Top Baneris

Daugiabutis įtiko jaunoms poroms

2015 balandžio 3 d.
Pasidalykite straipsniu

Į naujos kartos poreikius nusitaikę vystytojai, regis, pataikė ten, kur reikia. Vieno neįprastus sprendimus priėmusio sostinės daugiabučio statytojai per gana trumpą laiką pardavė apie 90 proc. butų. Kaip tai pavyko? Galima spėti, kad projekto „Helios Pilaitėje“ kūrėjai sugebėjo tiksliai atliepti tam tikros kategorijos pirkėjo lūkesčius.

Retas Vilniaus daugiabutis pataiko į dešimtuką, kai kalbama apie Europos Sąjungos standartus: energinį efektyvumą, ekologiškumą, kainos bei kokybės santykį. Tai parodė kovo mėnesį paskelbtas „Ateities miestų“ žurnalistinis tyrimas. Ekspertų komanda, atlikusi naujų sostinės daugiabučių tyrimą surašė balus, kurių dauguma – vidutiniai.

Tyrimo duomenys rodė, kad  ekonominės klasės daugiabutis „Helios Pilaitė“ ir iš kitų projektų ypatingais sprendimais neišsiskyrė. „Helios Pilaitei“ pareiškus norą dalyvauti „Ateities miestų“ organizuojamame „Žaliojo miesto – geriausio NT eko projekto 2015“ konkurse, įvairių sričių ekspertai atvyko peržiūrėti projektą išsamiau, išsiaiškinti kai kurių neįprastų vystytojo sprendimų motyvus.  Akivaizdu, kad kek kitoks būsto profilis rado savo pirkėją – dauguma butų čia parduoti per gana trumpą laiką.

Butų erdvę gali formuoti patys

Projekto valdytojas, bendrovė „Via Sportas“, regis, gerai susipažino su jaunų ir aktyvių miestiečių elgsena ir būstą orientavo būtent į juos. Per 15 minučių nuo Vilniaus Rotušės aikštės pasiekiamas daugiabutis – šalia pušyno, viename iš geriausio oro kokybe pasižyminčiame mikrorajone. Šalia – visa reikalinga infrastruktūra, prekybos centrai, o pirmajame daugiabučio aukšte – sporto klubas ir darželis, kavinė, netoliese – ir bendruomenės centras.

„Helios Pilaitės“ būstas skirtas jaunoms miestiečių poroms: siekiantiems karjeros, negyvenantiems pagal įprastus stereotipus, neplanuojantiems šeimos, vaikų. Būstų erdvės ir išplanavimas nėra suskirstytas erdvėmis. Taigi, kiekvienas čia gali susikurti savo viziją, – būstas yra nutaikytas į individualumą vertinančius jaunos kartos atstovus. Pirkėjas gali ateiti ir apžiūrėti du pavyzdinius butus, kad įsivaizduotų, kaip galima suformuoti erdvę. Kituose butuose nėra pertvarų – ateini ir jas susiplanuoji.

Tiesa, tobulėti dar galima. „Pavyzdžiui, toje pusėje, kur atsiveria vaizdas į pušyną, galėjo būti suplanuotos butų svetainės, didesni balkonai ar terasos, o, tarkime, virtuvės ar kitos patalpos – jau kitoje“,  – pastebėjo architektas, Vilniaus dailės akademijos profesorius Marius Šaliamoras.

Išsiskiria panoraminiais langais

Projekto valdytojas, kurdamas ateities miesto viziją, už plėtojamą projektą privalo jausti atsakomybę. Jei tai gyvenamosios paskirties projektas – ji dar didesnė. Pilaitės daugiabutyje apsilankiusi energetikos ekspertė, Vilniaus Gedimino technikos universiteto docentė Violeta Motuzienė pastebėjo, kad šis priskirtinas vidutinei klasei, tačiau minėtinas daugiabučio grindinis šildymas. V. Motuzienė atkreipė dėmesį, kad daugiabutyje nėra orlaidžių, bet įrengta mikroventiliavimo sistema, nėra rekuperacijos. Tačiau ekspertai dėliojo įvairias nuomones, ar iš tiesų rekuperacija daugiabutyje pasiteisina. Galiausiai, šis daugiabutis išsiskiria panoraminiais – didesniais nei įprasta – langais (6 kamerų, 3 stiklų paketų), kuriuos galima atverti į pušyną, matyti žalio miesto paveikslą.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video