Top Baneris

Dešimt aukščiausių pasaulyje dangoraižių, kurie gali iškilti artimiausiais metais

2020 kovo 6 d.
kkkkkkkTik SA
Ambicingų dangoraižių projektų netrūksta (SA.lt fotomontažas)
Pasidalykite straipsniu

Antrasis XXI a. dešimtmetis prasidės įspūdingų dangoraižių statybų pabaigtuvėmis. Prognozuojama, jog aukščiausi pastatai, kaip įprasta pastaraisiais metais, kils Kinijoje ir Vidurinių Rytų regione. Visgi, itin aukšti dangoraižiai stiebiasi ir Kazachstane, Lenkijoje bei Malaizijoje.

Gali būti, jog netrukus bus nurungtas aukščiausias pasaulyje dangoraižis – Dubajuje stovintis 828 metrų aukščio „Burj Khalifa“ bokštas, tačiau vis dar išlieka abejonių dėl realiausio konkurento – Saudo Arabijoje statomo milžino – Džedos dangoraižio, kurio aukštis turėtų viršyti vieną kilometrą.

Taip pat nemažai abejonių kelia ir projektai Kinijoje, kur dėl išplitusio koronaviruso (COVID-19) buvo paralyžiuota daugelis gyvenimo sričių. Tačiau pateikiame pačius aukščiausius, įspūdingiausius ir arčiausiai įgyvendinimo esančius dangoraižius.

Palyginimui – aukščiausias dangoraižis Lietuvoje ir Baltijos šalyse yra Europos dangoraižis Vilniuje (148 m.), o aukščiausias pastatas Lietuvoje – Vilniaus televizijos bokštas (326 m.).

pastatas

Svarbiausios architektūros, interjero ir paveldo naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="8"]
1. „Jeddah Tower“

34

Vieta: Džida, Saudo Arabija
Aukštis: 1 008 m
Aukštai: virš 200
Statybų pradžia: 2013 m.
Numatoma statybų pabaiga: 2020 m.

2013 metais pradėto statyti dangoraižio statybos stojo ne kartą. Tai dažniausiai įvykdavo dėl politinių ir ekonominių kliūčių. Statybininkams kurį laiką buvo nemokami atlyginimai, o 2018 m. statybos visiškai sustojo, po to, kai Saudo Arabijos valstybinės institucijos šalyje pradėjo vykdyti antikorupcines akcijas ir jų metu sulaikė du dangoraižio investuotojus.

Pagal paskutinę pasirodžiusią informaciją, architekto Adriano Smitho ir kompanijos „Gordon Gill Architecture“ projekto įgyvendinimas turėtų pagreitėti. Dar praėjusiais metais buvo pasirodę pranešimų, jog dangoraižį planuojama baigti statyti 2020-aisiais, tačiau vienas iš projekto vadovaujančių inžinierių Robertas Sinnas, šiemet paskelbė, jog nors ir dangoraižis šiuo metu nestatomas, pabaigtuvių data kol kas keičiama nebus. Jis taip pat teigė, jog greta pradėto statyti Džedos bokšto vyksta kiti statybos darbai. Tačiau turint omenyje, kiek metų tęsiasi šio dangoraižio statyba, galima numanyti, jog tai užsitęs.

2. „Wuhan Greenland Center“

Wuhan Greenland Center

Vieta: Uhanas, Kinija
Aukštis: 475 m
Aukštai: 97
Statybų pradžia: 2012 m.
Numatoma statybų pabaiga: 2020 m.

2012 metais pradėtas statyti dangoraižis taip pat susidūrė su ilgais statybų stabdymo periodais. Šis pastatas turėjo tapti sparčiai augančio Uhano miesto simboliu ir jau buvo tikimąsi jį pabaigti statyti 2020 m., tačiau 2019 m. šiame mieste prasidėjęs koronaviruso plitimas, vėl įšaldė šias statybas. Dangoraižis Uhano mieste turėjo būti 636 metrų aukščio, tačiau dėl aukštingumo reguliavimo įstatymo projektuotojai buvo priversti sumažinti jo aukštį iki 475 metrų. Numatyta, jog pastate įsikurs viešbutis, bus įrengti gyvenamieji butai bei biurai.

3. „Dongguan International Trade Center“

Dongguan International Trade Center

Vieta: Donguanas, Kinija
Aukštis: 432 m
Aukštai: 88
Statybų pradžia: 2014 m.
Numatoma statybų pabaiga: 2020 m.

Žemutiniame Donguano miesto rajone planuojami penki dangoraižiai, o aukščiausias iš jų – 432 metrų aukščio pastatas, kurio koncepcija pagrįsta modernių technologijų ir gamtos darna. Architektai iš bendrovės „5+design“ suplanavo, jog šie statiniai vienoje horizontalėje susilies su gamtiniu Donguano kraštovaizdžiu – greta tekančia Perlų upe ir Huandži kalnu. Dangoraižio siluetas – apylinkėse augančios Yulan magnolijos pumpuro formos. Pastato viršuje planuojama įrengti šios, oficialios miesto gėlės viršūnę simbolizuojantį žibintą. Penkių pastatų kompleksas įgyvendinamas pagal LEED statybos sertifikatą. Jį taip pat buvo planuojama užbaigti šiemet, tačiau prieš mėnesį statytojai buvo priversti pristabdyti statybas dėl plintančio koronaviruso.

4. „Diamond Tower“

hhhff

Vieta: Džida, Saudo Arabija
Aukštis: 432 m
Aukštai: 83
Statybų pradžia: 2011 m.
Numatoma statybų pabaiga: 2020 m.

