Top Baneris

Dainuvos slėnio Anykščiuose transformacijos – gyventojų vertinimui

2016 spalio 17 d.
Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Anykščiai aktyviai siekia kurorto vardo. Tapęs kurortu, miestas žada konkuruoti ne tik sveikatinimo veikla, bet ir aktyvaus poilsio galimybėmis bei kultūros renginiais. Architektūros kokybės vystymo asociacijos kartu su Anykščių rajono savivaldybe įgyvendinamos kūrybinės dirbtuvės „Dainuvos slėnio pritaikymas visuomenės poreikiams“, iš dalies remiamos Lietuvos kultūros tarybos ir LR kultūros ministerijos, skirtos prisidėti miesto valdžiai kuriant kultūros miesto viziją.

Rugsėjo 8 dieną įvykusi diskusija su vietos gyventojais, verslo ir valdžios atstovais parodė, kad Anykščiai ambicijų nestokoja. Viena jų – įkurti „Muzikos slėnį“, t. y. transformuojamą estradą kartu su garso įrašo studijomis, kino studija, galinčia transformuotis į kino salę anykštėnams, ir pan. Gyventojais išsakė pageidavimus miestelyje turėti įvairių meno darbų ekspozicijos erdvę, kultūros edukaciniams užsiėmimams skirtų erdvių, skulptūrų parką, teatrą, cirką, fotoinstaliacijų erdvę ir pan. Akivaizdu – gyventojai nestokoja drąsos ir vizionieriškumo kuriant Anykščių ateitį.

Rugsėjo 22 dieną vykusios kūrybinės dirbtuvės gyventojams suteikė progą išgirsti ne tik vietos valdžios atstovų nuomonę, bet ir ekspertų – architekto-urbanisto dr. Edgaro Neniškio ir kraštovaizdžio specialistės Ramunės Sanderson – komentarus, įžvalgas, gaires, kaip būtų galima toliau plėtoti miestą prie Šventosios.

Praėjus mėnesiui, jau šį ketvirtadienį, spalio 20 dieną, 17 val. kūrybinės dirbtuvės Anykščių gyventojus, miesto svečius, valdžios ir kultūros lauko atstovus kvies paskutinį kartą susiburti ir aptarti kūrybinių dirbtuvių rezultatus.

Organizatorių nuotr.

Kūrybinėse dirbtuvėse dalyvauja architektų komandos:

„MetrO architektūra“ (arch. Julius Biliūnas, Tautvilė Džiugytė, Eglė Daunoraitė, Paulius Kisielis, Algimantas Mačiulis, Vilnius).

Henriko Štaudės projektavimo įmonė „Arch. Artelė“ (arch. Augustas Minkauskas, Gintautas Šveikauskas, Dagnė Urbonaitė, Henrikas Štaudė, Vilnius).

V. Klimavičiaus įmonė (arch. Valdas Klimavičius, Neringa Sargautaitė (Panevėžys).

Architektai pristatys savo vizijas, kaip plėtoti Anykščių kultūrinio gyvenimo potencialą, pradedant Dainuvos slėnio sutvarkymu. Jų darbus įvertins minėtieji ekspertai, o svarbiausias vertintojas bus gyventojai, galėsiantys tiek išsakyti savo pastabas, mintis, tiek balsuoti už labiausiai patikusį darbą.

Organizatorių nuotr.

Dirbtuvių kuratoriai: Kęstutis Indriūnas, Alina Stepanenko.
Organizatorius: Architektūros kokybės vystymo asociacija.
Partneriai ir rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Anykščių rajono savivaldybė.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video