Top Baneris

Dėl Pavilnio kotedžų STT pradėjo tyrimą: pastatus gali tekti nugriauti (1)

2021 sausio 19 d.
773334 278954 1287x836 1
LRT nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) antradienį pranešė pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl kotedžų Vilniuje statybų leidimo išdavimo ir statybos užbaigimo aplinkybių.

Tyrimas pradėtas išnagrinėjus Seimo narių pranešimą.

STT aiškinsis aplinkybes dėl galimai netinkamo buvusių Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (VTPSI) tarnautojų tarnybos pareigų atlikimo, 2015 metais tvirtinant deklaracijas apie statybų užbaigimą pagal galimai suklastotus statybų leidimus. 

„Bus aiškinamasi, ar buvo padaryta nusikalstama veika, kuri lėmė situacijas, kai dėl VTPSI darbuotojų galimai netinkamai atliktų veiksmų buvo patvirtintos deklaracijos apie statybų užbaigimą, statiniai įregistruoti Nekilnojamojo turto registre ir juos įsigijo asmenys“, – rašoma pranešime.

„Tačiau po to paaiškėjo, kad su deklaracijomis pateiktas statybos leidimas, kurio pagrindu buvo patvirtintos deklaracijos, neatitiko statybos leidimo, esančio informacinėje sistemoje „Infostatyba“, – teigia STT.

Anot tarnybos, dėl to kotedžus sostinėje įsigiję žmonės sužinojo, kad jie yra pastatyti neteisėtai, gali būti nugriauti ir dėl to turi aiškintis teisme VTPSI iniciatyva, kuri prieš kelerius metus pati patvirtino statybų teisėtumą.

Ikiteisminį tyrimą atlieka STT Centrinė tyrimų valdyba, tyrimą kontroliuoja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Apie Pavilnio mikrorajone susiklosčiusią situaciją, dėl kurios pradėtas ikiteisminis tyrimas, praėjusių metų lapkritį pranešė LRT. Kotedžų kvartalą statė dabar jau bankrutavusi UAB „TNN“.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • Griauti Yra Negerai

    2021-01-24, 17:57  

    Graudu, kai pasiekimas toks lygis, kai reikia griauti naujus pastatus.

Rekomenduojami video