Top Baneris

Daugiabučių modernizacijai finansuoti – papildomas instrumentas

2016 rugsėjo 19 d.
Finansų ministerijos nuotr.
Finansų ministerijos nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Nors Lietuvoje kone 34 tūkst. sovietmečiu statytų daugiabučių, nuo 2013-ųjų modernizuota kiek daugiau nei tūkstantis. 2016–2017 metais Aplinkos ministerijos nustatyta kvota – tik 500 priimamų paraiškų visoje Lietuvoje.

Finansų ministrė Rasa Budbergytė su Europos investicijų banko (EIB) viceprezidentu Janu Vapaavuori aptarė papildomą galimybę paspartinti daugiabučių modernizaciją – įsteigti Rizikos pasidalijimo fondą.

Rizikos pasidalijimo fondą, kurį sudarys 100 mln. eurų 2014–2020 m. ES paramos lėšų, planuojama įsteigti spalį. Sukauptomis lėšomis bus garantuojamos privačių investuotojų suteiktos paskolos. Dar 500 mln. eurų numatoma pritraukti iš privačių investuotojų. Planuojama, kad šio fondo lėšomis iki 2023 metų bus atnaujinta apie 1 500 daugiabučių.

„Lietuvos ir EIB įkurti fondai jau aštuonerius metus teikia paskolas, garantijas, sėkmingai investuoja ES lėšas į visuomenei svarbius projektus, tarp jų – daugiabučių atnaujinimą. Tikimės, kad Rizikos pasidalijimo fondas dar paspartins šį procesą, o pritraukdami privačias lėšas, užsitikrinsime didesnį investicijų efektyvumą ir daugiau teigiamo poveikio ekonomikai“, – sakė finansų ministrė R. Budbergytė.

Lietuvoje daugiabučių atnaujinimas finansuotas JESSICA, o nuo 2015 m. gegužės – JESSICA II fondų lėšomis. Pastarasis padėjo užtikrinti perėjimą nuo 2007–2013 m. prie 2014–2020 m. ES investicijų periodo, tačiau dėl didelės daugiabučių atnaujinimo paklausos ir apimties atsirado poreikis ieškoti naujų finansavimo šaltinių, siekiant pritraukti ir privačių lėšų.

Finansų ministerijos duomenimis, 2007–2013 m. finansinio laikotarpio investicijomis iš viso atnaujinta daugiau kaip 1 000 daugiabučių.

esinvesticijos.lt inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video