Dar vienas nebaigtas statyti dangoraižis antrajame pagal dydį Saudo Arabijos mieste. Jis pretenduoja tapti antru pagal aukštį pastatu šalyje ir vienu iš aukščiausiu gyvenamųjų namų pasaulyje. Projekto autorių bendrovė „Buruoj Engineering Consultancy“ yra žinoma dėl spiralinių architektūros formų ir šis projektas nebus išimtis – Deimanto bokštas bus pirmasis pasaulyje dangoraižis, kuriame butai bus įrengti 360 laipsnių spiralėje. Pastate bus 83 aukštai, iš kurių pirmuose dvylika bus įrengtos specialių konstrukcijų pakeliamieji garažai automobiliams. Statybas tikimąsi baigti šiemet.

5. „Abu Dhabi Plaza“

abu dhabi plaza

Vieta: Astana, Kazachstanas
Aukštis: 382 m
Aukštai: 78
Statybų pradžia: 2010 m.
Numatoma statybų pabaiga: 2020 m.

Kazachstano sostinėje kyla naujas dangoraižis. Jis bus aukščiausias pastatas penkių statomų bokštų komplekse. Dangoraižis pretenduoja tapti aukščiausiu pastatu Centrinės Azijos regione. Jame bus įrengtas verslo centras, gyvenamieji butai ir viešbutis. Buvo numatyta komplekso statybas užbaigti 2019 m. pabaigoje, tačiau šie planai buvo nukelti 2020 metams. „HK Architects“ suprojektuotas kompleksas vystomas pagal tvarių principų LEED sertifikato reglamentą. Įdomu tai, jog 2016 m. statybvietėje kilo gaisras, tačiau statytojai tai stengėsi nutylėti.

6. „Shenzhen Center“

Shenzhen Center

Vieta: Šendženas, Kinija
Aukštis: 375 m
Aukštai: 80
Statybų pradžia: 2012 m.
Numatoma statybų pabaiga: 2020 m.

Dar vienas pastatas-milžinas, kylantis Kinijos Guangdongo provincijoje, sparčiai augančiame Šendženo mieste. Bokštas taps ryškiu vizualiniu orientyru mieste. Architektų iš „Kohn Pedersen Fox Associates“ projektuoto dangoraižio išorėje – keturi persidengiantys fasadų paviršiai, kurie išryškėja viršūnėje, kad būtų atskleistas didingas kupolas. Šią formą įkvėpė oficiali miesto gėlė Bougainvillea. Statybos prasidėjo 2012 m. ir buvo tikimąsi, kad baigsis 2020 m., tačiau dėl šalyje plintančio koronaviruso kinai neabejotinai bus priversti nukelti statybų pabaigą.

7. „Thamrin Nine Tower 1“

kkk

Vieta: Džakarta, Indonezija
Aukštis: 335 m
Aukštai: 70
Statybų pradžia: 2014 m.
Numatoma statybų pabaiga: 2020 m.

Šis dangoraižis Indonezijos sostinėje turėtų būti baigtas jau šiemet. Amerikiečių kompanijos „Kohn Pedersen Fox“ projektuotas dangoraižis taps aukščiausiu šios šalies pastatu. Šis bokštas bus sujungtas su greta kylančiu jo „mažuoju broliu dvyniu“. Abu pastatai sudarys bendrą architektūrinę kompoziciją – jie bus kubinės formos, o fasaduose vietomis išsikiš papildomi modeliniai tūriai. Ant stogų bus įrengti sodai.

8. „Shimao Qianhai Project Tower 1“

Shimao Qianhai Project Tower 1 5555dfw

Vieta: Šendženas, Kinija
Aukštis: 330 m
Aukštai: 70
Statybų pradžia: 2015 m.
Numatoma statybų pabaiga: 2020 m.

Šendženo finansų centro rajone statomas naujas dangoraižis. Jį projektavo tarptautinė architektų bendrovė „Gensler“. Ruošiant architektūrinį projektą, buvo stengiamasi sukurti unikalų pastatą, kuris būtų atsparus dideliems vėjams. Dangoraižio viršuje – įspūdinga susitikimų erdvė, primenanti aikštę, kuri įrengta po stikliniu stogu. Bokštą sudaro dvi atskiros dalys, simbolizuojančios Kinijos ir netoliese esančio Honkongo santykius.

9. „Varso Tower“

fff

Vieta: Varšuva, Lenkija
Aukštis: 310 m
Aukštai: 53
Statybų pradžia: 2015 m.
Numatoma statybų pabaiga: 2021 m.

Visai greta Lietuvos, Lenkijos sostinėje Varšuvoje kyla aukščiausias dangoraižis Lenkijoje ir visoje Europos Sąjungoje. „Foster+Partners“ projektuotame dangoraižyje bus įkurti elitiniai biurai, o iš bet kurio pastato aukšto liftu bus galima greitai nusileisti po žeme ir patekti į Centrinę Varšuvos stotį. Įėjus pro pagrindines duris, lankytojus pasitiks pilno aukščio medžiai ir stiklinis liftas, kuriuo kylant bus galima stebėti pastato interjerą.

10. „8 Conlay“

kuala lampur kempinski

Vieta: Kvala Lumpūras, Malaizija
Aukštis: 308 m
Aukštai: 72
Statybų pradžia: 2015 m.
Numatoma statybų pabaiga: 2020 m.

Malaizijos sostinės širdyje kyla trijų dangoraižių kompleksas, kurių du bus sujungti perėjomis. Bendrovės „RSP Architects“ architektus šiam projektui įkvėpė kinų filosofijos ir metafizikos paremta „In ir jang“ teorija. Trijų pastatų komplekse įsikurs Europos viešbučių tinklas „Kempinski Hotel & Residences“.

Nepraleisk įdomiausių architektūros naujienų „Facebook’e“!

fb banner newsletter Copy


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video