Daugiafunkcis verslo ir prekybos miestas „Urban HUB“ diktuoja naują požiūrį į erdves verslui

Daugiafunkcis verslo ir prekybos miestas „Urban HUB“ diktuoja naują požiūrį į erdves verslui

Urban HUB 1
SBA bendrovės nuotr.

urban hub

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Justina GRAINĖ

Baigtas pirmasis SBA grupės Kauno rajone kuriamo „Urban HUB“ miestelio etapas: šiuolaikiškos architektūros, patogioje vietoje, greta Kauno LEZ, o svarbiausia – prisitaikantis prie kiekvieno verslo poreikių. Miestelis kviečia kurtis čia pačias įvairiausias įmones. Tai daugiafunkcio prekybos, biurų ir sandėlių miestelio mastas, kuriame siūlomi technologiniai ir infrastruktūros sprendimai formuos didžiausią tokio tipo verslo ekosistemą Baltijos šalyse.

Prie verslo specifikos prisitaikančios erdvės

„Urban Hub“ – tai „stock-office“ tipo miestelis, kurio erdvių privalumas – skirtingas nuomojamas erdves, reikalingas verslo sėkmei ir veiklai, sujungti į vieną vietą. Miestelyje galės įsikurti verslai, norintys prekybos, biurų ir sandėlio vietas turėti vienoje vietoje. Čia patogiai galės veikti patys specifiškiausi verslai – nuo mažųjų gamintojų iki didžiųjų prekybininkų, nes erdvės sukurtos taip, kad jas galima pritaikyti prie kiekvieno verslo poreikių. Toks verslo modelis padeda taupyti kaštus patalpoms išlaikyti, logistiniams sprendimams, palengvina darbuotojų komunikaciją ir efektyvina veiklą.

„Mes sakome, kad auginti verslą „Urban HUB“ projektuose – paprasta, tad tikimės, jog tuo įsitikins ir abiejuose projektuose – Vilniuje ir Kaune įsikursiantys vietos ir tarptautiniai verslai“, – sako „Urban HUB“ vadovas Giedrius Muliuolis. Pasak jo, skirtingi verslai turi specifinių poreikių erdvėms. Pavyzdžiui, aktyvaus laisvalaikio, maitinimo įmonės ieško optimaliausių sprendimų vėdinimui ir oro cirkuliacijai, kitiems reikia didesnio sandėlio su rampomis ir patogia logistikos schema teritorijoje, mažesnieji ieško reprezentatyvių ekspozicinių erdvių, modernaus biuro. Būtent tą projekto vystytojai ir planuoja pasiūlyti nuomininkams – galimybes erdves įsirengti atsižvelgiant į labai specifinius techninius poreikius.

Urban HUB Biruliskese

„Urban HUB“ architektūros dėmesys žmogiškajam masteliui

Kaip sako projekte dirbusi „PLH Arkitekter“ architektė, Baltijos šalių projektų vadovė Lina Bareikytė, kuriant šio verslo ir prekybos objekto architektūrą buvo siekiama sukurti tikro miestelio atmosferą, todėl didžiulis dėmesys buvo skirtas ir žmogiškajam masteliui, kuris čia besilankančius kviestų ne tik apsipirkti, bet ir gerai praleisti laiką bei mėgautis malonia aplinka.

„Įkvėpimo sėmėmės žvalgydamiesi po jaukius miestų kvartalus ir atkreipėme dėmesį į tai, kas daro tarp pastatų esančias erdves atraktyviomis. Taip šiame projekte atsirado šlaitiniai stogai, kombinuoti su plokščiais stogais, žalios alėjos ir jaukios aikštės, kavinių nišos, kuo atviresni pirmi aukštai. Siekėme, kad tarp pastatų būtų kuo daugiau žalumos. Želdinių integravimas į pastato aplinką ir jų jungimas su automobilių stovėjimo vietomis padidina bioįvairovę aplinkoje“, – sako L. Bareikytė. Žaliosios erdvės, poilsio zonos ir mažoji architektūra projektuose orientuota į tvarumą, augalai ir želdiniai parinkti atsižvelgiant į klimatinę zoną siekiant išlaikyti vietines augalų kultūras.

Urban HUB 3

Nuo į žmogų orientuoto erdvės dizaino iki tvarių sprendimų bei modulių

„Urban HUB“ išskirtinumas – lankstus patalpų išplanavimas, leidžiantis keisti erdves pagal poreikį – naujausias architektūrines tendencijas atspindintis sprendinys. Taip pat – į žmogų orientuotas dizainas. „Siekėme kurti patrauklią ir įdomią aplinką su atviromis ir šviesiomis erdvėmis bei natūralia šviesa. Tai yra naudinga tiek lankytojams, tiek pastato darbuotojams. „Urban HUB“ pastatuose naudojama modulinė konstrukcija ir modulinis fasadas ne tik sumažina statybinių atliekų kiekį, bet ir sutrumpina statybos laiką vietoje“, – sako G. Muliuolis.

