Top Baneris

Daugiabutis montuojamas iš trisluoksnių gelžbetonio plokščių

2016 kovo 16 d.
Pasidalykite straipsniu

Blokiniai Vilniaus Antakalnio gatvės penkiaaukščiai prie senojo turgelio atrodo dar trapesni nei anksčiau – šalia, Antakalnio g.75A, kyla solidus aštuonių aukštų pastatas: 120 butų daugiabutis, kurio pirmajame aukšte įsikurs ir kelios parduotuvės.

2015 metų birželio mėnesį pradėtame gyvenamajame komplekse „Antakalnio parkas“ jau baigti pastato montavimo darbai. Pastatas statomas taikant inovatyvią technologiją – trijų sluoksnių gelžbetonio plokštės pagal architektų brėžinius gaminamos ir apšiltinamos „Betonikos“ gamykloje, o po to montuojamos statybos vietoje.

Toks sprendimas, projekto plėtotojų teigimu, leidžia ne tik užtikrinti kokybę ir pastato ilgaamžiškumą, bet ir ženkliai paspartinti statybos darbus. Jie, planuojama, bus baigti jau šių metų birželį.

antakalnio_75A_2Du trečdaliai „Antakalnio parko“ butų jau turi šeimininkus – iš 120 1–3 kambarių butų, kurių plotas nuo 33 iki 74 kv. m, nupirkti jau 86, dar dalis jų yra rezervuoti.

Plėtotojai pažymi, kad dauguma butus įsigijusių žmonių – jaunos šeimos, kurioms svarbus prioritetas yra rajono švietimo ir visuomeninių paslaugų infrastruktūra bei galimybė gyventi greta Šveicarijos miško parko. Populiariausi yra 2 kambarių butai. Pirmiausia pirkėjai skubėjo įsigyti butus antrajame ir aštuntajame pastato aukštuose, kur keturiolikai butų priklauso 25-51 kv. m ploto terasos, taip pat butus viršutiniuose pastato aukštuose, iš kurių atsiveria vaizdai į Vilniaus senamiestį, Gedimino pilį, Karaliaus Mindaugo tiltą.

Projekto vystytojai yra įsipareigoję miestui savo lėšomis iki gegužės mėnesio vidurio sutvarkyti besiribojantį su namu parką, kur bus įrengti nauji suoliukai, pėsčiųjų takai, vaikų žaidimų aikštelės, stacionarūs treniruokliai. Atnaujintas parkas, kaip ir iki šiol, bus atviras visiems Antakalnio gyventojams.

„Antakalnio parko“ projekto architektai – UAB „Eventus Pro“, statybos darbų vykdytojai – „UAB „Binkauskas ir Stašinskas“. Preliminarios projekto investicijos – 8,7 mln. eurų.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video