Top Baneris

Daugėja energiją taupančių pastatų

2014 rugpjūčio 7 d.
Pasidalykite straipsniu

Nuo metų pradžios užregistruoti ir paskelbti 5 A+ klasės, 8 – A klasės ir daugiau kaip 1 000 B klasės energinio naudingumo pastatų sertifikatų. Per septynis 2014 metų mėnesius ypač taupių A ir A+ klasės pastatų energinio naudingumo sertifikatų išduota daugiau, nei 2012 ir 2013 metais kartu sudėjus.
„Tai, kad Lietuvoje palaipsniui turi būti statomi energiškai vis taupesni ir naudingesni pastatai – ne naujiena. Todėl dar kartą primename nekilnojamojo turto vystytojams, kokie reikalavimai statomiems pastatams įsigalios per artimiausius 7 metus. Jiems pasiruošę iš anksto, išlošime visi“, – sakė aplinkos viceministrė Daiva Matonienė.
Nuo 2014 metų sausio 1 dienos naujai statomi namai turi atitikti ne žemesnę kaip B energinio naudingumo klasę. Nuo 2016 metų sausio 1 dienos naujai statomi pastatai turės būti dar taupesni ir energiškai naudingesni. Jiems bus taikomas reikalavimas atitikti ne žemesnę kaip A energinio naudingumo klasę.
Naujai statomi pastatai nuo 2018-ųjų pradžios turės atitikti ne žemesnę kaip A+, o nuo 2021 metų pradžios – ne žemesnę kaip A++ energinio naudingumo klasę.
Tam tikri energinio naudingumo reikalavimai galioja ir modernizuojamiems pastatams. Nuo šių metų sausio 1 dienos modernizuojami pastatai atlikus darbus turi atitikti ne žemesnę kaip C energinio naudingumo klasę.
Remiantis Europos Sąjungos direktyva dėl pastatų energinio naudingumo, po 2018 metų gruodžio 31 dienos valstybės ir savivaldybių institucijų, įstaigų ir įmonių statomi nauji pastatai turės atitikti A++ energinio naudingumo klasę.
Nuo metų pradžios Lietuvoje užregistruoti ir paskelbti daugiau kaip 24 tūkst. pastatų energinio naudingumo sertifikatų. Apie 15 tūkst. iš jų – tipiniai, išduoti neatliekant skaičiavimų ir priskiriant žemiausią energinio naudingumo klasę (šie sertifikatai reikalingi parduodant senos statybos butus).
2013 metais Lietuvoje buvo užregistruota po vieną A+ ir A energinio naudingumo klasės pastatą, 1 710 B klasės energinio naudingumo pastatų. Iš šio skaičiaus 1 345 B klasės sertifikatai buvo išduoti gyvenamosios paskirties pastatams.
Pastatų energinio naudingumo sertifikavimas Lietuvoje prasidėjo 2007 metais. Nuo to laiko jau yra užregistruoti ir paskelbti 75 315 pastatų energinio naudingumo sertifikatų, iš kurių 6 693 yra B klasės, 31 – A klasės, 6 – A+ energinio naudingumo klasės sertifikatai.

Aplinkos ministerijos inf.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video