Top Baneris

Dekoratyviniai lubų ir sienų apvadai

2018 rugsėjo 6 d.
Poliuretano dekorai
Interjero autorė Indrė Sunklodienė, studija „In Arch“. Leono Garbačausko nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Projektuojant viešbučio „Vilnia“ interjerą, klasikiniam stiliui akcentuoti interjero architektė pasirinko dekoratyvias klasikines, specialiai šiam viešbučiui pagamintas grindjuostes ir apvadus bei poliuretano dekorą paslėptam apšvietimui. Šiuos gaminius tiekė bendrovė „Solid decors“.

Įmonė atstovauja trims gamintojams. Naujajame viešbutyje „Vilnia“ buvo sumontuotos Ukrainos gamintojo „Elite Décor Industry“ grindjuostės, belgų NMC, lenkų gaminiai „Creativa“.

Klientai jau spėjo įvertinti įmonės „Solid decors“ pranašumą – galimybę gauti poliuretano gaminių pagal individualius užsakymus. Bendrovės direktorius Kęstutis Putramentas pasakojo, kad yra tekę pagal gautus brėžinius poliuretano dekorą gaminti vilai Monake arba pagal užsakovo pageidavimus dekoro elementus namo eksterjerui.

Viešbutis „Vilnia“ – ne pirmas visuomeninis objektas, kuriame sumontuoti „Solid decors“ poliuretano dekoro elementai. Juos dar prieš dvidešimtmetį interjerui taip pat pasirinko viešbučio Rusnės saloje užsakovai.

Dekoro elementai gaminami ne tik iš poliuretano, bet ir iš polistireninio putplasčio. Tiesa, ši medžiaga apriboja formų ir raštų pasirinkimo galimybę. Poliuretanas, nors ir kone dukart brangesnė medžiaga, ypač tinkama gaminant įvairiausių formų ar raštų dekorą. O gaminamas jis kaip ir anuomet – liejant formoje.

Poliuretanas lengvas, nesunkiai apdorojimas ir tvirtinamas. Visgi specialistai įspėja – dekorą turėtų tvirtinti profesionalai. Neretai šis darbas patikimas dažytojams.

Interjero autorė Indrė Sunklodienė, studija „In Arch“. Leono Garbačausko nuotr.

Interjero autorė Indrė Sunklodienė, studija „In Arch“. Leono Garbačausko nuotr.

Labai svarbu, kad sumontavus dekoro juostas nesimatytų elementų jungčių. Taip pat netinkamai pritvirtintas dekoras dėl temperatūrų skirtumų rudenį ir pavasarį jungčių vietose gali sutrūkinėti.

Šiuo metu vienas populiariausių sprendimų – paslėptas LED apšvietimas lubose, naudojant lubinę apdailos juostą. Dekoratyvinis apvadas ne tik paslepia LED juostą, bet ir pagyvina interjerą. Kai kurie gamintojai siūlo specialų sieninį dekorą, tačiau LED apšvietimui paslėpti tinkami kone visi poliuretano dekoro elementai, ypač jei norisi puošnesnių ar įvairesnių formų.

Investicijos į poliuretano dekorą, anot K. Putramento, atsiperka – jis ir estetiškai atrodo, ir paslepia ne itin dailias jungtis tarp sienų ir lubų.

Vis daugiau dėmesio sulaukia ir lauko dekoro elementai, gaminami iš polistireninio putplasčio, paviršiuje padengti specialia danga. Fasadų dekorus „Solid decors“ gali pagaminti įvairių formų, tiek iš kompiuterinėmis programomis, tiek iš ranka sukurtų brėžinių. Nuosaikus fasado dekoras, K. Putramento įsitikinimu, sukuria estetinę pastato vertę.

Poliuretano dekorai, anot „Solid decors“ vadovo, taip pat tinkamas sprendimas projektuojant ne tik klasikinį, bet ir modernų interjerą. Jį noriai renkasi interjero architektai tiek visuomeniniuose objektuose, tiek individualiuose būstuose.

soliddecors logo

 RĖMĖJO TURINYS 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video