Didžiulis dėmesys projekte skirtas tvaresniems sprendimams, kurie leido pasiekti A++ energinę klasę, kuri užtikrina žemiausias galimas energijos sąnaudas. Kaip sako „Urban HUB“ vadovas G. Muliuolis, didelis prekybinių patalpų aukštis skirtas ne tik erdvės pojūčiui, bet ir natūraliam patalpų temperatūros valdymui vasaros laikotarpiu vengiant vėsinimo kaštų.

Apšvietimo sistemose naudoti LED sprendimai su išmaniu valdymu. Visame miestelyje naudojama tik 100 proc. žalioji elektra. „Planuojame, kad ateityje pasiūlysime ir nepriklausomą saulės elektrinių tinklą ant pastatų“, – sako G. Muliuolis.

Kuriant daugiafunkcį miestelį buvo investuota į centrinių miesto tinklų – šildymo ir vandentiekio – atvedimą į teritoriją, kurioje jų nebuvo. Taip pat įrengti pėsčiųjų ir dviračių takai orientuoti į sveiką gyvenimo būdą ir perspektyvą ateityje susijungi su miestu. Miestelio vystytojo „SBA Urban“ iniciatyva įrengiama viešojo transporto stotelė, kuri užtikrintų tvarumą skatinant darbuotojus atvykti visuomeniniu transportu. Visa tai įgyvendinus nuspręsta, kad projektas nesunkiai pasieks „BREEAM New construction“ sertifikatą.

Urban HUB Kaunas

Universali „Urban HUB“ erdvė ir aplinka: ne tik vieta apsipirkti, bet ir ilsėtis

„Stock-office“, arba biuro, sandėlio ir prekybos erdves derinantys projektai, įprastai kuriami akcentuojant funkciją, o „Urban HUB“ be viso to daug dėmesio skirta aplinkai. „Urban HUB“ Kaune gausu poilsio ir žaliųjų erdvių, kur tiek darbuotojai, tiek ir klientai čia galės ne tik apsipirkti ir dirbti, bet ir maloniai leisti laiką per pertraukas ar trumpai sustojus kelionėje. Dedame pastangas, kad „Urban HUB“ Kaune, pirmajame, o vėliau ir kitais etapais skirtinguose pastatuose įsikurtų verslai, kurie vieni kitiems būtų giminingi, kurtų sinergiją ir patogumą čia apsipirkinėjantiems klientams. Tad viename pastate veiks laisvalaikio paslaugų erdvės, kuriose įsikurs padelio arena, vaikų žaidimų kambarys, sporto prekės, kavinės.

Kitame pastate didžioji dalis skirta biuro erdvėms ir darbuotojams. Galiausiai, likusiuose 2 pastatuose įkurdintos prekybos ir paslaugų įmonės, kurios yra lengvai pasiekiamos klientams, šitaip sukuriant patogią apsipirkimo patirtį. „Urban HUB lyg atveria naują NT kategoriją, kurioje deriname patalpų lankstumą ir prekybos centrų bei biurų patrauklumą ir patogumą klientams. Siekis ir vizija – sukurti naujo formato verslo traukos koncepciją Lietuvoje užtikrinant visų šalių poreikius ir apimant platesniu masteliu nei iki šiol buvo tokio tipo projektai. Tai verslo miestelis ,turintis savyje ir galintis pasiūlyti visapusiškų erdvių, paslaugų, laisvalaikio centrų“, – sako G. Muliuolis.

„Urban HUB“ siūlo abipusę naudą. Verslui suteikiamos patogios sąlygos veikti taupant išteklius, o lankytojams tai vieta, kurioje ne tik prekybininkai,  gamintojai, bet ir graži vieta atsigerti kavos, pasivaikščioti alėjoje, kuri pavadinta bendradarbystės su Vokietijos Bergštrasės regionu gerbei.

Tai – pirmasis projekto etapas, kurio metu buvo pastatyti pirmieji 4 pastatai. Šiuo metu sparčiai juda antrojo etapo statybų darbai. Pirmasis iš keturių pastatų jau įpusėjo statybas ir planuojama, kad duris atvers dar šiais metais. Tačiau miestelyje jau įrengta automobilių stovėjimo aikštelė su galimybė įkrauti elektromobilius. G. Muliuolis atskleidžia, kad po pagrindinių statybos darbų kuriamo miestelio aplinką papuoš ir simbolinė „Urban HUB“ statybų pradžios „kapsulė“ – miestelio architektūrą atkartojantis bičių avilys su trimis bičių šeimomis: „Tai – mūsų indėlis į miesto bitininkystę ir SBA iniciatyvą „Susibičiuliaukime.“

 

Prie aplinkos prisitaikantys A++ klasės langai

Aukštus „Urban Hub“ reikalavimus atitikusi žinoma langų gamintoja MEGRAME® pagamino virš 800 vnt. A++ energinės klasės ir modernaus dizaino langų, kurių bendras plotas siekia daugiau nei 2500 m².

