje sudarė apie 1,3 GW.

Projektui įgyvendinti „Energy and Infrastructure SME Fund“ pritraukė daugiau kaip 30 mln. eurų finansavimą iš Prancūzijos investicijų fondo „Eiffel Energy Transition Fund“.

Investicinis fondas „Energy and Infrastructure SME Fund“ siekia pritraukti iki 75 mln. eurų kapitalo ir investuoja į atsinaujinančios energetikos, infrastruktūros bei viešosios ir privačiosios partnerystės projektus Baltijos šalyse ir Lenkijoje.

Fondą valdo Lietuvos banko licencijuota investicijų valdymo bendrovė „Lords LB Asset Management“, nuo 2008 metų teikianti paslaugas instituciniams ir privatiems investuotojams. Iš viso bendrovė šiuo metu valdo 15 fondų – 12 nekilnojamojo turto fondų, 2 privataus kapitalo fondus ir 1 energetikos bei infrastruktūros fondą. Bendra „Lords LB Asset Management“ valdomų fondų turto vertė 2019 m. gruodžio pabaigoje siekė 530,5 mln. eurų.

Komentarai