Top Baneris

Ignalinos taikomas daugiabučių renovavimo modelis sudomino kaimyninę šalį

2016 rugpjūčio 31 d.
Ignalinos savivaldybės nuotr.
Ignalinos savivaldybės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Rugpjūčio 30 dieną Ignalinoje lankėsi Baltarusijos Būsto ir komunalinio ūkio ministerijos atstovai, domėjęsi šios savivaldybės patirtimi renovuojant daugiabučius.  Šiuo metu Ignalinoje atnaujinti 85 procentai daugiabučių namų, per dvejus metus tikimasi užbaigti renovaciją 100 procentų. Artimiausiu metu Ignalinos rajono savivaldybė dar turės galimybę teikti paraiškas ir gauti finansavimą 30 namų modernizuoti.

Ignalina įgyvendino probleminių teritorijų programą, pagal kurią Ignalinoje renovuota 16 daugiabučių, taip pat pritaiko naują renovavimo modelį „Ignalinos enervizija“. Pagal šią programą, daugiabučių atnaujinimą inicijuoja savivaldybė, o paskolą, reikalingą namui renovuoti, ima ne patys gyventojai, bet savivaldybės paskirtas programos įgyvendinimo administratorius – bendrovė Ignalinos butų ūkis. Dėl šios priežasties daugiabučių namų atnaujinimo procesas labiau centralizuotas, gyventojams ir daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų valdytojams mažėja įprastai atnaujinimo metu tenkanti administracinė našta, butų savininkai tiesiogiai netampa paskolos gavėjais.

Baltarusijoje taip pat planuojama pritaikyti panašų į Lietuvos renovacijos modelį, tam tikimasi panaudoti valstybės ir Pasaulio banko lėšas. Iki šiol Baltarusijoje buvo vykdoma daugiabučių namų kapitalinio remonto programa, tačiau lėšų jai įgyvendinti nebeužtenka. Dėl šios priežasties planuojama išanalizuoti Lietuvos patirtį ir ją pritaikyti sukuriant Baltarusijai tinkamą renovacijos modelį.

Pagal Ignalinos savivaldybės inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video