Plastikinių langų rėmams pasirinkta technologiškai pažangi ir dizaino požiūriu šiuolaikinį architektūros stilių atitinkanti GEALAN-LINEAR® profilių sistema. Tai viena naujausių profilių gamintojo GEALAN 74 mm pločio, vidurinio sandarinimo sistema. Siauri, griežto dizaino langų rėmai leidžia didinti stiklų plotą, atverti daugiau aplinkos vaizdo ir įleisti daugiau šviesos, neprarandant griežčiausių energinės klasės reikalavimus atitinkančių savybių. Langai įstiklinti trijų stiklų, 48 mm storio stiklo paketais su šiltais stiklo paketo rėmeliais.

Urban HUB

Iš išorės elegantiškos RAL 7016 spalvos langai harmoningai įsilieja į bendrą pastatų vaizdą, o RAL 7016 ar baltos spalvos langai viduje lengvai prisitaiko prie interjero. Šiam projektui MEGRAME® pagaminti aukščiausios kokybės plastikiniai langai iš GEALAN-LINEAR® sistemos profilių – sėkmingas ir įspūdingas išskirtinės naujosios GEALAN profilių sistemos startas Lietuvoje.

Megrame logo LT 1 1 1

 

 

Screenshot 2024 08 12 at 10.06.37

Natūralią šviesą užtikrins kokybiški stoglangiai

Apie 100 kv. m stoglangių natūraliam apšvietimui bei papildomam vėdinimui prekybos ir verslo mieste „Urban HUB“ šalia Kauno įrengė UAB „Keraplast“.

Projekte pasirinktas ekonomiškas ir kokybiškas variantas su skaidraus polikarbonato varčiomis, pasižyminčiomis lengvumu, paprastumu, gera šilumos izoliacija. Visi įsipareigojimai buvo įvykdyti tinkamai ir laiku, nepaisant didelės darbų apimties bei griežtų terminų ir sąlygų. Per stoglangius į centro patalpas pateks daug natūralios šviesos – net tris kartus daugiau nei per tokio pat dydžio sienoje esančius langus. Tokia šviesa gali prasiskverbti į bet kurią vietą, o didelio ploto patalpose tai gali būti vienintelė galimybė apšviesti patalpas dienos šviesa.

UAB „Keraplast“ – tai Suomijos koncerno „Kera Group“ patronuojamoji įmonė, pirmoji dūmų ir šilumos šalinimo liukų gamintoja Baltijos šalyse. Koncernas sėkmingai veikia nuo 1971 m. ir yra vienas iš stoglangių gamintojų lyderių Europoje.

Keraplast Lt logoslogan

Pritaikytas ilgaamžis ir patikimas sprendimas lietaus nuotekoms

Objekte „Urban Hub“ Kaune rimtu iššūkiu tapo tai, kad sklype susikaupdavo gausios lietaus nuotekos. Surastą sprendimą įgyvendinti patikėta šios srities profesionalams įmonei „Statina“, daugiau kaip dešimtmetį dirbančiai su inžinerinių tinklų įrengimu.

UAB „Viacon“ suprojektavo akumuliacinę talpą iš spirališkai gofruoto plieno. Ši žaliava yra 100 proc. perdirbama, ilgaamžė, itin patvari korozijai, atspari aukštoms ir žemoms temperatūroms. Be to, gaminant plieną, į aplinką išmetamas santykinai nedidelis CO2 kiekis, sunaudojama nedaug energijos ir vandens.

Specialistai taip pat pritaikė unikalią flanšinę jungtį. Flanšų sujungimas viršuje pritaikytas išorėje, o flanšų sujungimas apačioje – rezervuaro viduje.

Šie sprendiniai užtikrina visos teritorijos lietaus vandens surinkimą: nuotekos surenkamos nuo sklypo kietųjų dangų, žaliųjų zonų ir pastatų stogų ir tiesiogiai nuvedamos į akumuliacinės talpos kolektorių, todėl išvengiama magistralinių surinkimo linijų. Kadangi objekte vyrauja aukšti gruntiniai vandenys, rezervuaras yra suprojektuotas itin sandariai, kad nepatektų išorinis vanduo.

Screenshot 2024 08 07 at 13.50.47

Temos: biurai Kaune, GEALAN-LINEAR, Giedrius Muliuolis, Keraplast, Lina Bareikytė, MEGRAME, PLH Arkitekter, sandėlis Kaune, sba urban, Statina, UH1, urban hub, Viacon

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai