Daugiaaukštis atgimė su visiškai naujomis idėjomis

Daugiaaukštis atgimė su visiškai naujomis idėjomis

„#Tower“
Projekto #TOWER vizual.

Žvelgiant pro vieno aukščiausių sostinėje gyvenamųjų pastatų – #TOWER langus, visas Vilnius matosi kaip ant delno, o žvilgsnis aprėpia ir pusšimčio kilometrų spinduliu išsidėsčiusias apylinkes. Pradėtas statyti „Arfos“ pavadinimu ir vėliau ilgam apleistas pastatas jau skaičiuoja paskutinius mėnesius iki užbaigimo. Liūdniausias miesto architektų pieštas galimas scenarijus, pagal kurį nebaigtas daugiabutis ilgainiui virsta griuvėsiais, neišsipildė. Užbaigtas projektas gali tapti toks, kur vienas kvadratinis metras būsto bus brangiausias visoje Lietuvoje.

Laiptais – per pusvalandį, liftu – per minutę

Vilniaus miesto vyriausiasis architektas Mindaugas Pakalnis, pakilęs į pastato 27-ąjį aukštą, smalsiai apžiūrinėjo vaizdus pro nepilnai baigtus montuoti langus. „Man čia „žiauriai“ patiktų gyventi“, – mestelėjo architektas.

Vyriausiasis Vilniaus architektas greičiausiai norėtų įsikurti viename iš trijų paskutinių aukštų. Čia planuojamų apartamentų plotas siekia 600 kvadratinių metrų. Nuo žemės paviršiaus jie pakilę maždaug 100 metrų.

Tam, kad pamatytum įspūdingus vaizdus, reikėtų pakilti į viršutinius aukštus. Jeigu liptum laiptais, paskutiniam – 29-ajam – pastato aukštui pasiekti prireiktų pusvalandžio. „Irec Baltic“ komercijos direktoriaus Sauliaus Kulviečio teigimu, kai kuriems statybininkams teko tai išbandyti ir būtent jie nustatė, kiek užtrunka lipimas į viršutinį aukštą. Žinoma, gyventojams, jeigu patys to nenorės, lipti neteks, jie greitaeigiais liftais, kurių bus įrengti net septyni, į viršų užkils vos per minutę.

Vietoj automobilių – sodas

Projekto #TOWER vizual.

Naujajame daugiaaukštyje, kurio naudingasis plotas siekia daugiau kaip 32 tūkst. kvadratinių metrų, iš viso bus įrengta 180 įvairaus ploto apar tamentų.

Požeminėje automobilių stovėjimo aikštelėje įrengta 220 vietų automobiliams. Turintys elektromobilius, čia galės juos įkrauti įrengtose įkrovimo stotelėse. Dviračių mėgėjai savo transporto priemones galės palikti dviračių saugykloje, kur bus įrengti dušai ir persirengimo kabinos.

Sprendimas įrengti dušus ir persirengimo kabinas labiau orientuotas ne į #TOWER gyventojus, bet į biurų darbuotojus. Pirmuose keturiuose pastato aukštuose suprojektuotas 5 tūkst. kvadratinių metrų ploto verslo centras, kuris yra kaip vieninga pastato dalis, tačiau atskirta nuo gyvenamosios dalies.

S. Kulvietis sakė, kad gyventojų jaukumui įrengė kiemą – sodą. Tam teko paaukoti antžeminę automobilių stovėjimo aikštelę. „Bet šio sprendimo tikrai nesigailime. Kiemu galės naudotis tiek šio namo, tiek anksčiau pastatyto daugiabučio korpuso gyventojai“, – kalbėjo S. Kulvietis.

Energiniam naudingumui – ypatingas dėmesys

Projekto #TOWER vizual.

Achitektas Vladas Treinys prisiminė, kad buvo ne viena įmonė, norėjusi įsigyti kurį laiką stovėjusį nebaigtą statyti pastatą. Ir planų būta įvairių, pavyzdžiui, įrengti daug mažyčių, 35 kvadratinių metrų ploto butų. Anot architekto, tokia vizija būtų tiesiog sugadinusi projektą. Dabar įgyvendinama vadinamoji miesto mieste koncepcija, kai žmonėms pasiūlomas ne tik būstas, bet ir visas paslaugų kompleksas. Šio prabangaus būsto išskirtinumas tas, kad jame bus nuolatinė pastatą prižiūrinti tarnyba – konsjeržai, kurie visą parą galės pagelbėti gyventojams.

Ėmęsi užbaigti projektą, vystytojai investavo į kokybiškas medžiagas ir sprendimus, atsakingai rinko kiekvieną sudedamąją dalį. Siekdami A energinio naudingumo klasės, statytojai viską kruopščiai skaičiavo.

„Skaičiuojamas kiekvienas mazgas, kuris pagrindžiamas rodikliais, pagal skaičiuojamąją varžą. Be to, prie kiekvienos dalies turime aiškinamąjį raštą“, – sakė S. Kulvietis.

