Top Baneris

Daugiabučių renovacija: mažesnės savivaldybės –didesnis indėlis

2015 birželio 1 d.
Pasidalykite straipsniu

Renovuojant senus daugiabučius svarbesnį vaidmenį atlieka mažesnės šalies savivaldybės – tokius rezultatus atskleidė sociologinis tyrimas, kurį sėkmingiausiai daugiabučių modernizavimo programą įgyvendinančiuose regionuose atliko rinkos tyrimų bendrovė „Factus Dominus“ ir Būsto energijos taupymo agentūra (BETA).

Grupinėse diskusijose dalyvavo modernizavimo programos Molėtų rajone ir Vilniaus mieste projektų administratoriai. Tyrimo duomenimis, daugiabučių renovacijai Molėtų rajone itin svarbią įtaką turi savivaldybė, jos pastangos ir glaudus ryšys su vietos bendruomene. Rajono atstovų, tiesiogiai bendraujančių su gyventojais renovacijos klausimais, teigimu, žmones dalyvauti daugiabučių modernizavimo programoje dažniausiai paskatina skiriama valstybės parama.

Vilniaus atstovų atsakymai parodė, kad sostinės savivaldybės vaidmuo skatinant gyventojus dalyvauti šioje programoje nėra toks reikšmingas. Skiriasi ir daugiabučio renovacijos motyvai. Dauguma respondentų kaip didžiausią renovacijos privalumą Vilniaus gyventojams nurodė energinį efektyvumą.

Tokius regioninius skirtumus, kaip sakė BETA direktorius Valius Serbenta, galima paaiškinti tuo, kad mažesniame mieste yra glaudesni savivaldybės ir gyventojų tarpusavio ryšiai, o didmiestyje vyrauja individualizmas. Tyrimo rezultatai akivaizdžiai patvirtina, kad šalies daugiabučiams renovuoti reikalingi abu dabartiniai modeliai – tiek pirmasis, pagal kurį namo modernizavimą inicijuoja patys gyventojai, tiek 2013 metais pradėtas naujasis, kai atsakomybę už namo atnaujinimą prisiima savivaldybė.

AM inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video