Top Baneris

Dekoratyviosios plėvelės pakeičia pabodusį interjerą

2016 balandžio 3 d.
plevele.lt nuotr.
plevele.lt nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Planuojantiesiems atnaujinti namų interjerą mintyse dažniausiai sukasi mintys apie dideles išlaidas. Tačiau atnaujinti namus galima ir nepatiriant brangių investicijų į konstrukcinius pakeitimus ar naujus baldus. Pabodusias ar savo pirminę išvaizdą praradusias interjero detales naujam gyvenimui įkvėpti galima pasitelkus dekoratyviąsias plėveles. Pateikiame keletą patarimų, kaip galima tai padaryti.

Norint mėgautis namuose naujais pokyčiais, kartais užtenka pakeisti vos keletą neišraiškingų interjero detalių: didelį veidrodį hole ar pabodusias virtuvės plyteles. Tačiau siekiantiesiems greito pokyčių efekto rekomenduojama pasitelkti dekoratyviąsias plėveles. Jas galima klijuoti ant stiklo pertvarų, dušo kabinos, durų, langų, buitinių prietaisų. Specializuotose parduotuvėse galima nusipirkti jau paruoštų sienų lipdukų.

Renkantis dekoratyvinę plėvelę svarbiausia išlaikyti interjero vientisumą. Ant plėvelės patariama perkelti stilizuotus raštus, ornamentus, motyvus ar vaizdus, kurie sutinkami bendrame interjere. Tai gali būti užuolaidų, indų, paveikslų ar net kilimų raštai. Pasitelkus plėvelę galima išgauti vitražo efektus ar vieningą grafinę kompoziciją, išlaikyti bendrą stilių arba priešingai – sukurti naują ir ryškų akcentą.

Trys priežastys, kodėl populiarėja stiklo plėvelės

Jau įprasta virtuvę projektuoti bendroje patalpoje su svetaine. Estetikos reikalavimai taikomi ne tik virtuvės spintelėms, bet ir prijuostės funkciją atliekančiai virtuvės sienelei. Keraminės plytelės atrodo buitiškai, todėl vis dažniau architektai renkasi praktišką, lengvai valomą ir atsparų smūgiams stiklą. Iš pažiūros skaidri ir į akis nekrintanti medžiaga panaudojus užklijuotą vienspalvę ar su fotonuotrauka plėvelę virsta originalia interjero grandimi, sujungia virtuvės baldus į bendrą kompoziciją ir suteikia patalpai ekspresyvumo.

Paprasta atnaujinti namus

Pusiau skaidri spalvota plėvelė padeda išgauti ypatingus vitražo efektus. Dar viena galimybė dekoruoti stiklus – ornamentų iš plėvelės, išpjaustytų kompiuteriu, klijavimas. Šiuo atveju stiklinę pertvarą ar slankiojamąsias spintos duris paversite ryškiu ir išskirtiniu interjero akcentu. O atsibodusį piešinį ar raštą, jei norėsite, nesunkiai pakeisite nauju.

Kūrybos ir fantazijos laisvė

Dekoruoti plėvele galima bet kokį stiklinį paviršių: nuo langų iki stiklo pertvarų ir turėklų. Ant jų gali nugulti skanus natiurmortas, mėgstamo miesto ar gamtos peizažas, abstrakcijos ar net šeimos nuotraukų koliažas. Pasitelkus specialias technologijas įvairūs raštai ir ornamentai išpjaustomi pagal individualius pageidavimus.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video