Daugumą Vilniaus statinių siūloma planuoti ir kurti architektūrinių konkursų keliu

Daugumą Vilniaus statinių siūloma planuoti ir kurti architektūrinių konkursų keliu

INT View04 Post 1044x720 1
„DO architects“ vizual.

Vilniaus miesto taryba trečiadienį priėmė svarstymui komitetuose siūlymą papildyti ir patikslinti sąrašą objektų, kurių architektūrinėms idėjoms įvertinti privaloma skelbti projektų konkursus. Aukštesni reikalavimai šiuo atveju būtų taikomi pirmiausia pačios savivaldybės užsakomiems projektams, bet tikimasi, kad pavyzdys paskatintų ir privačių objektų vystytojus taikyti analogiškus sprendimus.

„Nėra patikimesnio būdo rasti geriausiai architektūrinei idėjai nei konkursas, – sako vyriausiasis miesto architektas Mindaugas Pakalnis. – Patys tuo įsitikinome, kai stringant Tolminkiemio gimnazijos projektavimui jį nutraukėme ir paskelbėme konkursą, – po metų turėsime išskirtinę ugdymo įstaigą. Akivaizdus kokybinis pokytis tokiu pat keliu pasiektas ir planuojant Šv. Jokūbo ligoninės pastatų komplekso rekonstrukciją. Šiuo atveju tai buvo privataus vystytojo sprendimas, kuriuo, tikiuosi, paseks vis daugiau nekilnojamojo turto projektų plėtotojų.“

Šiuo metu yra nustatyta, kad savivaldybės objektų architektūrinį konkursą daryti privaloma planuojant didesnį nei 5000 kv. m pastatą miesto centre, o pakraščiuose – didesnį nei 10 000 kv. m objektą (neskaičiuojant požeminių statinių ar požeminės pastato dalies, kur žmonės negyvena ir nuolat nedirba). Tarybai pritarus, architektūrinis konkursas būtų skelbiamas savivaldybės planuojamiems pastatams, kurių bendrasis plotas – nuo 3000 kv. m, nepriklausomai ar tai centrinė miesto dalis, ar ne.

Be to, vyriausiasis miesto architektas kiekvienu atveju spręstų, ar Vilniaus miesto savivaldybės biudžeto lėšomis planuojamiems objektams, kurių plotas nuo 1000 iki 3000 kv. m, reikalinga rengti architektūrinį konkursą, ar šiuos projektus privaloma būtų vertinti nepriklausomu ekspertiniu vertinimu. Būtų svarstoma ir tai, ar reikalinga atlikti nepriklausomą ekspertinį vertinimą objektams, kurių bendrasis plotas iki 1000 kv. m. Šie sprendimai būtų taikomi administracinės, kultūros, mokslo, gydymo ir sporto objektams ar jų priestatams.

Reikalavimai privačių projektų Vilniuje vystytojams liktų nepakeisti. Kaip ir iki šiol, architektūros konkursai turėtų būti skelbiami planuojant aukštybinius pastatus, taip pat projektuojant daugiau nei 5000 kv. m ploto viešbučių, administracinės, prekybos, paslaugų, kultūros, mokslo, gydymo, poilsio, sporto, religinės ir specialiosios paskirties pastatus centrinėje miesto dalyje ir tam tikrais teritorijų planavimo dokumentuose numatytais atvejais.

Temos: Architektūra

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai