Top Baneris

„Continental“ gamyklai suteiktas LEED aukso sertifikatas

2020 rugsėjo 18 d.
continental gamykla
Organizatorių nuotr.
Pasidalykite straipsniu

„Continental Automotive Lithuania“ paskelbė, jog įmonės gamykla Kaune buvo apdovanota LEED aukso sertifikatu. Tai aukščiausias LEED įvertinimas gamykliniam pastatui Lietuvoje iki šiol. Taip pat, gamykla Kaune tapo pirmąja „Continental“ korporacijos lokacija pasaulyje gavusia tokį aukštą įvertinimą pastato tvarumui – LEED aukso sertfikatą.

LEED (ang. Leadership in Energy and Environmental Design) – tai tvarių pastatų vertinimo standartas, sukurtas JAV Žalių pastatų tarybos (USGBC). Tai viena plačiausiai naudojamų žaliųjų pastatų vertinimo sistemų visame pasaulyje ir tarptautinis tvarumo simbolis. LEED serifikuoti pastatai pasižymi tokiomis dizaino, konstrukcijų bei veikimo ypatybėmis, kurios prisideda prie sveikos aplinkos kūrimo bei žmonių sveikatos, taip kurdami tvaresnį pasaulį.

„Labai didžiuojuosi galėdamas pranešti, jog Continental Automotive Lithuania gavo JAV žalių pastatų tarybos patvirtinimą, kad surinkusi 70 taškų, Kauno gamykla buvo apdovanota auksiniu LEED sertifikatu. Tai išskirtinis pasiekimas ne tik todėl, kad viršijome tipinę 60 taškų ribą, bet ir todėl, kad buvome vertinami pagal naujos kartos LEED v.4 kriterijus. LEED – tai tarptautiniu mastu pripažįstamas pasiekimų ir lyderystės įrodymas tvarumo srityje,” – sakė „Continental Automotive Lithuania” vadovas Shayan Ali.

LEED aukso sertifikatas – išskirtinis pasiekimas ne tik pačiai Kauno gamyklai, bet ir visai Continental korporacijai. „Continental Automotive Lithuania“ – pirmoji visos Continental korporacijos gamykla pasaulyje sertifikuota LEED auksu. Turime tikslą kurti vertę, kuri būtų draugiška mūsų aplinkai. „Continental“ kuriamus produktus bei sistemas galima rasti kas trečiame automobilyje visame pasaulyje, tad organizacija yra viena iš pagrindinių visos mobilumo sitemos ir transformacijos pasaulyje dalis. Viena esminių mūsų strategijos Roadmap 2030  dalių yra klimato apsauga, vandens ir kitų išteklių efektyvumo didinimas, tad šis LEED įvertinimas yra puikus įrodymas, kad „Continental“ siekia kurti vertę saugodami ir gerbdami aplinką ir gamtą.“

OOO 5765

OOO 5680

„Continental Automotive Lithuania“ buvo įvertinta LEED aukso sertifikatu už tvaraus projekto vystymą, pamatuojamus ir praktiškus vandens tausojimo, energijos efektyvumo, medžiagų pasirinkimo, vidinės aplinkos kokybės sprendimus. Žali pastatai suteikia galimybę bei aplinkybes įmonėms veikti kuo efektyviau ir tausojant aplinką, o ten dirbantiems žmonėms – sveikesnę ir patogesnę darbo vietą. “Džiaugiuosi, jog Continental suteikė galimybę dirbti kartu bei įgyvendinti projektą, kuris vadovaujasi aukščiausiais tvarumo ir inovacijų standartais. Pasitelkdami išsamius BIM modelius, kartu sukūrėme geriausiai įvertintą kada nors Lietuvoje pastatytą žalią ir tvarų gamybinį pastatą. Gavusi 70 taškų įvertinimą, gamykla tapo pirmuoju statiniu Lietuvoje, pelniusiu tokį aukštą įvertinimą pagal naujausius LEED v.4 standartus“, – sakė „Baltic Engineers“ vadovas Darius Kvedaras.

„Įvertinimas LEED sertifikatu – nėra tik tvarių sprendimų įdiegimas pastate. Tai reprezentuoja ryžtą keisti mūsų pasaulį į gerą bei skatinti taip pat elgtis ir kitus,“ – sakė Mahesh Ramanujam, USGBC tarybos prezidentas. „Atsižvelgiant į tai, kokią didelę įtaką klimato apsaugai galėtų daryti tvariai, inovatyviai ir efektyviai resursus naudojantys pastatai, „Continental Automotive Lithuania“ žengia svarbų žingsnį į priekį šio tikslo link“.

