Top Baneris

Danijoje planuojamas daugiaaukštis vien iš medžio konstrukcijų (3)

2021 gruodžio 2 d.
marmormolen denmarkTik SA
„Henning Larsen Architects” vizual.
Pasidalykite straipsniu

Pasaulyje garsi Danijos architektūros studija „Henning Larsen Architects“ kartu su inžinerinių paslaugų įmone „Ramboll“ suprojektavo aštuonių aukštų laiptuotą medinį pastatą Nordhavn krantinei rytiniame Kopenhagos pakraštyje. Pristatytas mišrios paskirties komercinis pastatas, pavadintas „Marmormolen“, suprojektuotas 28 000 kvadratinių metrų ir bus pastatytas naudojant tik medines konstrukcijas.

Naujojo tūkstantmečio pradžioje Kopenhagos Nordhavn rajonas vis dar buvo pramoninis – labai toli nuo klestinčio, gyvybės pilno pakratės rajono, koks yra dabar. Didelės investicijos, nuolatinis augimas ir naujovių diegimas padėjo šiai pakrantės zonai tapti savotiška prototipinių koncepcijų – nuo savarankiškai važiuojančių autobusų iki pastatų, pagamintų iš perdirbtų plytų – bandymų poligonu.

„Marmormolen“ buvo sukurtas Danijos pensijų fondui „AP Pension“ ir bus dar vienas inovatyvaus koncepto projektas Kopenhagos Nordhavn rajone. Pasak „Henning Larsen Architektų“, kurie jį suprojektavo kartu su Ramboll, tai bus viena didžiausių šiuolaikinių medinių konstrukcijų šalyje.

marmormolen denmark
pastatas

Svarbiausios architektūros, interjero ir paveldo naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="8"]

Vien iš medžio konstrukcijų suprojektuotas daugiaaukštis apjungia biurų, mažmeninės prekybos ir viešasias erdves. Architektai pabrėžia, kad projektuojant „Marmoerlen“ tvarumas buvo vienas pirminių aspektų, kuris atsispindi tiek konstrukcijose, tiek funkcionalume. Šiandien,atsirandant vis svaresnių argumentų prieš betonines konstrukcijas, inžinerinė mediena tampa tvarių alternatyvų sąrašo lydere. Naudojant medieną, o ne betoną, pastatas „savyje sulaikys tonas anglies dvideginio, o ne išmes į aplinką“, – teigia „Hennin Larsen Architects“ komanda ir priduria: „Šiandien tiesiog būtina, kad architektūra mestų iššūkį mums įprastai konstrukcijų ir medžiagų sampratai.“

„Statybų pramonė yra daugiausiai CO2 teršalų į aplinką išmetanti pramonė, todėl mes taip pat turime visas galimybes situaciją pagerinti. Džiaugiamės galėdami dirbti su „AP Pension“ įgyvendinant projektą, kuriame pirmenybė teikiama tvarumui ir tvarioms strategijoms, tokioms kaip Jungtinių Tautų tvaraus vystymosi tikslai“, – sako „Henning Larsen“ partneris ir dizaino direktorius Sørenas Øllgaardas.

marmormolen denmark
medinis daugiabutis konkursas

„Marmormolen“ projektas suformuotas iš stačiakampių kubų, kurie skiriasi aukščiais – kyla ir leidžiasi priklausomai nuo supančios aplinkos. Aukščiausioje dalyje, arčiausiai judrių gatvių ir traukinių bėgių, pastatas iškils iki aštuonių aukštų. Nuo čia jis pamažu žemės iki trijų aukštų, kur „susilies“ su netoliese esančiu gyvenamuoju rajonu.

Daugiaaukštyje suprojektuotos biurų, prekybos ir restoranų patalpos, jį sups miesto erdvės, įskaitant aikštes, sodus ir promenadas trijose pastato pusėse. Skirtingai nuo įprastos uždarų biurų aplinkos, pastatas bus atviras visuomenei. Pirmasasis aukštas planuojamas tarsi šalia esančios viešosios krantinės pratęsimas, sujungiant esamas rajono viešasias erdves su nauju sutvarkytu parku ir didele viešąja prekyviete. Negana to, pirmame aukšte suprojektuota kavinė ir žiūrovų salė, kuri veiks ir kaip vieša užkandinė, ir kaip renginių erdvė turgavietėms ir teatrams.

Viršutiniuose pastato aukštuose iš darbo vietų atsivers panoraminis vaizdas į Kopenhagos miestą ir pajūrį, o didelis bendras kiemas pastato centre kurs interjerą su žaliomis lauko erdvėmis. Viso pastato viduje taip pat bus naudojami želdiniai ir augalai. Kiekvienas iš stačiakampių kubų turės prieigą prie stogo terasos ir sodų, kuriuose bus įrengiami aviliai, drugelių mėgstama augmenija ir daržovėms auginti skirtos zonos, kurių derlius galės būti naudojamos pastato kavinėse.

marmormolen denmark medinis daugiaaukstis pastatas medine statyba

„Darbo vietos anksčiau buvo labiau orientuotos į vidų, uždaresnės, tačiau šiandien žmonės nori jaustis esą įvairesnės bendruomenės dalimi ir atsiverti supančiai aplinkai“, – įsitikinęs „Henning Larsen Architects“ dizaino direktorius ir architektas Mikkelis Eskildsenas. – „Su „Marmormolen“ norime sukurti daugiau nei puikų biurų pastatą. Norime, kad jis kažką duotų miestui ir išsaugotų gyvybingumą net ir po darbo valandų“.

Planuojama, jog „Marmormolen“ statybos prasidės 2022 m. pradžioje ir tikimasi, kad bus viena didžiausių šiuolaikinių medinių konstrukcijų Danijoje duris atvers 2024 m.

Mediena, naudojama visoms pastato konstrukcijoms, bus vežama iš kaimyninių šalių Europoje, tokių kaip Vokietija ar Švedija. Šiuo metu „Henning Larsen Architects“ plėtoja ir Kopenhagos „pirmąjį medinį rajoną“, esantį miesto pakraštyje, bei tvarią pradinę mokyklą Sundby mieste, kurios statybos prasidėjo šių metų pradžioje.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
 • Ivanas

  2021-12-29, 10:00  

  atliekame visus statybos darbus. 868130077

  ‎‎

 • hmmmm

  2021-12-02, 13:41  

  sexy namukas

 • virgis

  2021-12-02, 13:26  

  mūsų gaisrininkai paduotų i teismą

Rekomenduojami video