Top Baneris

„Continental“ plėtros planų Kaune neatskleidžia, tačiau ieško rangovų (1)

2021 sausio 19 d.
continental gamykla
Organizatorių nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Viena didžiausių investuotojų Lietuvoje, Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje LEZ veikianti Vokietijos kapitalo automobilių elektronikos komponentų gamintoja „Continental“ kol kas nekomentuoja tolesnės plėtros šalyje, nors jau ieško statybos rangovų. 

Gamyklą 2019 metų spalį Kauno LEZ atidariusi ir 95 mln. eurų per penkerius metus investuoti žadėjusi „Automotive Continental Lithuania“ tuomet užsiminė apie planus ne tik išplėsti automobilių komponentų gamybą, bet ir iki 2021 metų vidurio pastatyti plastiko liejimo padalinį.

„Continental“ atstovai Lietuvoje BNS sakė kol kas negalintys pateikti jokių komentarų apie numatomą plėtrą.

Pernai rudenį „Continental automotive Lithuania“ gavo du statybos leidimus: vieną – rekonstruoti ir išplėsti dabartinę gamyklą, pastatant naują gamybos pastatą, bei pastatyti atskirą apie 2,2 tūkst. kv. metrų gamybos pastatą, skirtą plastiko gaminiams. 

Statybos leidimuose nurodyta, kad projektus parengs bendrovė „Baltic Engineers“. Jos atstovai BNS taip pat teigė nieko negalintys komentuoti.  

„Continental“ gamyklos plėtros poveikio aplinkai vertintojos įmonės „Verslo piemenys“ pernai birželį paviešintame PAV rašoma, jog „Continental“ gamyklą numatoma išplėsti – pastatyti du naujus automobilių dalių bei plastiko gaminių gamybos pastatus su katilinėmis ir sandėliu. Bendras sklypo užstatymo pastatais plotas siektų beveik 3,1 ha. 

Kadangi gamybai reikalingos plastiko detalės, įmonė planuoja gaminti plastikinius apvalkalus, rašoma PAV.

Pasak dokumento, „Continental“ numato pamažu padidinti metinę gamybą nuo 2,5 mln. elektronikos komponentų 2020 metais iki 10 mln. 2022 metais bei iki 35 mln. – 2024 metais. Darbuotojų skaičius 2024-aisiais turėtų pasiekti 1300, iš jų 430 iš jų dirbtų administracijoje, o 870 – gamyboje.  

Lietuvos statybininkų asociacijos vadovas sako, kad derybos dėl statybų su „Continental“ jau prasidėjusios. 

„Continental“ dėl galimų statybų derasi ne su vienu rangovu, tačiau tai yra konfidenciali informacija. Šiuo atveju turime tik mūsų narių pastebėjimus, užuominas, kad vyksta tokios derybos ne su vienu“, – BNS Plius sakė asociacijos prezidentas Dalius Gedvilas.   

D. Gedvilo teigimu, nors šiuo metu statybų rinkoje savotiškas štilis, statybininkai tikisi daug geresnio antrojo metų pusmečio.

„Akivaizdu, kad ne vienas investuotojas planuoja plėtrą ir šiuo metu diskusijos apie pajėgumų plėtrą, apie naujų gamyklų statybą vyksta pakankamai intensyviai. Darome prielaidą, kad antrame pusmetyje gali būti visai neblogas laikas statybininkams, kadangi jie, matyt, bus kviečiami į įvairius konkursus. Mes po Naujųjų metų girdėjome bent septynias įmones, kurios nori didinti savo gamybinius pajėgumus Lietuvoje ir planuoja statytis. Tai visai neblogai nuteikia“, – sakė D. Gedvilas.  

Tačiau jis neįvardijo konkrečių įmonių.  

Veiklą naujoje gamykloje Kauno rajone „Continental“ pradėjo 2019 metų pabaigoje. Ją statė viena didžiausių statybos įmonių Lietuvoje „Conresta“. Pernai ji gavo Kauno miesto užsakymą už 25,8 mln. eurų pastatyti vandens sporto centrą Nemuno saloje.

Vokietijos kompanija skelbė per penkerius metus Kauno LEZ investuosianti 95 mln. eurų ir sukursianti tūkstantį darbo vietų.

„Sodros“ duomenimis, šiuo metu įmonėje dirba 302 žmonės, vidutinis atlyginimas iki mokesčių pernai lapkritį buvo 2348 eurai, o balandį jis siekė apie 3500 eurų. 

„Continental“ gamykla buvo didžiausia investicija per 20 metų į gamybos sektorių Lietuvoje. Jos statybų pradžios ir atidarymo ceremonijose dalyvavo prezidentai Dalia Grybauskaitė ir Gitanas Nausėda.   

Šiuo metu Kauno LEZ veikia apie 21,5 tūkst. kv. metrų ploto „Continental“ gamybos, administracijos ir sandėlių kompleksas. Čia gaminamos keleivių saugumo bei išmaniosios pagalbos vairuotojui sistemos – durų ir sėdynių kontrolės elementai, išmanios automatinės langų užtamsinimo sistemos, greičio palaikymo sensoriai bei priekiniai radarai automatinio stabdymo funkcijai.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • Petras

    2021-01-20, 5:27  

    Nieko nie nestatys. Nebent darželį.

Rekomenduojami video