Įdomiausias naujienas sužinokite pirmieji – „Statyba ir architektūra“ Facebook puslapyje:


Inovatyvūs tvarumo sprendimai

LEED sertifikavimas vyksta dviem etapais: pirmiausia, patikrinamas ir sertifikuojamas gamyklos projektas, o vėliau, pats pastatas, kuris turi atitikti pirminį projektą bei visus LEED reikalavimus. Naujos kartos LEED v4 standartas vertina projektus 8 pagrindinėse kategorijose: integruoti procesai, lokacija ir transportas, vietovė, vandens panaudojimo efektyvumas, energija ir atmosfera, medžiagos ir ištekliai, vidinės aplinkos kokybė. Siekiant atitikti reikalavimus visose šiose kategorijose, Kauno gamyklos projektui buvo pasitelkta daugybė naujų bei inovatyvių sprendimų.

Surinkusi maksimalų taškų skaičių integruotų sprendimų kategorijoje, kompanija turėjo pasitelkti bei garantuoti įvairių specialistų įsitraukimą į dizaino projektavimą. Lokacijos ir transporto kategorijoje projektas rinko taškus už mažą poveikį aplinkai turinčios lokacijos pasirinkimą, ribotą automobilių stovėjimo vietų skaičių, specialių zonų įrengimą besidalijantiems automobiliu bei elektrinių automobilių krovimo stotelių įrengimą.

OOO 5761

DJI 0800

Dar viena kategorija, kurioje buvo pasiekta maksimali balų suma – vandens panaudojimo efektyvumas. Projekte pavyko pasiekti net 55 procentų vandens sutaupymą lyginant su kitais panašiais pastatais. Rezultatui pasiekti buvo panaudoti itin mažą vandens suvartojimą turintys sanitariniai prietaisai. Taip pat buvo sumažintas ir vandens naudojimas išorinei aplinkai: buvo pasirinkti tik vietiniai ir lengvai prisitaikantys augalai, nereikalaujantys jokių papildomų nuolatinių drėkinimo sistemų ir laistymo.

Ispūdingi rezultatai buvo pasiekti energijos ir atmosferos kategorijoje. Siekiant suprojektuoti energiją tausojantį pastatą, buvo atliktas viso pastato energijos modeliavimas, kurio rezultatas įvertintas maksimaliu taškų skaičiumi. Pastatas sunaudoja 51% procentu mažiau energijos lyginant su analogiškos paskirties pastatais. Gamykloje įdiegtos tokios sistemos, kurios automatiškai kontroliuoja pastato parametrus ir reguliuoja juos pagal esamą realią situaciją. Siekiant sumažinti pastato energijos suvartojimą, buvo suprojektuota kogeneracinė jėgainė, itin energetiškai efektyvios atitvaros, aukšto naudingumo išmanios ŠVOK sistemos ir energijos nuskaitymo sistemos padedančios stebėti energijos suvartojimą realiu laiku.

Siekiant suprojektuoti tvarų ir ilgaamžį pastatą „Baltic Engineers” specialistai atliko pastato gyvavimo ciklo analizę (angl. LCA analysis). Analizės metu buvo įvertintas medžiagų ir gaminių tvarumas, bei ilgaamžiškumas. Viso pastato gyvavimo ciklo analizės rezultatai parodė, kad vertinant pastato konstruktyvą bei išorines atitvaras buvo pasiekta nuo 12% iki 30% sumažinimai net šešiose kategorijose lyginant su tokio paties tipo statiniu. Pavyzdžiui, daugiau nei 12% sumažintas poveikis visuotinio atšilimo potencialui (angl. GHG) ir daugiau nei 30% sumažintas poveikis ozono sluoksniui. Siekiant sumažinti statybų poveikį, daugiau kaip 98% statybinių atliekų buvo atiduota perdirbimui ir antriniam panaudojimui.

OOO 5747

Projektas pasiekė pavyzdinių rezultatų įgyvendinant papildomas patalpų oro kokybės gerinimo strategijas bei išmanaus vidaus apšvietimo sprendimus, kuriais buvo užtikrintas pažangus apšvietimo valdymas ir aukštos kokybės LED apšvietimo šaltiniai. Vidaus paviršiai pasižymi dideliu atspindėjimu, todėl patalpos tampa šviesesnės, o kontrastas tarp darbo vietos paviršių ir sienų buvo sumažintas iki minimumo, kad būtų sukurta patogesnė ir produktyvumą skatinanti aplinka.

Daugybė tyrimų parodė, jog LEED sertifikuotuose pastatuose dirbantys žmonės yra produktyvesni bei išreiškia aukštesnį pasitenkinimą savo darbu nei dirbantys standartiniuose pastatuose. Sertifikatas yra įrodymas, jog pastatas yra suprojektuotas bei veikia pagal aukščiausius tvarumo standartus. Šiuo metu LEED sertifikuoti arba bandantys sertifikatą gauti yra 203 000 komerciniai ir instituciniai pastatai 180 šalyse.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video