Dėl Gedimino kalno būklės siūloma skelbti valstybės lygio ekstremalią situaciją

Dėl Gedimino kalno būklės siūloma skelbti valstybės lygio ekstremalią situaciją

S. Žiūros nuotr.
Sauliaus Žiūros nuotr.

Įvertinti Gedimo kalno tvarkybos darbų kone kasdien kopia bent po vieną delegaciją. Savo išvadas jau pateikė Seimo nariai, nuveiktus darbus aptarė ir Vilniaus savivaldybėje įvykusio Ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdžio dalyviai. Vienas pagrindinių aptartų klausimų – Gedimino kalno parengimas žiemai.

Teisės aktuose įtvirtintas nuostatas, jog suėjus pusei metų nuo ekstremaliosios situacijos paskelbimo ją būtina perkvalifikuoti iš savivaldybės lygmens į valstybės lygio ekstremaliąją situaciją, Komisijos pirmininkas Povilas Poderskis priėmė sprendimą inicijuoti perkvalifikavimo procedūrą. Primename, kad savivaldybės lygio ekstremalioji situacija dėl Gedimino kalno Vilniaus mieste buvo paskelbta šių metų birželio 29 d. Ekstremaliosios situacijos paskelbimas Gedimino kalno tvarkymui leido naudoti Valstybės rezervo lėšas.

Per pastaruosius keletą mėnesių Gedimino kalnas buvo ruošiamas 2017 m. žiemos ir 2018 m. pavasario laikotarpiui: kalno aikštelėje, virš archeologinių kasinėjimų vietos ir pralaidžios žolinės dangos ploto, baigiama įrengti laikina stoginė, apsaugant Aukštutinės pilies rūmų liekanas baigiami sienų suvaržymo templėmis darbai, šiaurės vakarų šlaite toliau klojamos skaldos tinkladėžės, šiauriniame šlaite ant besiformuojančios nuošliaužos paklotas apsauginis tinklas, o pietrytiniame šlaite šiuo metu įrenginėjama drenažinė sistema bei skaldos sluoksnis. Vakariniame šlaite įtrūkimo vieta apsaugota nelaidžia danga, ruošiamasi stabilizuoti nuošliaužas pietvakariniame šlaite ir jo sandūroje su pietiniu šlaitu.

Posėdžio dalyviai taip pat informuoti, kad šiuo metu vyksta kompleksiniai Gedimino kalno geologiniai tyrimai, kurių rezultatus planuojama baigti iki kitų metų gegužės. Tik atlikus kompleksinius geologinius tyrimus bus galima pasirengti kompleksiniam Gedimino kalno tvarkymui.

Temos: Ekstremalioji situacija, Gedimino kalnas, Šlaito nuošliaužos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai