Top Baneris

Dangoraižis iš 13 kubų, arba „unikalus vertikalus miestelis mieste“ (2)

2024 sausio 29 d.
ooda
„Plomp“ vizualizacija
Pasidalykite straipsniu

Portugalijos architektų studija OODA suprojektavo dangoraižį „Hora Vertikale“, sudarytą iš 13 kubų. 140 metrų aukščio gyvenamosios paskirties pastatą suprojektavusi studija tikisi sudominti vietos bendruomenę ir apibūdino objektą kaip „unikalų vertikalų miestelį dideliame žaliame mieste“.

Studija suprojektavo 13 kubų, kurių kiekvienas yra 22,5 m x 22,5 metro dydžio ir septynių aukštų – toks yra tipiškas pastatų aukštis Tiranoje, pasak studijos.

Trijų kubų eilė sudarys pastato pagrindą, kai kurie bus atskirti ir šiek tiek pasukti, kad susidarytų siauri tarpai. „Kiekvienas kubas įkūnija unikalią koncepciją, susijusią su menu, taip pat yra įkvėptas vietinės kalbos“, – sakė OODA studijos atstovai.

OODA architektai teigia, kad objektas bus pastatytas iš Albanijoje išgaunamų medžiagų, siekiant sumažinti anglies pėdsaką ir paremti vietos verslą. „Rezultatas – pastatas, paliekantis ilgalaikį poveikį tiek miesto lankytojams, tiek ten gyvenantiems“, – teigė studija.

Pastatas buvo suprojektuotas taip, kad padarytų stulbinantį įspūdį. Žiūrint iš tolo pastatas atrodys dinamiškai iš skirtingų miesto dalių.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
 • Tavo architektas

  2024-02-06, 15:51  

  Čia kaip stalo žaidimas, trauki kaladėles iš vidurio ir dedi ant viršaus.
  Panašus antistabilumo jausmas. Tik čia žmonių gyvenimai-ne žaidimas.

 • TTT

  2024-01-30, 23:20  

  O kodėl Vilniuje nestato tokių išsiskiriančių pastatų ?

Rekomenduojami video