Top Baneris

Didžiausi NT mokesčio tarifai – neprižiūrimiems pastatams

2016 gegužės 25 d.
Sauliaus Žiūros nuotr.
Sauliaus Žiūros nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vilniaus miesto savivaldybės taryba pritarė nekilnojamojo turto mokesčio tarifams 2017 metams. Patvirtintas toks pat kaip ir 2016 metais, 0,7 proc., nekilnojamojo turto tarifas poilsio, kultūros, sporto, mokslo ir maitinimo įstaigų, knygynų, meno galerijų, kūrybinių dirbtuvių pastatų savininkams. Taip tikimasi sostinėje paskatinti viešbučių plėtrą bei sukurti patrauklesnę mokestinę aplinką.

Didžiausias – 3 proc. – tarifas bus taikomas nebaigtam statyti, faktiškai naudojamam nekilnojamajam turtui, apleistiems ar neprižiūrimiems, nenaudojamiems pastatams bei patalpoms, o 1 proc. tarifas bus taikomas visam kitam nekilnojamam turtui.

Tikimasi, kad šie tarifai paskatins atsakingiau prižiūrėti turtą, sukurs patrauklesnę aplinką, pritrauks investicijas ir jų plėtrą.

Paliekama galioti nuostata, kad 10 proc. nekilnojamojo turto mokesčio, kuriuos sumoka maitinimo paskirties įmonės, naktiniai barai ir klubai, įsikūrę daugiabučių namų patalpose, bus skiriama daugiabučių namų atnaujinimui.

Planuojama aktyviau įtraukti bendruomenes renkant detalią informaciją apie visus apleistus, neprižiūrimus pastatus Vilniaus mieste. Skaičiuojama, kad tokiu būdu apleistų ir neprižiūrimų pastatų registras gali prasiplėsti 20 procentų, o tai leistų į miesto biudžetą surinkti papildomus 500 tūkst. eurų.

Vilniaus miesto Tarybos patvirtinti nekilnojamojo turto mokesčio tarifai įsigalios nuo 2017 metų sausio 1 dienos.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video