Aukštą projekto #TOWER energinio naudingumo klasę padės pasiekti tokie sprendimai kaip dviejų lygių šildymo sistema (orinis ir grindinis šildymas), veiks elektroninė šilumos apskaitos sistema. Kiekvienuose apartamentuose bus sumontuota atskira individualaus valdymo rekuperacinė sistema.

#TOWER – pirmasis didelio aukštingumo gyvenamasis namas, užtikrinantis nepriekaištingą garso izoliaciją patalpose, kuris atitinka B akustinio komforto klasę. Šis įvertinimas rodo, kad pastatuose galima užtikrinti daug geresnį akustinį komfortą, nei minimaliai reikalaujama.

Tarpbutinės pertvaros – trisluoksnės, sumontuotos iš didesnio tankio mūro blokelių, viduryje įterpiant akmens vatos sluoksnį. Šios atitvaros dar nutinkuotos gipsiniu tinku.

Apartamentų san. mazgų patalpos atidalintos iš mūro blokelių suformuotomis atitvaromis, jos tinkuotos cementiniu tinku. Kitos apartamentų vidaus pertvaros montuojamos iš 4 sluoksnių gipso kartono plokščių su mineralinės vatos užpildu, naudojant sustiprintus profilius. Toks sprendimas ne tik padeda išlyginti sienas ir paruošti kokybišką apdailos pagrindą, bet ir pagerina įrengiamos patalpos garso izoliaciją, taip pat šilumines atitvaros ypatybes.

Šilumos ir triukšmo izoliacijai akmens vatos sluoksnis įrengtas ir liejant tarpbutinių perdangų išlyginamąjį sluoksnį.

Saugumas, patikimumas ir nepriekaištingas estetinis vaizdas – šiomis savybėmis vadovaudamiesi, projekto įgyvendintojai ieškojo medžiagų fasadui. Be stiklo ir aliuminio sistemų, fasadams panaudotos ir vokiečių gamintojo „Alucobond“ kompozitinės plokštės. Pagamintos iš 5 kategorijos aliuminio lydinio (EN AW 5005A (AIMg1)), šios kompozitinės plokštės yra visiškai nedegios (atitinka A2 s1 d0 degumo klasę), atsparios atmosferos poveikiui ir korozijai. Todėl plokštės pasižymi ilgaamžiškumu, ekologiškumu, saugumu.

Tinkamai pasirūpino saugumu

Projekto #TOWER vizual.

Nuo dūmų patekimo apsaugotose laiptinėse bus įrengta gaisro gesinimo sistema. Vietose, kuriose gali kilti ir išplisti gaisras, įrengiami dūminiai gaisro detektoriai, o automatinės gaisro aptikimo ir signalizavimo sistemos įrengiamos antžeminėje pastato dalyje.

Mechaninis dūmų šalinimas numatytas požeminėje automobilių stovėjimo aikštelėje, gyvenamosiose ir visuomeninės paskirties patalpose – priešais neuždūmijamas laiptines. Požeminėje automobilių stovėjimo aišktelėje įrengta automatinė sprinklerinė gaisrų gesinimo sistema su vidiniu sausvamzdžių tinklu. Čia taip pat įrengta priverstinio dūmų šalinimo sistema su oro pritekėjimu. Pasirūpinta ir požeminiu vandens rezervuaru su jam skirta gaisrų gesinimo stotimi.

Apgalvojo kiekvieną detalę

Projekto #TOWER vizual.

Siekiant užtikrinti komfortiškas gyvenimo sąlygas, tinkamai izoliuoti ir vėdinimo sistemų ortakiai, per kuriuos įprastai sklinda triukšmas. Kelias triukšmui plisti užkirstas ne tik izoliuojant vėdinimo sistemą, bet ir kruopščiai parenkant pačią įrangą.

Apartamentų šildymo, vėsinimo ir vėdinimo sistemai bus sukurta mobilioji aplikacija, tad sistemą gyventojai galės valdyti net ir būdami kitame mieste.

Nuo išorės triukšmo #TOWER gyventojus saugos tik šiam projektui sukurta ir pritaikyta langų su garsą izoliuojančiais stiklo paketais sistema. Lietuvoje iki šiol nebuvo nei vieno gyvenamosios paskirties statinio su tokiu stiklo fasadu, kuris turėtų tokį garso izoliacijos koeficientą (Rw+Ctr=-36dB, stiklo paketas 44dB).

„Labai svarbu, kad gera garso izoliacija būtų įrengta dar statant pastatą, kadangi vėliau labai sunku ar net visai neįmanoma pagerinti statinio akustinių rodiklių. Tad daug dėmesio skyrėme sistemingai darbų kokybei ir priežiūrai. Statyti iš kokybiškų medžiagų kainuoja brangiau, tačiau būsimų gyventojų gyvenimo kokybė yra svarbesnė, tai yra mūsų įmonės vizitinė kortelė. Taigi, nuo perdangų iki durų, kiekviena apgalvota detalė, juostelė, montavimo specifika, leis sukurti komfortą ir ramybės pojūtį miesto šurmulyje“, – pasakojo S. Kulvietis.

Temos: „Tower“ apartamentai, A klasės butai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai