Top Baneris

Didelės pramonės įmonės nori investuoti į atsinaujinančius energijos išteklius

2023 sausio 3 d.
Saulės elektrinės įmonėms
Pasidalykite straipsniu

Baigėsi kvietimas teikti paraiškas Europos Sąjungos (ES) apyvartinių taršos leidimų prekybos sistemoje dalyvaujančioms apdirbamosios pramonės įmonėms, norinčioms įsirengti saulės ar vėjo elektrines. Investicijomis į atsinaujinančius energijos išteklius susidomėjo 16 įmonių, kurios prašo kiek daugiau nei 13 mln. eurų. Kvietimui buvo skirta 10 mln. eurų Modernizavimo fondo lėšų.

„Susidomėjimas galimybe pasigaminti reikiamą elektros energiją patiems neslūgsta. O didžiosios apdirbamosios pramonės įmonės kartu su investicijomis į energijos vartojimo efektyvumą gali tapti kompleksiniu sprendimu ne tik įmonių konkurencingumui šiandien, bet ir ilguoju laikotarpiu“, – sako APVA Modernizavimo fondo projektų grupės vadovė Agnė Markauskienė.

ES apyvartinių taršos leidimų prekybos sistemoje dalyvaujančios apdirbamosios pramonės įmonės, kurių Lietuvoje apie dvi dešimtis, planuoja įsirengti daugiau kaip 63 MW saulės elektrinių.

Maksimali suma, vieno projekto įgyvendinimui gali siekti iki 2,5 mln. eurų, o subsidija už 1 kW saulės elektrinei įsigyti ir įsirengti 369,00 Eur/kW be PVM.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video