„Danske“ miestelis Vilniuje baigtas: duris atvėrė biurų pastatas „DC Meadow“

„Danske“ miestelis Vilniuje baigtas: duris atvėrė biurų pastatas „DC Meadow“

dc meadow biuru pastatas
Laimono Ciūnio nuotr.

Ketvirtadienį „Danske“ miestelyje atidarytas naujausias „Danske Bank“ biuras Lietuvoje – „DC Meadow“. Daugiau nei 800 darbo vietų biurų pastato atidarymas Vilniuje, Žvėryno mikrorajone simboliškai užbaigė 5 metus trukusį „Danske“ miestelio, darbuotojų paprastai vadinamo „Danske Campus“, vystymą. Nuo šiol lanksčiai dirbti čia gali iki 90 proc. organizacijos darbuotojų.

Pritaikytas darbui naujoje realybėje

Beveik 13 tūkst. kv. metrų ploto pastato atidarymas žymi reikšmingą etapą 4000 darbuotojų Lietuvoje vienijančiai organizacijai – duris atvėręs, sugrįžtančių darbuotojų laukiantis „DC Meadow“ kartu su „DC Pier“, „DC Valley“ ir „Danske HQ“ galutinai užbaigia apie 5 metus vystytą „Danske“ miestelio koncepciją.

„Šis pastatas užbaigia „Danske“ miestelio ekosistemą, kuri įgalina darbuotojus efektyviai ir lanksčiai dirbti net ir koronaviruso pandemijos padiktuotoje realybėje. Taip pat keičia požiūrį į modernios ir tvarios darbovietės sampratą“, – kalba „Danske Bank“ Lietuvoje Generalinis direktorius Ramūnas Bičiulaitis.

Jis akcentuoja, kad „DC Meadow“ duris atveria kaip aukščiausios klasės darbo vieta Lietuvoje, visiškai pritaikyta naujam, hibridiniam, veiklų pobūdžiu grįstam darbui (angl. activity based working). Šiuo tikslu bankas kartu su darbo vietos antropologais išskyrė šešias vyraujančias darbuotojo personas, jų poreikius, judėjimą biure ir atitinkamai suprojektavo darbo erdves, įgalinančias kiekvieną darbuotoją rasti tinkamiausią darbo erdvę.

dc meadow vilnius
dc meadow vilnius
dc meadow vilnius

„Kaip ir kiekviename „Danske Bank“ biure Vilniuje, „DC Meadow“ pastate vadovaujamės „Working@Danske” filosofija. Tai reiškia, kad komandos turi laisvę pačios organizuotis savo veiklą jų taip vadinamoje ,,namų zonoje“ (angl. home zone), naudodamos modulines sienas, mobilius stalus, susikurti funkcionalias darbo erdves. Čia įrengtos specialios bendradarbystės erdvės, įvairiausio pobūdžio susitikimų kambariai, taip pat ir tylios erdvės, skirtos individualiam darbui ar poilsiui. Galiausiai, suformuotos specialios „fly-in“ zonos, kuriose visada galima rasti laisvą darbo vietą ir „nutūpti“ atkeliavus iš kito pastato. Netrukus bus įrengta vaizdo ir tinklalaidžių kūrybos studija (angl. video and podcasting hub), kad dalintumėmės žiniomis ir idėjomis su kolegomis bei visuomene“, – pasakoja R. Bičiulaitis.

Pasak jo, naujajame pastate įrengta daugiau nei 40 įvairių susitikimų ir komandinio darbo  erdvių, specialiai pritaikytų nuotoliniams susitikimams. Amfiteatras skirtas oficialiems bei neoficialiems susibūrimams, komandų formavimo renginiams skirtos erdvės, kurių viena, pavadinimu „Spiečius“ (angl. Swarm) – užuomina į modernią užmiesčio sodybos aplinką –  jaukiam maisto gaminimo vakarėliui prie židinio. Be „Spiečiaus“ čia įrengtas žaidimų kambarys, virtuvėlės bei kavos kampeliai, terasa ant pastato stogo šiltajam sezonui,  erdvės skirtos poilsiui ir net miegui. Taip pat, „DC Meadow“ pastate netrukus duris atvers ir meksikietiškas restoranas „La Capital“, kuris bus atviras ir banko svečiams – tai yra atviros banko kultūros pavyzdys.

Pats kvartalas turi išbaigtą idėją, kuria siekiama įnešti kuo daugiau gamtos, ramybės į labiausiai urbanizuotą sostinės vietą – tai tarsi miestas mieste. Visi „Danske“ miestelio pastatai funkcine prasme papildo vienas kitą, pasiūlydami daugybę skirtingų erdvių individualaus, komandinio, projektinio darbo poreikiams, taip pat sveikai gyvensenai, komandų dvasiai įkvėpti, suteikiama vaikų užimtumo galimybė darbo metu ir pan.

„Danske Bank“ patikėjo mūsų vizija, kai ši vieta buvo nebeveikiančios duonos gamyklos teritorija – patikėjo tvarumo filosofija, inovatyviais techniniais sprendimais, kurie tada dar tik skynėsi kelią Lietuvos biurų rinkoje, o šiandien jau yra kokybės standartas. „Danske“ miestelis yra mūsų bendros vizijos ir bendradarbiavimo rezultatas bei išskirtinė darbo vieta ne tik Lietuvoje, bet ir tarptautiniu mastu“, – sako Diana Dominienė, bendrovės „Galio Group“, išplėtojusios „Danske“ miestelį, valdybos pirmininkė.

dc meadow vilnius

Pritaikyti naujausi technologiniai sprendimai

Naująjį „Danske Bank“ pastatą Žvėryno mikrorajone suprojektavo bendrovė „Eventus Pro“, pastatė statybų bendrovė „Mitnija“, o interjero sprendimais rūpinosi įmonės „A2SM“ dizaineriai. Pastato plėtotojas ir savininkas – „Galio Group“.

Verslo centras „DC Meadow“, kaip ir visi „Danske“ miestelio biurų pastatai, nuo pat pradžių projektuotas laikantis tarptautinio tvarių pastatų standarto BREEAM ir yra įvertintas „BREEAM New Construction Excellent“ sertifikatu.

„Tai reiškia, kad pastatas tausoja energiją bei aplinką – verslo centras ant stogo turi savo saulės elektrinę, jo orientacija pasaulio šalių atžvilgiu ir net fasadų bei stogo spalva prisideda prie energijos taupymo. Kartu pastatai projektuoti galvojant apie jame dirbsiančių žmonių komfortą, jų poreikius, patogų judėjimą tarp pastato aukštų ir kitų komplekso pastatų – sprendimai buvo priimami analizuojant ir prognozuojant pastate dirbsiančių žmonių elgseną“, – pasakoja D. Dominienė.

„DC Meadow“ erdvėse taip pat pasirūpinta garsą sugeriančiais akustiniais sprendimais, gerą mikroklimatą užtikrinančiomis vėdinimo bei drėkinimo sistemomis, natūralios šviesos kiekiu darbo vietose. Pastato architektūriniai ir interjero dizaino sprendimai atspindi pasirinktą gyvybingos pievos tematiką.

„Visos šios technologijos skirtos tvariam ir efektyviam resursų naudojimui bei darbuotojų patogumui, kad hibridinis darbo modelis ir  grįžimas į fizines darbo vietas šiuo laikotarpiu būtų kuo lengvesnis, malonesnis ir produktyvesnis“, – apie inovacijų svarbą kalba R. Bičiulaitis.

Temos: danske bank, danske miestelis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai