Top Baneris

Daugiabučių renovacijos finansavimo sausra turėtų baigtis

2016 birželio 2 d.
R. Marčėnaitės nuotr.
R. Marčėnaitės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Europos investicijų bankas (EIB) ir AB Šiaulių bankas, tęsdami ilgametį bendradarbiavimą, pasirašė dvi naujas sutartis dėl papildomų 110 mln. eurų iš „Jessica II“ fondo paskirstymo seniems daugiabučiams Lietuvoje atnaujinti.

„Šalyje itin išaugęs daugiabučių renovacijos mastas, kokio nesitikėjo net didžiausi optimistai, reikalauja sutelkti visas jėgas, kad mūsų senieji namai atgimtų naujam gyvenimui – būtų patogūs, gražūs ir taupūs energiniu požiūriu. Tačiau rasti reikiamų finansinių išteklių nėra taip paprasta. Ir visos papildomos lėšos yra labai svarbios. Todėl labai džiaugiamės pasirašyta dar viena EIB ir Šiaulių banko sutartimi“, – sakė aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas.

ES programos „Jessica II“ fondo, kurį valdo EIB, lėšos skiriamos daugiabučiams renovuoti pagal Vyriausybės patvirtintą Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą. Šiaulių bankas pirmasis Lietuvoje tapo EIB partneriu, teikiančiu lengvatines paskolas šiam tikslui. Jis taip pat yra pirmoji finansinė institucija, kuri prie daugiabučių renovacijos kreditavimo prisideda ir savo lėšomis.

„Džiaugiamės galimybe plėtoti mūsų bendradarbiavimą su Šiaulių banku įgyvendinant „Jessica II“ programą. Praėjusiais metais skirdamas savo lėšų šis bankas atliko esminį vaidmenį užtikrinant, kad programa būtų sklandžiai tęsiama, ir taip padėjo garantuoti, kad ji gebėtų patenkinti tebeaugančią daugiabučių namų atnaujinimo paklausą Lietuvoje“, – komentavo EIB viceprezidentas Jan Vappavuori, atsakingas už operacijas Baltijos šalyse.

EIB ir Šiaulių banko praėjusį rugpjūtį pasirašyta sutartis numato, kad Šiaulių bankas šalies daugiabučiams renovuoti lengvatinių paskolų forma paskirstys 68 mln. eurų „Jessica II“ fondo lėšų, o dar 30 mln. eurų kreditavimui skiria savo lėšų. Dabar pasirašyta sutartis numato, kad Šiaulių bankas paskirstys 40 mln. eurų fondo lėšų, o dar 40 mln. eurų skirs pats. Taigi Šiaulių bankas daugiabučių renovacijai kredituoti iš viso skiria 70 mln. eurų savo lėšų.

Daugiabučių namų butų savininkai už jų būstų modernizavimui skirtas paskolas, kaip ir anksčiau, mokės 3 proc. fiksuotas metines palūkanas.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video