Top Baneris

Daugiabučiams modernizuoti – ir privačių investuotojų lėšos

2016 spalio 6 d.
SA archyvo nuotr.
SA archyvo nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Didmiesčiuose pamažu pradedant šildymo sezoną, žinia iš Finansų ir Aplinkos ministerijų turėtų bent šiek tiek nuraminti įsitikinusius, kad daugiabučių modernizacija galutinai įstrigo. Abi ministerijos ir Europos investicijų bankas (EIB) pasirašė trišalę sutartį, kuria įsteigtas Rizikos pasidalijimo fondas. Jo dydis – 100 mln. eurų ES fondų lėšų, leisiančių pritraukti apie 500 mln. eurų iš privačių investuotojų. Jomis iki 2023 metų planuojama atnaujinti apie 1500 daugiabučių namų visoje šalyje.

EIB generalinio direktoriaus pavaduotojas Romualdo Massa Bernucci teigimu, pasirašyta Rizikos pasidalinimo fondo sutartis – labai svarbi JESSICA programos tęstinumui ir didelis žingsnis pirmyn efektyviai panaudojant ES ir pritraukiant privačias lėšas daugiabučių namų renovacijai Lietuvoje.

Žadama, kad Rizikos pasidalijimo fondas leis dešimtims tūkstančių butų savininkų atnaujinti savo būstus ir taupyti energiją, be to, turės įtakos tvariam ekonomikos augimui ir geresnei Lietuvos žmonių gyvenimo kokybei.

„Įsteigdami šį rizikos pasidalijimo fondą, skatiname prie daugiabučių atnaujinimo aktyviai prisidėti privatų kapitalą, kurio investicijas garantuosime ES lėšomis. Tikimės, kad ši finansinė priemonė paspartins renovaciją ir padės siekti didesnio efektyvumo. Savo ruožtu, tai geros naujienos ir statybų sektoriui, kuris turės daugiau darbo, ir žmonėms, kurie džiaugsis atnaujintais, šiltesniais namais, vadinasi, ir sutaupytais pinigais“, – sakė finansų ministrė Rasa Budbergytė.

Anksčiau Lietuvoje daugiabučių atnaujinimas finansuotas JESSICA, o nuo 2015 metų gegužės – JESSICA II fondų lėšomis. Pastarasis padėjo užtikrinti perėjimą nuo 2007–2013 metų prie 2014–2020 metų ES investicijų periodo, tačiau dėl didelės daugiabučių atnaujinimo paklausos ir apimties atsirado poreikis ieškoti naujų finansavimo šaltinių, taigi, pritraukti daugiau privačių investuotojų lėšų.

Finansų ministerijos duomenimis, 2007–2013 metų finansinio laikotarpio investicijomis iš viso atnaujinta daugiau kaip 1 000 daugiabučių.

EIB yra ilgalaikes paskolas teikianti ES institucija, kurios akcininkėmis yra visos ES valstybės. Bankas teikia ilgalaikį finansavimą investicijų projektams, kurie prisidėtų prie ES politikos tikslų įgyvendinimo.

2011–2015 metais EIB Lietuvoje suteikė daugiau nei 830 mln. eurų vertės paskolų (474 mln. eurų suteikta praėjusiais metais), iš kurių daugiausiai teko smulkiajam ir vidutiniam verslui bei energetikos sektoriui.

es investiciju pasiras


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video